Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom a mártírkodó kismamá...

Nem bírom a mártírkodó kismamákat, Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Van egy-két ismerősöm, barátnőm, akiknek hasonló korú babájuk van, mint nekem, illetve olvasgatom itt is a kérdéseket, válaszokat és meg vagyok döbbenve azon, hogy egy csomóan mennyire nem készülnek fel lélekben a nehézségekre és mást sem bírnak csinálni, csak szenvedni... Az ő terhességük volt a legnehezebb, a szülésbe majd' belehaltak, az ő gyerekük a leghasfájósabb, egyetlen percet sem tudnak aludni... stb, stb. Nem arról beszélek, amikor tényleg van vmi komoly probléma, hanem arról, hogy ha nem ismered el az illető "emberfeletti" teljestményét, akkor még meg is sértődik. Ezt nem tudom tolerálni! Olyan rövid ideig tart a babázás, miért nem lehet egy kicsit ÖRÜLNI NEKI?
2011. máj. 7. 16:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Valakit megvisel valóban a nagy változás, ezért ír róla a neten sokat. Én speciel azt sem értettem soha miért szokás a gyk-n "beszéljünk ki másokat hogy mennyire hülyék" témákat indítani. Tudom hogy ha valamit az ember furcsáll valakiben akkor azt szereti tömegesen szídni de ez nagyon csúnya viselkedés. Ha mindenki magával foglakozna nem azzal hogy mekkora hülye a másik pl. kismama, bezzeg éééééééén, akkor jobb lenne az egész gyk.
2011. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hogy nekem is van egy babám, és néha hősnek érzem magam, néha mártírnak, néha eszement boldog vagyok, néha természetesnek érzem hogy gyermeekm van és a feladataimat is, magyarán nem gondolom hogy valaki mindig csak mártír de azt sem hogy mindig szélesen mosolygó szuperanyuci aki soha nem borult még ki idegileg a gyereknevelés árnyékos oldalától, mert van, ez tagadhatatlan. Csak épp valakinek elég az egészsélghez, kiegyensúlyozottsághoz pl. 5 óra alvás, valakinek egész egyszerűen nem. Valaki örökmozgó maga is ezért nem okozott változást az életében hogy folyton rohanásban van az izgő-motgó 2 évese miatt, valaki meg lustibb típus volt.


Az anyaságra soha nem lehet eléggé felkészülni, mert első babás nem tudhatja hogy mit fog NEKI MAGÁNAK jelenteni a gyerekes minennapok egymásutánja. Soha nem néznék le vagy beszélnék ki valakit akinek nehezebben megy.

2011. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát én sem tudtam igazán örülni a babás hónapoknak, pedig sokat küzdöttem hogy megszülessen, vetélések előzték meg.

A fiam nagyon rossz alvó volt, nem szeretett csak kézben lenni, nem szeretett babakocsiban sétálni.Nehezen ment a hozzátáplálás, azzal is sokat kinlódtunk.A mai napig rossz evő és nem túl jó alvó, két éves lesz.Akaratos, mindenben benne van, mondhatom hogy két emberes gyerek.

Szerencsére mikor kicsi volt, volt segítségem, most meg már lényegesen könnyebb.

Szóval nekem is nehezen ment, főleg az eleje, nem egy eszik-alszik babám volt.De én nem mártírkodtam, ha kérdezték hogy milyen baba, azt mondtam hogy vannak jobb és rosszabb napjai.

Kicsit én is "irigyeltem" azokat akik vígan sétáltak órákat a babájukkal, én meg csak szaladtam egy kört, vagy akiknek jól aludt a babájuk, én meg majdnem összeestem.

De tény hogy hamar elszaladt a babás időszak, és nem tudtam igazán "kiélvezni", de így is imádtam.

2011. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Azzal, akik ilyenek én sem értem. De viszont senki sem tudta,h mit vállal pontosan amíg meg nem született a babája.Igazán ez időközben derűl ki,h mennyire strapabíró..Itt ezen az oldalon bárki kedvére mártírkodhat, ahogy Te írtad, de nem tudhatjuk, h valóban mi lehet otthon.Nekem sem könnyű és én is teszek fel kérdéseket,jól esik egy pár szó biztatás, ezért van ez az oldal.Az biztos, h gyorsan megy az idő én is próbálom minél jobban átvészelni a rosszabb napokat.
2011. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy tisztában a mártír fogalmával.


Amúgy nekem semmi bajom a kismamákkal, akik panaszkodnak, az oldal ezért van, az emberek bajai érdekelnek, próbálok segíteni, ennyi.

Miért kéne minden embernek befogni a száját, ha baja van, és csak a jót mesélni? Amúgy szerintem attól, hogy fárasztó a terhesség, a szülés, és ami utána jön, nem hiszem, hogy ne örülnének. Szóval ez is hülyeség.

2011. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"egy csomóan mennyire nem készülnek fel lélekben a nehézségekre és mást sem bírnak csinálni, csak szenvedni..."


Szia!Valahogy ezzel a kijelentéseddel nem értek egyet.Úgy gondolom, hogy egy első gyermekes anyuka nemigazán tud felkészülni az anyaságra, hiszen hiába látja maga körül esetleg a babás anyukákat, hiába hallja a jótanácsokat, akkor is, csak akkor tapasztalunk, ha már ott van a baba.

