Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szükséges légzésfigyelőt venni?

Szükséges légzésfigyelőt venni?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkodom rajta, hogy mit csináljak. Vegyek, vagy ne?

Közben meg elszaladt az idő, alig van már pár hetem. Szerintetek?


2009. márc. 11. 21:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
82%

21:38-as ismét.

A miénken téves riasztás csak akkor fordulhat elő, ha lekapcsolódik a pelenkáról. Ezért nem volt téves riasztás. Ellenőriztem a riasztás után. Rendesen működött.

Nekem nem matrac alá tehető lapos verzióm van, az én mozgásomat nem is veszi figyelembe. Kizárólag a gyereket figyeli, az ő pelenkájára van rárakva. Semmi mást nem érzékel, csak a gyerek levegővételét.

Sajnos ezért nem volt téves a riasztásunk. Viszont örülök, mert a hang és a rezgés elég volt ahhoz, h a lányom megébredjen annyira, h vegyen levegőt.

És igen, nem kellett újraéleszteni, de mindannyian biztosak vagytok benne, h csak az a komoly eset, amikor éleszteni is kell?

Mi van akkor, ha csak szépen elalszik és elfelejt levegőt venni? Nekem nincs mondjuk légzésfigyelőm, nem ébredek fel, mivel nincs ami riasszon, és magamtól ébredek pl 1,5-2 óra múlva. Azt veszem észre, h nem lélegzik a gyerekem, meghalt mellettem az ágyban, amíg én vígan szundikáltam! Akkor aztán már hiába élesztgetem!

Hát köszi, de én ezt nem kockáztatom meg! Örülök, h volt vmi, ami felébresztett mindkettőnket, és nem kellett éleszteni a gyereket, hanem felriadt annyira, h sóhajtson, levegőt vegyen.

Miért gondoljátok, h észrevennétek, ha baj lenne? Nektek nincs olyan 2-3 perc, amíg nem vagytok a gyerek mellett? Én pl sokszor főzök, takarítok, amíg ő alszik. És amíg a konyhában tevékenykedem, addig mi figyelné a gyereket? Azt nem hallod meg a konyhából, a WC-ből, vagy akárhonnan, ha nem vesz levegőt!!!

Ezek szerint Ti mindig a gyerek mellett vagytok, a nap 24 órájában, és árgus szemekkel figyelitek, h mozog-e a mellkasa, vesz-e levegőt!

Ja, h mégsem? Akkor honnan tudjátok, h mindig vesz és venni fog levegőt? És azt honnan tudjátok, h észre fogjátok venni, ha nem így lesz?

Ti nem jártok fürödni, WC-re; nem főztök, nem takarítotok, nem viszitek ki a szemetet? Elég csak 5 perc! Szépen elalszik és nem ébred fel többé!

Ne haragudjatok, én nem veszekedni, provokálni akarok senkit, de ezen annyira fel tudok háborodni!

Ne történjen ilyen senkivel, tényleg! De ha mégis megtörténik, akarjak egy életen át bűntudattal élni, mert sajnáltam a gyerektől 25-30000 Ft-ot?! Mert azt hittem, h majd észreveszem?!

Köszi, de én nem kockáztatok! Akkor alszom nyugodtan, amikor biztonságban tudom a gyerekem. És sokszor elég, ha sípol, rázza vmi, már fel is ébred a gyerek annyira, h vegyen levegőt. Ha nem hisztek nekem, olvassatok utána! Sokszor elég, ha megrázogatod egy kicsit, vagy végigsimítasz a pofiján. Nem ébred fel, csak megébred és újra vesz levegőt.

Az én figyelőm is ezt produkálja. Sípol ÉS rezeg. Bőven elég sok esetben.

