Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek babája nem kúszott és nem is mászott? Hány hónaposan állt fel?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kisfiam nem kúszott, nem mászott. 9 hónaposan felállt, 10 hónaposan kapaszkodva ment, 11 hónaposan önállóan ment.
2011. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én babám 8 hónapos lesz,de nem nagyon akaródzik ilyeneket csinálni.Inkább állna már ő is.


A tied?

2011. máj. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vérgibbon ***** válasza:
Egy kicsit vészmadárkodnék. Tíz hónapos a lányom és még csak 2 hete kezdett el mászni. egy hete már próbál felállni is. MEllékesen nem jó az ha a gyerek kihagy egy folyamatot, mivel ez lehet egy majdani diszlexia kialakulása is. Bővebb információt kérhettek ezügyben a védőnőtől vagy az orvosoktól is. Egy apuka.
2011. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
előttem válaszoló apukát annyival kiegészíteném, hogy egy dévény tornász ki tudja váltani ezen mozgásformákat. megéri felkeresni mert bizony a mászás nagyon fontos, az agy bizonyos részeit az indítja be. persze lehet ha kihagyja is minden klassz lesz de jobb nem kockáztatni
2011. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kislányom mászott de nem kúszott.7 hós volt mikor felállt, 10 hós mikor ment, de úgy hogy semmi segítség nélkül.Most 2,5 éves

A kisfiam, ma 8 hós és ma felállt.Még nem kúszott, nem mászik....Nem tudom mikor jönnek ezek a dolgok.

2011. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Csatlakozom a "vészmadarakhoz". Nem jó, ha a mászást kihagyja, beszélni kéne a gyerekorvossal/gyógytornásszal.
2011. máj. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer rákérdeztem a gyerekorvostól erre, mert 7 és fél hónapos a lányom, és nem kúszik.Azt mondta, hogy elég tág határok vannak, hogy egy gyerek megcsináljon egy mozgást.És az sem gond, ha kihagy valamit.És ezt egy főorvos mondta, aki 23 éve van a szakmában..

Mi is járunk Dévény tornára, eddig egyszer voltunk, most megyünk majd vissza.A gyógytornászok nyilván szigorúbbak a mozgás tekintetében, és szerintem minden babánál találnak valamit.Nekem is azt mondta, hogy nagyon fontos, hogy 10 hónapos koráig másszon.Biztos fontos, de én nem gondolom azt, hogy ebből bármi baja lenne később.Nagyon sok kisgyereket, felnőttet ismerek, akik nem másztak.Az egyiknek 2 diplomája van, a másiknak egy.Kicsit túl van ez lihegve!

Érdekes, anyukám még boldog tudatlanságban babázott.Senki nem szólta meg, ha nem úgy híztam, ahogy a tankönyvben szerepel, és senki nem paráztatta a dislexiával.Azt se tudták, mi fán terem.Nem volt ilyen torna, meg olyan fejlesztés, mégis itt vagyok, egészségesen,főiskolát végeztem..

Ettől függetlenül tisztelem, amit a gyógytornászok csinálnak, és hatásos, az biztos!

2011. máj. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
egyetértek teljesen az előttem szólóval!!!
2011. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Vérgibbon ***** válasza:
Jó az a Dévény torna ha be lehetne jutni. Sajna Érden és Budapesten eléggé bunkó volt a két pics@ aki felvette a telefont. Közölték, hogy nincs időpontjuk majd letették a telefont. Mellesleg az a diszlexia majd az iskolában fog jelentkezni, persze csak ha kialakul. Mint írtam nem 100% hogy kialakul ha kihagy egy folyamatot a gyerkőc.
2011. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én írtam a legelső választ, hogy a kisfiam nem kúszott, nem mászott, de már 11 hónaposan önállóan ment. Én is ilyen voltam, mint ő, mégsem volt soha tanulási nehézségem és semmi más problémám emiatt.
2011. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!