Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki a gyógyszerallergi...

Hogy néz ki a gyógyszerallergia, mi a teendő ha ez az és antibiotikumra?

Figyelt kérdés
3 napja antibiotikumot kapott a kicsim(1 éves)Tegnap reggelre-azaz az első beadást köv.-a füle mögött piros pöttyös lett.Ekkor még azt hittem a melegtől van.Megkapta a második adagot.Estére már a pocija is olyan lett.Majd ma reggelre mindene.Az egész arca,tenyere stb.De mivel fogalmam se volt mi lehet,megkapta a 3.antibiotikumot,majd levittem az orvoshoz a pöttyök miatt.Azt hittem himlő lehet...Közölte az orvos,hogy lehet a gyógyszertől,de okozhatja vírus is.Ne csináljak vele semmit,majd elmúlik,de ne adjam tov. a gyógyszert.A két gondom,hogy egyre több és csúnyább a pirosság.Már-már piros foltos a sok pötty együttesétől.A másik gondom,hogy mindenütt azt lehet hallani,hogy az antibiotikumot min.5 napig kell szedni,különben többet árt,mint használ.Most mit csináljak?!?!?!Gyanús,hogy tényleg a gyógyszer okozza,de akkor ha abbahagyjuk,nem lesz még több gond?Tudom,hogy orvos mondta,hogy hagyjuk abba,de aggódok,hogy mi lesz?Nameg akkor is ha tov. adom.... Bevigyem ügyeletre,hogy ott mit mondanak?Meg ilyenkor nem kellene kalciumot adni?
2011. máj. 13. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez fura, hogy ezt mondta a doki neked. Én is jártam így a fiammal, ás átvittem a dokihoz, írt fel másik antibiotikumot. A pöttyök elmúltak, és a betegsége is. Szóval át lehet térni másik antibiotikumra, és kell is, ha kiütéses lesz tőle. Keress másik orvost!

Most én elvinném az ügyeletre, hátha az ügyeletes orvosnak több esze van.

2011. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Klassz!Na megyünk az ügyeletre!Köszi,hogy írtál!
2011. máj. 13. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit szedett a kicsi?

Az én lányom a Cefzil-re lett pettyeske, de kb. a 3.- 4. napra, nem azonnal...

Mondjuk bármelyikre lehet allergiás...mi a Cefzil-re.

2011. máj. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is az antibiutikomtól lett pöttyös a lányom,a harmadik napra jött ki,az egész melkasa és hasa olyan volt,meg hasmenés.Én nem adtam tovább és avval a fehér,mentolos illatú rázókenőccsel kentem pöttyöket.Nem jut eszembe a kenőcs neve,de recept nélkül kapható.A dokink be is írta a kartonjára,hogy allergiás rá.
2011. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, a Cefzil nem jó, a dokink azt mondta, hogy szinte minden kisgyerek allergiás rá. Az én lányomnak ment a hasa tőle, a fiam az Augmentintől lett pöttyös. A Suprax a legjobb, állítólag attól van a legkevesebb panasz.
2011. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam a Klacid Babytől lett pöttyös. Ügyeletre vittem az első pöttyösödés után, ott kapott Calcimusc-ot, másnap dokinál voltunk, nem írt újabb gyógyszert, mert már nem is volt rá szükség. Piros volt a torka, meg lázas volt, arra írta a doki, az ügyeletes meg azt mondta, hogy nem piros a torka, nincs semmi baja... Én nem tudok orvost váltani, mert ő a környéken az egyetlen orvos...
2011. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Cedax baby okozta a pöttyöket.Az ügyeleten is csak lestek,hogy le lett állítva antihisztamin nélkül a kezelés.Felírtak Sumamed-et és ha belázasodna ismét,akkor azt kell elkezdeni adni,és Tantum verde-vel kell fújni a torkát.Háááát nem tudom...ezek a pöttyök mára feldagadtak,és úgy néznek ki,mintha nagy mérgespattanások lennének,persze fehérség nélkül.Ijesztő!!Remélem hamar elmúlik.....Mindez egy mandulagyulladás miatt....
2011. máj. 14. 10:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!