Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhes lehet a babám? Akkor el...

Éhes lehet a babám? Akkor el kellene fogadnia az ételeket, ugye?

Figyelt kérdés
2 hónapja próbálkozom a hozzátáplálással, nem sok eredménnyel. (Most 8 hónapos a babám.) Gyümölcsöt egy picit hajlandó enni, főzeléket egyáltalán nem. Viszont már 3 óránként szopizik, van, hogy hamarabb is enni kér. Igaz, az is előfordul, hogy 4-5 óra elteltével szopizik, de ez ritka. Van 6 foga, a doki néni szerint jön még 2, de én nem érzem őket. A nyála az csorog rendesen. Én viszont halálra aggódom magam, hogy éhes, de nem hajlandó enni, csak a cici kell, de az mindig. Tejpéppel is próbálkozom, az sem igazán nyerő.
2009. márc. 10. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos nem éhes, hiszen akkor sírna, nyűgös lenne. Valószínűleg még elég neki a tejed.

Azért gondolom próbálkozol, hiszen előbb-utóbb nem lesz neki elég a tejcsi, próbálj ki saját készítésű bébiételeket és üvegeseket is (több gyártótól), hátha valamelyik bejön neki. Tejpép is van elég sok féle.

Nem lehet, hogy túl sűrű vagy nem elég édes neki a kajcsi? Próbáltad már hígítani anyatejjel? Hátha akkor jobban bejön. Esetleg tehetsz bele egy kis cukrot is.

2009. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Próbáltam már saját készítésűt, üvegeset, többfélét, tejpépből is többfélét, most banános joghurtot próbálok adni, szerintem irtó finom, de az sem igazán kell neki. Pedig édes ízű.

Próbáltam szopi előtt, szopi után, szopi helyett adni, de egyik sem jött be. Próbálkozom minden nap, kb. 3-4 napig egyfélével, hátha rákap, de nem igazán.

Igen, pont attól félek, hogy nem lesz elég a tej, és nem akar enni, pedig kellene. De erőltetni sem merem.

2009. márc. 10. 14:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk ugyanez a helyzet a 7 és fél hós kislányommal. Nem tudom, mikor fog majd rendesen enni, mert egyenlőre 20-30 ml kajákat eszik, egyedül a Sinlacból eszik meg többet esténként. Pedig mostmár úgy érzem, hogy kevés lesz Neki a tejcsi, de bízom benne, hogy ha éhes marad, akkor eszik is. Csak nem éhezteti magát! Nem nagyon tudunk mit tenni, megtömni nem lehet őket!

Kitartás, az idő megoldja a problémáinkat!

Üdv!

2009. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Én is abban bízom, hogy ha éhes lesz, akkor elfogadja az ételt.
2009. márc. 11. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!