Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 3. hetes. Nagyon...

A kislányom 3. hetes. Nagyon sokat sír 2 napja. Keveset büfizik. Mit lehet tenni, hogy büfizni tudjon?

Figyelt kérdés

Mikor jóllakik két cici között próbálom büfiztetni,de néha csak eggyet,vagy eggyet sem tud.Lehet,hogy emiatt sír??Próbáltam a hasát maszírozni,a pelus tiszta rajta.Szopizni eleget szopizik.Söt,inkább még túl mohó is.A levegönek kikellene jönnie,de ha nem büfizik??próbáltam a hátát simogatni,járkálni vele,a fenekét paskolni,de nem haszna´l.

válaszoljatok minnél többen.

Köszönöm.


2008. febr. 16. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A hasfájós babáknak nagyon jó a meleg a pocakra, ellazítja a sima izmokat. lehet csinálni cseresznyemag pa´rnát(igaz az most nagyon nincs) de lehet búzából is. menj el egy malomba vagy olyan helyre ahol lehet búzát kapni, és vegye´l 500-750 gramm búzát, és tölts meg egy 20x20 as anyagot vele, így lesz egy párnád, amit mikróba is és kályhán is fel tudsz melegíteni, arra figyelj hogy ne legyen forró, de ha jó meleg akkor tedd vagy fogd a pocokjára és segíteni fog.

a németeknél a "véd´ön´ö" ajánlja is.

2008. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Èn Németországban lakom.Nkem is van cseresznye mag tasak.

Esetleg a büfizéssel kapcsolatban tudna valaki valamit i´rni??

2008. febr. 16. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A babáknak nagyon fontos hogy szoptatás ideje alatt is ha megpihennek rögtön meg kell büfiztetni őket, és az evés befejezése után is. Az én kisfiam is elég hasfájós volt, és nehezen büfizett. A válladra fektetéssel az lehet a gond hogy a baba összekucorodik és nem is tud büfizni. ( ezért jó az apukák széles lapos mellkasa, ott jobban sikerül) Én olyat csináltam hogy evés után a combomra tette hanyatt a babát és széen alányúltam úgy hogy az egyik kezem a fejecskéje alatt volt a másik meg a popsija alatt és egy határozott mozdulattam gyorsan emeltem függőlegebe a vállamhoz. Maga hirtelen mozdulat és a hanyattból függőlegesbe mozdítás kihozta a büfit. ( van hogy olyankor bukik is a baba de az nem baj. Vagy leterítettem egy pelust és hasára fektettem, fejecskéjét egyik oldalra fordítva a popsiját paskolva is elő lehet csalogatni egy jó nagy büfit a babából. Hason fekve a kersztcsonjtájékát paskolva is megjön az eredmény. Ahhoz hogy a baba büfizzen el kell hogy lazuljon. Az alkarodra is fejtetheted olymódon hogy hason legyen, arccal a föld felé, és határozott mozdulatokkal a hátát símogatva lentről felfelé, vagy az óramutató járásával megegyezően körbe körbe, időnként meg-megpasolni. Mindig az a fontos hogy ne kuporodjon össze a baba mert akkor nem tud távozni a levegő a gyomrából, mindig egyenes legyen a háta ha függőlegesen tartod és ezért jó a hason fekve póz mert akkor símán fekszik.

Attól sírhatnak a babák ha a bélgáz szaporodik fel és attól nem tudnak megszabadulni. Ilyenkor a kis pocakjuk kemény, két lábukat felhúzva sírnak. Ilyenkor jót tesz egy jó meleg fürdő is. Vagy hanyatt fektetve a babát a két kis térdét megfogva mintegy békaúszáshoz hasonlóan tornáztatni, ( mint a csípőtorna ), feltolni a kis lábát aztán le, a térde enyhe nyomást fejthet ki a pocakjjára és a felhúzott lábak megkönnyítik a gázok távozását.

Ánizsmagból és édesköménymagból lehet teát készíteni, mely megkönnyíti a babák emésztését, csökkenti a hasfájást, és teljesen természetes. 1 teáskanál ánizsmagot és egy teáskanál édesköménymagot mozsárban kissé megtörsz ( nem porrá, csak annyira hogy a magok megnyíljanak ) 2-3 dl vizet felforralsz, bele a magokat, 1-2 percet áll és le kell szűrni és meghűteni elkortyolhatja a baba, nagyon kellemes az íze.

Sok sikert kívánok!!

2008. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

szia

az en kislanyom is ilyen volt(most 15 honapos),nagyon-nagyon ritkan bufizett,pedig mohon evett es par hetes volt amikor o is elkezdett naponta,delutanonkent egyre tobbet sirni

a parommal mi is mindennel probalkoztunk9torna,bufiztetes,maszirozas...de semmi se segitett

majd egy masik anyuka ajanlotta az ESPUMISAN L nevu cseppet,gyogyszertarakban kaphato,kb.900 ft.-HAT EZ CSODAT TETT

ez ezt a cseppet kozvetlenul szoptatas elott adtam neki(a 6 es 10 orai szpotatas elott) egy kiskanalbol(ugyesen lenyelte)majd johetett a cici

es ugyan gorcsolt a pocija szopizas kozben,de mar szemmel lathatoan enyheb volt a fajas,folytatta az evest es hamar megszokta a szervezete

mi igy huztuk majdnem 3 honapos koraig es nagyszeru volt mert tudott aludni,enni es persze nem sirt

szerintem probald ki te is(tudom hogy draga,de megeri hogy a babad ne szenvedjen)

remelem bevallik

minden jot nektek

2008. febr. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!