Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy számoljuk pontosan egy...

Hogy számoljuk pontosan egy 13 hós kisgyerek lázát? Amennyit mutat a lázmérő, abból le vonni? Hozzá kell adni? Mennyit? Vagy annyi amennyit mutat?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Annyi a láza, amennyit a lázmérő mutat. Popsiban fél fokkal magasabbat fog mutatni, ezért ennyit le kell vonni belőle.
2011. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. máj. 7. 20:03
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell levonni semmit!!!!!!!!!!!!!!

Még popsiban sem!!!!!!!!!!!!!!!

Engem egyszer a főnököm lecseszett,elég rendesen,hogy miért vonogatok le.Amúgy nővér vagyok egy Fertőző osztályon.

Volt egy eset,mikor egy anyuka jött ki a nővérállomásra,hogy lázas a gyereke,kérdeztem,mennyit mért.Mondom ebből levonva a fél fokot,akkor nem is lázas.Főorvos úr persze ott volt a nővérállomáson,hallott mindent.Ki is akadt rendesen,hogy miért kell vonogatni.Annyi a hő amennyit mérünk.Mondtam,hogy én így tanultam,mire az oktatást kezdte el szidni,hogy miért tanítják így.Szóval:

NEM KELL LEVONNI SEMMIT!!!!!!!!!!!!!!!!Annyi a hő amennyit mértél,még popsiban is!!!!!!!!!!!!!!!

Megkérdeztem a gyerekorvosunkat is,hogy erről mi a véleménye,azt mondta,hogy igaza van a főnökömnek,nem kell vonogatni.

2011. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem ... Köszönöm a Te válaszod is!!
2011. máj. 7. 20:20
 5/18 anonim ***** válasza:
Azért butaság amit írsz, mert ha hónaljban méred mindig alacsonyabb lesz mintha végbélben. Ha annyi amennyit mérünk, akkor végbélben mindig hőemelkedése lesz a gyereknek, hónaljban meg sosem. Érted? Valahogy szinkornba kell hozni a 2 mérési hely közötti különbséget, így igenis vonni kell a mindig sokkal melegebb végbélben mért értékből 0,5 fokot.
2011. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát az én gyermekorvosom szerint meg kell!Mégpedig fél fokot a popsiban mért hőmérsékletből,és szerintem is a nagytöbbség is így tudja....Sőt a múltkor ügyeletre kellett vinnem a 6 hónaposomat és az ottani főorvosnő is levonta...
2011. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A legértelmesebb, ha NEM von le senki semmit, hanem az orvosnak megmondod, hogy ennyi volt a láza popsiban/hónaljban mérve - ö majd tudja, hogy melyik érteket hogy kell értelmezni. A levonásokkal sok esetben csak össze lesz keverve a dolog, mert az egyik levon, a máik meg azt hiszi, hogy csak ezután kell.
2011. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A legtutibb ha veszel egy elektromos fülbedugós hőmérőt, ami 3 mp alatt leméri, és az pontosan megmutatja neked. Igy a gyereket sem kell percekig nyugton tartani, vagy a fenekében turkálni hogy megmérd a lázát.

[link]

2011. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
És csak 12ezer Ft? :D Nem mondom, megéri! :D
2011. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha nem csak egy gyereked van, vagy tervezel tobbet is, akkor igen is megeri. Majd ha egyeszer naponta 10x kell lazat merned mert beteg, es minden lazmeres egy kinszenvedes akkor meglatod hogy igen, megeri megvenni es a lazmeres jatekba fordul amikor a gyerek eloszor megmeri a Te fuled aztan hagyja hogy te is neki. Nem hiaba hasznaljak orvosi rendelok is ezeket - kulfoldon.
2011. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!