Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Lustibb" babák anyukái, mit...

"Lustibb" babák anyukái, mit mikor csinált a babátok? Koraszülöt volt?

Figyelt kérdés
Jártatok gyógytornára? Ki javasolta?
2011. máj. 13. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
az én lányom nem mindenben nevezhető "lustinak", csak 1-2 dologban. Pl. csak 6,5 hónaposan fordult meg először; most 9 hónapos, de még nem kúszik. Viszont 7 hónapos kora óta gyönyörűen ül egyedül és már felkapaszkodva feláll. Ő nem volt koraszülött és gyógytornára sem kellett járnunk, bár a védőnő kicsin ingatta a fejét, amikor a 6 hós státuszon jeleztem, hogy még nem fordul meg egyedül.
2011. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A laýnom 8 hós lesz, most lezd még csak térdreemelkedni, és egyáltalán nem tud elörefele se csúszni se mászni. viszont tud oldalirányba bármerre bármekkora távolságot forogni.

ülni sem tud, nem hogy állni. habár már felnyomja magát oldalhelyzetbe, de kapaszkodni nem tud.

szerintem normál. egy 7 hós kisfiu jár hozzánk, ö csak egy irányba tud fordulni, de pl mint a lányom hogy gurul megállás nélkül ilyet nem tud. ö koraszülött és rajta látszik is az egyhónap lemaradás.

de ez nem baj 1 éves korukra ugyan azt fgoják majd csinálni.

ahol én élek van a gyerekeknek egy eü könyvük amiben benne van mikor mit kell tudniuk. 2 hósan, 6 hósan, 1 évesen, 2 évesen stb... ha ezeken a vizsgálatokon nem felel meg akkor még ad a doki 1-2 hónapot majd elküld szakorvoshoz. pl 6 hósan tudnia kell forogni, és tartani magát, pl fejét. ha fejlödik rendesen de ezt nem csinálja még akkor sincs nagy baj, 1 évesen kell tudnia egyedül ülni, kúsznia, kétújjal fognia, ha felhúzzzák felállnia.

2011. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szintén korababás anyuka vagyok. két hónappal született hamarabb a lányom.

látszik rajta a lemaradás.

ő annyira hypotón volt hogy pl. 5 hónaposan tudott csak fogni a kezével,nyúlni dolgokért, 7 hónaposan fordult meg először, aztán sokáig semmi. csak feküdt, bárhogyan is ösztönöztük, látszott hogy kis lusti volt. aztán most 9 hónapos és úgy forog mint a golyó! ÉS!!! két napja ült fel magától kéztámasszal és nagyon boldog voltam.

4 hónapos korától, decembertől hordjuk dévényre, egy hónapja pedig emellett HRG viz alatti gyógytornára. a kettő együtt nagyon jó, nagyon fürge csajszi lett.

hason már 7 hónapos kora óta körbeforog :)

a dévény után én olvastam, korababáknál pláne ajánlják, a víz alattit pedig a gyógytornászunk mondta.


és a te babád?

2011. máj. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsó még mindig:

kb két hete kezdte felhúzni a kis popsiját és a két kis lábával négykézláb rúgózik :) valamelyik éjszaka álmában is felhúzta a popsikáját..annyira édes volt.

2011. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

9 hósak pont ma az ikerfiaim. Hellyel-közzel ülnek már, de még nem biztonságosan. A kisebb szépen kúszik, sőt már félig néha mászik. A nagyobbnak több motíváció kell a kúszáshoz, ő is inkább forogva közlekedik, de azt tud többet is egymás után egy lendülettel.

A kisebb már kicsit fel is térdel néha valamibe kapaszkodva. Kompot két hete használnak, úgy mennek vele mint a vihar és oda ahova akarnak.

Pici tárgyakat is szépen felvesznek, de azt még nem is figyeltem meg hogy két ujjal e.


35+5 hétre, 1 hónappal előbb születtek.

Nem tudom aggódjak e, le vannak e maradva.


A lányom ilyenkor már felállt kapaszkodva, igaz csak 8 hósan ült meg ő is. Mászott is már. Igaz ő időre született.

2011. máj. 13. 13:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Amit írsz utolsó, a kutyázást már 6 és fél hósan csinálták.
2011. máj. 13. 13:36
 7/9 anonim ***** válasza:

az a baj, ha kompoznak még jobban le fognak maradni mert nem ösztönzi őket semmi arra, hogy felálljanak, majd jön anya, beleültet a kompba és ott úgy is állok.

persze nincs minden babánál de de a helyedben várnék addig míg felállnak maguktól (eleve csak attól szabad használni mert a gerincüket megterheli)


bocs az offért, remélem nem sértettelek meg!

2011. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem sértettél meg, tudom mit mondanak a kompról, hiszek is nekik valamellyest, de nem is ez a lényeg. Kellett valamit kitalálnom, amivel elvannak főleg addig, amíg a lányom még reggel alszik. A fiúk már kelnek 6kor legkésőbb, a lányom csak 8-9 között ha fel nem ébresztik. És itt van szerepe a kompnak. Én 7től egyedül vagyok velük, általában egyszerre kezdenek nyügik lenni, ilyenkor nem cipelhetem mindkettőt. 16 kilók együtt, kicsit nehezek, mert balesetveszélyes is már. Viszont máshogy sokszor már nem maradnak csendben komp nélkül, én meg szeretném ha a lányom is kipihenné magát, ő is még csak 2,5 éves. Így is néha egyszerre szoptatom a kicsiket, és ha elalszanak rajt mindketten az is akrobatamutatvány, hogy hogyan teszem le valamelyiket. Szóval van okom hogy miért használom a kompot, persze nem egész nap. Csak ha már máshogy nem lehet.

De hála Isten nem hiszem hogy eddig visszavett volna a fejlődésükből, két hete használjuk csak és azóta tanultak meg megülni. Azért igyekszem minél kevesebbet használni.

2011. máj. 13. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem volt koraszülött, időre született, csak kisebb születési súllyal ( 2,5 kg)Ő nem lusti, hanem picit lazábbak az izmai,szóval sok dologra azért nem képes, mert nem eléggé erősödtek meg az izmok.Fél éves koráig mindent időben csinált.2 hónaposan oldalra, 4 hónaposan hasról hátra, 6 hónaposan hátról hasra fordult.A fejét mindig szépen tartotta, a kézügyessége is nagyon jó.Most, 7 hónaposan már lapozza a mesekönyvet.Viszont lassan betölti a 8 hónapot, és nem kúszik semerre, nem áll négykézlábra, nem könyököl fel oldalt fekve.Mindig is utált hason, számítottam rá, hogy lesz elmaradás.Tegnap hasra fektettem egy pléden, kiraktam elé a távirányítót, mert nálunk az a csali.Azt akartam hogy próbáljon kúszni.Ehelyett ő közelebb húzta magához a plédet:))) Nagyon rafinált kis csaj.

Amikor a férjem fogta a karjában, szinte vízszintesben, felült 90 fokig, és húzza már magát ülésbe minden helyzetben.Háton fekve löki magát a lábával, és olyan csípőemeléseket csinál, hogy csak na.De kúszni esze ágában nincs, mindent gurulva ér el.Megkérdeztem a gyerekorvost, ő azt mondta, hogy semmi gond nincs az izmaival.Ennek ellenére elvittem egy Dévényes tornára.Az ottani gyógytornász szerint picit lazábbak az izmai.Sajnos csak havonta egyszer tud minket fogadni, mert annyira be van telve.Ez nem árthat!

2011. máj. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!