Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba biliztetéséről mi...

1 éves baba biliztetéséről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Én elkezdtem ráültetni és láss csodát belepisilt első nap 3X. Azóta minden nap írtam, hogy mikor ültünk bilire és elég jól bejött. Reggel pisi, tízórai után pisi vagy kaki is, ebéd után pisi. Uzsi után szintén. Evés után bejön. Tetszik Neki, mutogat a bilire a Drágám. Nem erőltetem. Ha le akar szállni róla leveszem. Nem ültetem sokáig. Mi a véleményetek? Anyósom azt mondja korai és ne erőltessem!
2011. máj. 10. 22:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
01:21 es válaszolónak. Köszönöm a kommentet. Én is szobatiszta voltam 1 évesen, ezért is gondoltam, hogy megpróbálom. Na igen, a pelenkagyártók keze lehet benne van ezen kutatásokban. Abban is van szerintem valami igazság, hogy régen a textilpelenka más volt, a mai pellusok olyan érzetet keltenek egy vagy akár több pisivel, mintha száraz lenne. Ez lehet bezavarja a piciket! De természetesen mindenki maga dolga, mikor kezdi.
2011. máj. 11. 21:44
 12/13 A kérdező kommentje:
ma 07:51 es válaszolónak! Köszönöm a választ! Én is úgy gondolom, hogy nem siettetve, de kb 1,5 éves korára ha eljutunk odáig, hogy nagyjából szobatiszta lesz, már megérte. Ismerősöm kislánya 3 lesz lassan, és sokat szenvednek, lassan ovis, most kezdett pisilgetni a wc-be. Pedig ő is érzi mikor kell, félrevonul és kakil, tehát tudja már hogy kell, mégsem szól. Szerintem el kell terelni valahogy a figyelmét a dologról, úgy hogy rajta ül, hátha pisil és nagyon megdicsérni, örülni neki. Sokan azt mondják nem szabad játékkal, mesével de mégiscsak gyerekekről van szó. Hátha működik, már ilyen nagyobb korban is. Sok sikert kívánok Nektek!
2011. máj. 11. 21:52
 13/13 A kérdező kommentje:
ma 08:50 válaszolónak! Köszi a linket! Nagyon hasznos dolgokat olvastam. Sok mindennel egyet értek. Annyira azért nem érek rá, én csak megpróbáltam, sikerült, csináljuk. Napi kb 5X mosom ki a bilit. Teljesen igaz, hogy ez még közel sem szobatisztaság, de úgy gondolom nem ártok vele. Nem ül sokat rajta max 10 perc. Ha kakil egyből nyújtja a kezét, van hogy csak 5 perc és kész. Én sosem ültem a wc-n sokat, mégis aranyerem lett. Szerintem nincs összefüggés. Aranyér szerintem a székrekedés és erőlködés eredménye. Neki nincs székrekedése és nem is erőlködik, így hát úgy gondolom nem lesz aranyere attól, hogy ül a bilin 5-10 percet. Én hagyom játszani is. Majd meglátjuk mi lesz!
2011. máj. 11. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!