Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy számoljuk pontosan egy...

Hogy számoljuk pontosan egy 13 hós kisgyerek lázát? Amennyit mutat a lázmérő, abból le vonni? Hozzá kell adni? Mennyit? Vagy annyi amennyit mutat?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 19:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha popsiban van mérve, akkor le kell vonni fél fokot. Nekem legalábbis a védőnő, a háziorvos ezt mondta. Sőt, pár napot be kellett feküdnie a kislányomnak a László kórházba, ott is levonták. Attól, hogy a lázlapra a mért értéket írják, még fél fok mínusz alapján számítják a testhőt és adják vagy nem adják a lázcsillapítót.
2011. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek!

Most a popsiban mértem 38.3 -at! Nem adtam be még kúpot, figyelem a kicsit és ha emelkedne, akkor adom!

Köszönöm mégegyszer a segítségeteket!

2011. máj. 7. 21:30
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekünk is fülhőmérőnk van és megéri.Ha beteg a gyerek nem kell felkelteni ha lázat akarok mérni.Simán megmérem neki mig alszik 1 mp alatt.Nálunk az egész család ezt használja ha beteg.

Ja és van 7.000-ért is.

De én még 12.000-et is kiadtam volna érte ha kell mert nagyon jó.

2011. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Van, akinek nincs erre 12ezer Ft-ja. Sima digitális hőmérővel megmértem hónaljban az egy évesnek is a lázát. Azt nem kell 10 percig bent tartani. Egyébként én csak akkor adok neki lázcsillapítót, ha tényleg magas a láza, vagy nagyon rosszul van tőle. 38,5 alatt nem szoktam. De tartsál otthon mindig Nurofent, Germicidet.
2011. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Végül nem kellett tegnap kúp, de egész éjjel a lázát méregettem meg figyeltem őt! Nekünk egyszerű digitális lázmérőnk van, ugyan nem volt most gond vele mérni,(bár ezen kívül eddig nem is kellett) de gondolkodok rajta én is, hogy vegyünk másikat, amivel még gyorsabb a mérés... Nekünk Suppositorium Antipyreticum Naturland - lázcsillapító kúpot írt az orvos! Használja ezt más is? Azt mondta a Germicid már nem hatna neki...?

Köszönöm a további válaszokat is ha írtok!

2011. máj. 8. 13:58
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekünk mindig Nurofen kúp van itthon,és nem túlzok ha azt mondom pár perc alatt csökkenti a lázat.Iszonyú gyorsan hat.Amit neked irtak fel azt nem ismerem.
2011. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszi! A Nurofen kúp receptköteles?

Valaki más ismeri esetleg a Naturlandos kúpot?

Köszönöm!!

2011. máj. 8. 14:34
 18/18 A kérdező kommentje:
A Brendon oldalán láttam egy fülhőmérőt, 5990.- Ft-ért! Graco. Vajon az milyen lehet! ?
2011. máj. 8. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!