Na mindegy, én nem kekeckedek, nem beszélek rá senkit, és őszintén szólva magasról teszek rá, h ki h éli az életét. Nekem van, és kész. Nyugodtan alszom és nem fogok egy szerencsétlen "baleset" miatt bűntudattal élni. (vagy nem élni, mert biztos, h nem tudnék egy ilyen eset után szabadulni a bűntudattól, ergo nem is akarnék élni azután)

Én nem vagyok "hiper-szuper" anya, nem állok mindenek felett, és ezt kész vagyok beismerni. Ha van olyan dolog, ami valaha is megmentheti a gyerekem életét, én azt meg fogom venni, ebben biztos vagyok. Legyen az bármi és bármikor. Még akkor is, ha mindent fel kell adnom miatta; ha az életemért cserébe adják; ha harcolnom kell érte; ha akármi, bármi, én megteszem!

Ez én vagyok. Aztán tőlem az vesz vagy nem vesz figyelőt, aki akar vagy nem akar. Mki úgy éli az életét, ahogy akarja; arra költ, amire akar stb.

Szóval kedves Kérdező, ezért írtam, h erre a kérdésre fogsz kapni mféle választ, nem fog tudni meggyőzni senki. Épp' annyian vannak mellette, mint ahányan azt mondják, h szükségtelen. Dönts belátásod szerint!


Mkinek szép napot, és ne idegesítsétek fel magatokat egy-egy témán! Nem ér annyit.

Jó babázást és/vagy babavárást Nektek!

2009. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
76%
mi első perctől használjuk, megnyugtató, hogy van, mivel az első hónapban többször is beriasztott, mert annyira mélyen elaludt a bébink, hogy elfelejtett levegőtt venni, olyankor felráztuk, és az ijedtségtől egyből vett levegőt, ahogy kizökkentettük.mi is sokat gondolkodtunk, hogy kell-e, de azt mondtam, nincs az a pénz, amit sajnálnánk arra, hogy a kis élete biztonságban legyen, nem bántuk meg, hogy megvettük, sőt!!!később is hasznos, amikor már nem légzésfigyelőre, hanem csak babaőrzőre van bekapcsolva, mert nem lehet az ember minden percben a bébi mellett, akárhogy is szeretne.nekünk Angelcare 301R van, az ára 30.ezer körül mozog, de többfunkciós, lehet egyszerre bébiőrző és légzésfigyelő, vagy csak az egyiket is be lehet kapcsolni.nekünk bevált.ha tudjátok az erre szánt összeget nélkülözni, mert mi is úgy voltunk, hogy mire mindent megvettünk lenullázódtunk, akkor én csak javasolni tudom, hisz nincs az a pénz, ami a babát pótolná, később még hasznőltan is el lehet adni.Vaterán és tesz-veszen is szoktak árulni, nézd meg neten, mi is ott vettük!a legjobbakat!
2009. márc. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
68%

Én nem is értem miért van lepontozva aki félti a gyermekét!??

Két választ írtam, de nem is értem.

Ezek szerint, ha én nekem az a véleményem, hogy féltem a gyerekem és vigyáznék rá, akkor hülye vagyok?

Hát tudjátok mit?? AKKOR LESZEK HÜLYE? DE AZT AKAROM,hogy ÉLJEN a babám!!

2009. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
az előző vagyok!azt elfelejtettem leírni, hogy az Angelcare, nem pelenkára kapcsolható, hanem egyszerűen a kiságymatrac alá kell az érzékelőlapot berakni, így nem is kényelmetlen neki!az egyik egység a baba mellett van, a másik hordozható, nálad lehet, amerre mész 200 méterig.ha riaszt, hangosan visít, nem lehet nem meghallani!!!van aki azt írta, h Ő a babával alszik, de könyörgöm, nem akarok senkit megbántani, de arra hogy a csudába kelnél fel kedves anyuka, ha nem vesz levegőt???az hangtalan!!!!bocsánat, ezt nem tudtam nem megírni!üdv!Zs.
2009. márc. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
66%

A 21:53-as vagyok. Azert lettem lepontozva, mert nem hasznaltam a legzesfigyelot.

Kepzeljetek, nem erzem magam rosszabb anyanak ez miatt! Nem ezen fog mulni, h jo anya vagyok-e vagy sem. Anyumnak sem volt legzesfigyeloje, megis felnevelt harmunkat.

