Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba biliztetéséről mi...

1 éves baba biliztetéséről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Én elkezdtem ráültetni és láss csodát belepisilt első nap 3X. Azóta minden nap írtam, hogy mikor ültünk bilire és elég jól bejött. Reggel pisi, tízórai után pisi vagy kaki is, ebéd után pisi. Uzsi után szintén. Evés után bejön. Tetszik Neki, mutogat a bilire a Drágám. Nem erőltetem. Ha le akar szállni róla leveszem. Nem ültetem sokáig. Mi a véleményetek? Anyósom azt mondja korai és ne erőltessem!
2011. máj. 10. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Korai. Ebben a korban max. idomítani tudod, nem tudatos cselekvés, nem tudatos inger hatására történik, fogalma sincs, hogy miért történik az egész. De, mivel úgy tűnik, hogy jó játéknak tartja, Te pedig nem erőlteted, ártani így nem ártasz vele.
2011. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is ezt olvastam a dologról, hogy kb 1,5 éves korban kezd érződni a babáknál, hogy szabályozni tudják a dolgot. Véletlenszerűen kezdődött a dolog az biztos, de ha általában ugyanakkor van pisi, kaki azt el lehet kapni és szerintem idővel mondani is fogja. Én állítólag 1 évesen már szobatiszta voltam, hozzáteszem 9 hónaposan bölcsibe járattak. Nagyon örülök, hogy így alakult, és folytatjuk a dolgot!
2011. máj. 10. 23:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az első írja.


még azt hozzátenném, hogy ez nem szobatisztaság, előfordulhat, hogy egyik napról a másikra nem hajlandó ráülni és hosszabb sétára se vidd ki pelus nélkül.

de ha csak játék és még produkció van akkor ártani nem árthat :)

2011. máj. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*még produkció is van
2011. máj. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Remélem nem utálja meg a dolgot! Pelenka nélkül még nem hagyom azért. Szeret játszani a bilin, de utóbb már ráültetem pisil kb max 5 perc, vagy kakil is és már veszem is le róla, persze az is előfordul, hogy le se akar szállni. Ma azt mondta egy doki ismerős, hogy a gerincének nem olyan jó, ha sokat üldögél rajta. Köszönöm a választ!
2011. máj. 10. 23:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is korai,de nem a gerince miatt. Viszont ha úgy érzed megy a dolog,akkor gratula! Ebben előbbre jártok a kortársaknál. Erre is igaz az,hogy a gyerekek eltérően fejlődnek. Más meg másnak megy jobban. Ennyi.
2011. máj. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem megy a dolog, úgyhogy folytatjuk a bilizést. Köszi! Igen, abszolút igazság. Sok mindenben viszont picit lemaradásban voltunk eddig.
2011. máj. 11. 00:36
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Családi elbeszélésekből tudom hogy anyukám 1 évesen már maga hozta a bilit és én is szobatiszta voltam ekkorra, de ez ekkoriban egyáltalán nem volt kirívó eset. Nemzedékek nőttek fel így és nem lett nyomorék az emberiség.

Én jobban hiszek ezeknek a tapasztalatoknak mint azoknak a "tudományos" kutatásoknak melyek megállapítják, hogy a gyereket 2-3 éves kora körül kell bilire szoktatni és nem probléma ha hat éves koráig bepisil. Ezeknek a megállapításoknak a hitelességét számomra erőteljesen megkérdőjelezi, hogy a kutatásokat a pelenkagyárak finanszírozzák.

2011. máj. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm is így csinálta és másfél éves korára teljesen szobatiszta lett a gyereke.Igaz,hogy ez még nem tudatos,de hozzászokik a bilizéshez és amikor már tudatos lesz,nem lesz gond a bilizés,mert így természetes neki.

Az én kisfiam már érzi,hogy mikor kell neki kakilni és mégsem akar wc-re ülni,mert ezt valami idegen dolognak érzi és nem szereti az új dolgokat,pedig már 2,5 éves....Akár mit mondok neki,egyszerűen nem akarja.Jobban jártam volna,ha én is rászoktatom,mielőtt határozott véleménye lett volna a dologról és természetes lenne neki.Második fiamat én is rá fogom ültetni korán.

Sok sikert!

2011. máj. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2011. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!