Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik lehetnek a nikotinmérgezés...

Mik lehetnek a nikotinmérgezés tünetei egy csecsemőnél?

Figyelt kérdés
Lányom kisbabája 5 hetes. Anyuka sajnos újra dohányzik annak ellenére, hogy a babuci kizárólag anyatejen él. Kb. 6-7 szál cigarettát szív el egy nap, igaz, elég gyenge fajtából, de gondolom az mindegy. Próbálunk rá hatni természetesen minden eszközt bevetve, és mindemellett aggódom is nagyon, mert olvastam több helyen, hogy a kisbaba akár nikotinmérgezést is kaphat. Mennyi ennek a valószínűsége, és hogyan lehet a babán észrevenni? Abban bízom, mint utolsó lehetőség, hogy ezzel talán rá tudok ijeszteni a lányomra.
2009. márc. 11. 09:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Ilyesmit olvastam, hogy nyugtalanság léphet fel, szapora szívműködés jelentkezhet, plusz hasmenés és hányás, de ezek a dolgok másnak is lehetnek a tünetei, ezért nehéz észrevenni.
2009. márc. 11. 09:31
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

igen, jol olvastad, kb ezekre lehet szamitani mint tunetek, de ezek annyira altalanosak,hogy barmi okozhatja oket. kar, h cigarettazik az edesanya, viszont a 6-7 szal az nem az a mennyiseg amitol szoptatas soran nikotinmergezest lehessen elerni.viszont az a kicsi mennyiseg is ami atjut a tejen, sajnos a babara nezve erszukito hatasu es akadalyozza az agy oxigenellatasat. de ismetlem, ez a mennyiseg normalis esetben nem okoz maradando karosodast. remelem nem a baba mellett szivja el, mert a passziv dohanyoztatas kisbabaknal emeli a leguti betegsegek es a gyerekkori asztma elofordulasanak a kockazatat. szerintem inkabb ez az ijeszto, mert a gyerekkori kronikus betegsegek igencsak megnehezitik az egesz csalad eletet nem is beszelve a fulladozo gyerekrol

viszont ha a tunetek sulyosbodnak es minden mast kizartok, jo orvosnak is megmutatni a babat...

bocs, ha hosszu voltam

udv, allergologus mami

2009. márc. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kicsit megnyugodtam, de azért nem adom fel a "lebeszélést, ráhatást". Szerencsére annyi esze azért van, hogy nem a baba mellett dohányzik, leginkább szoptatás után teszi, mert valahol azt olvasta, hogy az kevésbé rossz, bár nem tudom miért. Ezzel nyugtatja magát. Mégegyszer köszönöm a választ!
2009. márc. 11. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!