Marketingeskent dolgozom. Ez a legzesfigyelo kivalo peldaja annak, h mivel lehet minel tobb penzt lenyuzni az emberrol. Marketing egyik alapja, krealni egy problemat, es arra latszolagos megoldast talalni. Ugyanez volt a calgon tablettanal is. Rengeteg penzert megvetettek a haziasszonyokkal, pedig joval olcsobb lett volna megjavitattni azt a franya gepet.

Erre jott ez az okos otlet a legzesfigyelo. Mert hat melyik anya sajnalna azt az osszeget a "gyermeke eleteert"? Kituno reklamfogas meg kell hagyni. Amikor marketinget tanultam epp ezt a Calgonos es a legzesfigyelos peldat hoztak fel peldakent. Megkerdeznem, kinek kellett ujjaelesztenie a csecsemojet, az itt jelenlevok kozul? Oszinten bevallom, nem igazan tudnek mit tenni, ha ez az eset allna fenn. Tudtatok, h a "bolcsohalal" akar 18 eves korban is bekovetkezhet? Ennyi erovel egesz eleteben legzesfigyelovel aludhatna mindenki, mert hat semmivel sem rosszabb egy csecsemo elvesztese, egy felnott emberehez kepest. Egy felnottnek is lehet meg anyukaja, es ugyanazt a fajdalmat erezheti at. Jo anyanak erzem magam ennelkul a keszulek nelkul is, nincs semmi lelkiismeretfurdalasom. Ezt az osszeget inkabb keszsegfejleszto jatekokra forditottam:-) Lehet megkovezni es lepontozni erte:-)

2009. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
66%
Az utolso vagyok megint. Meg annyit hozzatennek, h szerintem sokkal hasznosabb, ha inkabb egy eletmento, elsosegely tanfolyamot sajatitanank el az anyukak. Sokkal tobb mindenre hasznalhato es nem csak a gyermek elso eleteveben, kevesbe draga is. Csak hat sajnos ez nem annyira nepszeru. Nincs reklamozva.
2009. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én nem értem hogy mért van a legérzékenyebre állitva a boltba is mondták meg rávan írva hogy be van állitva az érzékenyssége nem kell tovább igazgatni. Így minket nem is érzékel csak a babát!!! De olvas utána és bízz a salyát döntéssedbe.
2009. márc. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
77%
az életmentésröl lehet olvasni a netten is és adnak kis füzetett a figyelöhöz , és a az autó vezetésnél is tanultunkrola.(ha nem jutunk el a tanfolyamra.)
2009. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

kényes kérdés!!!van, aki esküszik rá, van aki felesleges pénzkidobásnak tartja.én igazán nem akarok bántani senkit, mindenkinek saját joga eldönteni,h mit vesz meg és mire van szüksége, van aki parásabb típus, az vegyen légzésfigyelőt, mert megnyugtatja, aki nem érzi fontosnak az ne tegye.nekünk sajnos voltak problémáink, többször előfordult kisfiunknál légzéskimaradás, miután megszületett, szülés alatt ment el a szívhangja,megszenvedtünk egymásért... a légzésfigyelő nekünk hasznos volt, mi nem bántuk meg.a kis füzetet, amit hozzá adtak, végigtanulmányoztam, de úgy gondolom, hogy vészhelyzetben bármelyik édesanya, az alapismereteket tudva újra tudná éleszteni ösztönből babáját, de én azt kivánom mindenkinek, hogy ezt ne kelljen átélnie!!!

nem szabad senkit sem megítélni, sem lehurrogni azért, hogy vesz, vagy nem, mindenki úgy csinálja , ahogyan Ő jónak látja, hisz így anyukák egymás között ugye be kell látnunk, úgyis úgy csinálunk, ahogy a kicsinek a legjobb magunk szerint.egészséges babát kívánok mindenkinek, és sok örömet hozzájuk!

2009. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!