Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos babám nem igazán...

4,5 hónapos babám nem igazán szereti a tejpépet, gyümit, zöldséget. Meg fog ez változni?

Figyelt kérdés
Pár kanál után kiköpi.Kevertem a tejpépbe almát is úgy se kell neki. Sinlacot is már próbáltuk.1 hete kóstoltatom vele az almát, őszit, sütőtököt, de öklendezik tőle és hangosan magyaráz közben, nem sír. Talán az őszit még jobban megeszi. Mit csináljak? Hagyjak egy kis szünetet? Más gyümivel, zöldséggel próbálkozzak?
2009. márc. 10. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem várj vele 1 hetet és próbálkozz újra.

Persze, hogy megfog változni, csak idő kell neki, úgyhogy ne erőltesd.

10 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze h változni fog! 4,5 hóüsan az enyém semmit nem evett meg.

Most 9 hós és szinte mindenevő :)))))) Imádja a gyümit, habzsolja a zöldséget hússal, tejpépet követeli :)))

Nyugi. szerintem még korai!

2009. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tápszeres vagy anyatejes a babád? Lehet, hogy neki még kicsit korai a szilárd étel, nem fog neki megártani, ha később tértek vissza rá. Az én kislányom anyatejes. 6 hónapos múlt. 1 hete kezdtük a kóstolgatást. Már láttam rajta, hogy rájött, mit is csinálunk mi, amikor a szánkba tömünk valamit DD, szinte kinézte az ételt a kezünkből. Innem tudtam, eljött az ideje, hogy mostmár ő is kapjon a tejen kívül mást is.
2009. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tápszeres baba. Már hetek óta nyammog amikor mi is eszünk:) Nehezen kakilt ezért mondta a doki meg a védőnő, hogy kezdjük el neki a gyümit, zöldséget. Akkor még várok vele.
2009. márc. 10. 11:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Én kisfiam is 4,5 hónapos és nekem is azt mondta az orvos hogy mivel már nem kap anyatejet csak tápszeres kezdjük el a hozzátáplálást.Én megpróbáltam és nekünk sem ment.A gyümölcsöt mostmár tízóraira megeszi de a főzelékkel még várok mert azt nem szívesen eszi.Most olvastam valahol hogy a tápszeres babák gyomra sincs még felkészülve 6 hó előtt a hozzátáplálásra.Tudom most sokan lepontoznak és tudom hogy régen ez másként volt mivel a nagyfiaim 17 és 14 évesek de az látszik egy babán hogy szívesen fogadja el adolgokat vagy nem.Szerintem se erőltesd várj vele.
2009. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!