Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor sóztál először babaételt?

Mikor sóztál először babaételt?

Figyelt kérdés

8 hónapos a babám és tudom, hogy még nem szabad sózni semmit, utálom is megkóstolni a főzelékeit.

Mikortól szabad lassan bevezetni nála? Persze a csipetnél is kevesebbre gondoltam...


2011. máj. 5. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

huh,ha meg sem bírod kóstolni,akkor hogy adod neki jó ízzel??

én 6 hónapos kora óta sózom,fűszerezem az ételeit,sokszor a mi ebédünkből kap.Persze magunknak sem sózom túlságosan,csak hogy jó íze legyen.

2011. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni de én kb 7-8 hónapos kora óta fűszerezem az ételét persze mértékkel, de egyszerűen undorító ízük volt a kajáknak sótlanul és nem szívesen ette, nem csoda...
2011. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is sóztam már kb.:7 hós korától.Nem nagyon, egy csipetnyit, két adag főzihez.Meg már 7 hós kortól lehet belerakni zellert, bazsalikomot, petr.zöldet, ami nagyon jó ízt ad neki.
2011. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krisztivan ***** válasza:
A helyzet az hogy a fiamnak már kb 5 hós kora óta.Azt is leirom hogy miért.Nem evett meg semmilyen zöldséget csak gyümölcs volt a menő.Hiába főztem én vagy vettem bébiételt neki.Egyszer a saját húslevesünkből vettem ki neki a zöldségeket mert azért próbálkoztam.Hát alig birtam a szájába adni,nyelte mint kacsa a nokedlit.Ha nincs megfűszerezve a főzelék vagy zöldségpüré akkor egyszerűen nem eszi meg.Persze mértékkel.
2011. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő! mondta még mikor elkezdtük a hozzátáplálást, hogy a főzővízbe tegyek pici sót. 8 hónaposan meg már fűszereztem, petrezselymet, karalábé levelet, hagymát, icipici borsot, kaprot már tehetsz a főzővízbe
2011. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanigy jártunk mint az utlolsó válaszoló,hogy füszermentesen nem ette meg,miután megkóstolta a húsleves zöldségjét.Kb 5-6 hónapos volt,és a dokinőnk tanácsára kezdtem el füszerezni a kajáját.Persze nem nagyon,de kis ize lett legalább.
2011. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát csajok tökre örülök,hogy ezeket írtátok,azt hittem csak én vagyok különc:))3 hétig próbálkoztam a zöldségekkel fűszerezés nélkül,aztán anyukám kérdezte,hogy én megenném-mondtam,nem!azt mondta akkor fűszerezzek!az áttörés nekünk is a húsleves volt:))

(első)

2011. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eddig csak zöldfűszereket használtam (petrezselyem, kapor), de úgyis ízetlennek, semmilyennek éreztem az ételét. Ezért gondoltam, hogy esetleg egy pici só javítana azért rajta.
2011. máj. 5. 14:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!