Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sokat fel kell éjszaka...

Nagyon sokat fel kell éjszaka miért?

Figyelt kérdés
Már 29 hetes a kis fiam és éjszaka nagyon sokat fel kell,este 21.30 kor még szopizi de 19orakor eszik tejpépet.El is alszik a cicin de 1 fél óra múlva fel ébred .Utána nagy nehezen vissza alszik de már fél12kor fel ébred és nem is akar vissza aludni 1-2 órát fenn van .elalszik és mát fél5fen van,nem szopizik csak cici ja és már kint van 4foga miét nem értem ,mit tegyek?????????
2009. márc. 11. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Szia, nem akarlak elkeseríteni, de van ilyen. Mi is u.a. De én már nem idegesítem magam rajta... azért leírom én mit csinálok... 10,5 hós a babánk, este a Barátok után megyünk fürödni és aludni, 19 óra főzelék, 21 óra tejpép, és utána fürdik, együtt fekszünk le, elalszik, felébred sokat, próbálok sok mindent, pl. megnézem nincs e hajszál, szösz a ruhájában, pelenkacsere, mondjuk a fajtákat is végigpróbáltam, melyik jobb neki. Éjjel ringatom sokat, csendben tartom mert a férjemet hagyom pihenni, ez azt jelenti, hogy nyekken egyet és rázom a popóját, magam mellé veszem, itatom és visszaringatom. Időjárás függő is hogy alszik. Zokogva is ébred, mint aki álmodik. Levendulát csepegtetek a lepedőre, nyugtatja próbálj nem túl meleget csinálni a szobába és halvány fényt csinálj.

Én is kiakadtam, de tudom, több a rosszalvó gyermek, mint aki nyugiban van. Szerintem típus kérdés. Majd idővel jobb lesz. Mi felnőttek sem alszunk egyformán. Kitartás.

2009. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszike.
2009. márc. 11. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Én nem értek egyet az elsővel. Ha ezt így csinálja, és hagyja továbbra is, csak rosszabb lesz. A gyerek soha nem fog megtanulni egyedül aludni.

Először is az okot kéne megtalálni, hogy miért alszik rosszul. Mennyit alszik napközben? Ha sokat, keltsd fel, és akkor éjjel fog jobbat aludni.

Mit és hogyan eszik? Lehet változtatni kell az étkezési szokásain. EGyeztess a dokival és védőnővel.

Amúgy igen, sok baba nem jó alvó, de ezen lehet változtatni, és meg lehet tanítani egyedül aludni.

Ne hagyd, hogy teljesen kimerítsen.

2009. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na az én lányom is elég rossz alvó, nálunk is volt ilyen, de nálunk a foga volt a bibi. Lehet a tiédnek is az, ha csak mostanában csinálja. Nekünk minden foggal más volt a helyzet. Az elsővel csak inni kelt fel, a másodikkal szinte semmi nem volt, a harmadiknál ugyanazt csinálta, mint a tiéd, a negyedikkel most csak nappal nyűglődött, éjjel aludt, mint a bunda. Az első válaszoló jókat írt, sok mindent ki kell próbálni, mire rájön az ember, hogy mitől fog jobban aludni. Nálunk pl most bevált,hogy hálózsák helyett pizsibe alszik, így tud forogni. Lehet ez most butaságnak hangzik, de én úgy vettem észre, mióta darabosat eszik nem nyűglődik annyit a fogával, aztán lehet, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Az előzőnek üzenem, hogy Amúgymeg igenis vannak rossz alvó gyerekek és ha meg is tanul egyedül elaludni, az nem azt jelenti, hogy megoldódnak az alvásproblémák, max nem kell többet altatni. Az enyém is elalszik egyedül, ennek ellenére felkel éjjel nem is egyszer, és persze én is felébredek rá, és átmegyek megnézem miújság.

Kitartás

2009. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nappal 2 órát alszik kb.12-14 és énni pedig már adtam krumplit,répá-val őszibarackot,banánt imádja,még cicizik is tejpépet őszibarack-ságabarack.
2009. márc. 11. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
hátsajnos vannak ilyen gyerekek az én fiam oráként kellt fel enni inni napal ha nem aludta ki magát akkor még rosszab volt mert a fáradságtolo nem tudot aludni és persze hozzá teszem ringatos baba volt és én is nagyokat nyeltem éjszaka mikor a férjem aludt mivel neki munkába kellet mennie igy soha nem hagyta hogy a kicsim felébresze bár volt olyan hoyg annyira kakadtam hogy ott kellet hagynom egy kicsit sirni én pedig kimentem a szobábol hogy lenyugodjam ,most már hét éves és külön szobába alszik és mégy annyit hogy három éves volt mikkora végig aludta az éjszakát de délután nem igazán aludt vagy csak keveset hát most van egy négy honapos fiam ö ugy alszik kb mint most a tied és örülök neki mert ö legaláb nem oránként kellt fel:) kitartást és sokk -sokk türelmet
2009. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én 9,5 hós lányom is nagyon-nagyon rosszul aludt. 3 hete költöztünk az új lakásunkba, azóta semmi panasz rá, jól alszik és napközben is egy tündér. Előtte anyósnál laktunk 4 hónapot, az maga volt a pokol. Volt olyan, hogy csak 2 órát tudtunk aludni, mert folyamatosan felsírt, amint leért a feje a kiságyba. Szinte mindent kipróbáltunk, hogy jobb legyen, semmi nem segített. Aztán elköltöztünk és láss csodát, alszik a gyerek rendesen. Amire én tudtam tippelni, egyszerűen nem érezte jól magát anyósnál. Valószínűleg az is gond volt, hogy én emiatt feszült voltam, mert többször összekaptam anyóssal és nem kedveljük egymást, gondolom érezte a baba is. Ezt azért írtam le, hogy lehetséges, hogy valahogyan nem érzi jól magát a "kis vackában", próbálj meg olyat is, ha már semmi nem segít, hogy átrendezed a szobáját vagy legalább az ágyát másfelé teszed. Ezen kívül amire én tippelek, az a fogacskája, illetve Téged akar. Ha egyik sem segít, akkor türelem, előbb-utóbb el fog múlni. Ja és még egy, a gyerekek nagyon érzékenyek a hőmérsékletre. Az én lányom pl. utálja a meleget, Párom mindig parázik, hogy nehogy megfázzon a gyerek, én meg próbálom megértetni Vele, hogy inkább hűvösebb szobában aludjon, mint 24-25 fokban, mert nem fog jól aludni.
2009. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!