Előtte egyszerűen nem lehet felkészülni az örökös sírásra, mondjuk a hasfájás miatt, vagy a fogzás miatt, esetleg ott vannak az átalvatlan éjszakák...

Ezekre nem lehet előre készülni.

2011. máj. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"...Az ő terhességük volt a legnehezebb, a szülésbe majd' belehaltak, az ő gyerekük a leghasfájósabb, egyetlen percet sem tudnak aludni..."


és honnan tudod hogy ez nem így van?


én magamról tudom: 34 évesen lettem terhes. 10hetes kortól a kórházat jártam. 18 hetes kortól folyamatos 24órán (!!) át zsibbadtak az újjaim és fájtak. Panadol volt nekem a minden, nélküle nem léteztem. nem tudtam felöltözni, szinte még enni is, mert alig tudtam fogni.Az orvosok félrekezelték a vérnyomásomat az elején, a súlyos kalciumhiányomat nem ismerték fel. Azt hittem beleőrülök a fájdalomba,a zsibabdásba pedig ez előjele volt a toxémiámnak ami 32 hetesen végződött császárral. lányom lélegeztetőn, oxigénen, s 22 nap után hozhattuk haza.3 héten keresztül éjszaka 2-3 órát aludtam, hajnal 3,30-kor már indultam hozzá, este tízkor értem haza, utána a netet bújtam hogy mi vár ránk. egyébként az őrzőben hozzám orvost kellett hívni mert még az eszméletemet is elvesztettem, nem tudták lehúzni a vérnyomásomat. 21 órát voltam az őrzőben. mikor hazahoztuk a lányomat egy hétre rá kezdődtek a gondok, 3,5hónapos koráig MINDEN(!!) egyes éjszaka este hattól hajnal kettőig üvöltött. a férjemet többször kellett éjszakai műszakról hazahívnom, ügyeleten is többször jártunk.ugye a lányom korababa volt, 3 antibiotikumot kapott, a kis gyomra sem volt felkészülve a táplálásra. 7 hetesen emiatt ismét kórház, kiderült súlyos vérszegény, vért kapott. azt mondták végbélszűkülete van, jártunk kezelésre. 11 hetesen másik városban kiderült semmiféle végbélszűkülete nincsen, pedig itt már műteni akarták. akkor ismét kórházi kivizsgálás várt ránk. decembertől hordjuk gyógytornára most már hetente kétszer, kéthavonta vérvétel, 3 hetente védőnő és 2-3 hetente gyerekorvos. 4 havonta utógondozó. Az izületeim a toxémia miatt tönkrementek 25 kiló víz jött fel rám (le is ment pár héten belül), egy hónapja cataflammal kezdem a reggelt, nemsokára megyek a reumára. szoptatni a sok ideg miatt januártól nem tudok, azaz csak fejni tudtam mert a lányom sosem tanult meg szopizni.



nos ha olvasol lehet mártirkodásnak hangzik ha csak egy egy mondatot ír le az ember...de azt mondom: le a kalappal aki ezt utánam csinálja!!!......SOSEM fortattam más válaszát, hiszen magamból kiindúlva feltételeztem hogy tényleg úgy van ahogy mondja! Sőt!! az ember úgy is érzi, mártírkodás nélkül. minden embernek más a temperamentuma, érzékelés.

2011. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én személy szerint azt a fajta mártírkodást nem bírom, amikor személyesen ismerem az anyukát, tudom,hogy zsákszámra:) áll nekik otthon a pénz, étteremből hozatják a kaját, bébiszittere van, a házat anyós takarítja, az udvart xy gondozza, és neki mégsincs ideje a gyerekére. Mert ő nagyon elfoglalt. Persze a gyerekneveléssel kapcsolatos tanácsokat tudja osztogatni mindenkinek. Csak azt nem veszi észre,hogy egy szeretethiányos, elmaradott gyereket nevel, aki a többi hasonkorú gyerekektől megrémül,aki a közelében van, dühvel neki megy, "megveri" 2,5 évesen nem tud mást a mutagatáson kívül, még annyit sem mond,hogy apa. És ez az anya a fáradt, kialvatlan, a meggyötört, a stb


Na ez mártírkodás!!!

2011. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18,20-as...ez borzasztó...és a szegény gyerek sínyli meg! ez nem mártír, de nem is anyának való az ilyen!
2011. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én sem panaszkodom pl. senkinek, pedig első gyerekem, és nekem se minta "eszem-alszom" gyerekem van, de azt én is utálom pl. amikor egy anyuka nem mártír, hanem nagyzoló. Pl. ha az én gyerekem 6 hósan ült, az övé mászott, ha az enyémnek 1 foga volt, az övének 3, ha az én fiam felállt az övé már ment, az én fiamnak egy játékot veszek, ő hármat vett és márkásabbat, stb. A mártíroknál ez engem sokkal jobban zavar.

Az első v. második válaszolóval pedig egyetértek, mert ha sok kérdésnek nem adnának helyt a gyk-n, sokkal több anyuka járna ide, vagy ide vissza. Gondolok itt a tipikus "miért vesz a másik anyuka márkás cipőt a gyerekének, miért nem kínait" "miért jobb a drága játék, mint az olcsó", "miért nem otthon készítik egyes lusta disznók a bébiételt, miért vesznek üvegeset" kérdésekre gondolok itt nagyon vastagon! - az offért pedig elnézésedet kérem utólagosan.

2011. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!