Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem árt a babáknak, a hippes...

Nem árt a babáknak, a hippes teákban található cukor (nemcsak szőlőcukor van benne, most olvastam el a dobozán)?

Figyelt kérdés

Kislányom 5,5 hónapos és eddig csak édeskömény és mecsek teát ivott (nem hippeset, filtereset) üresen, ízesítés nélkül.

Attól félek, ha adok neki ízesített hipp teát, nem fogja meginni üresen.


2009. márc. 9. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

hát igen én ezért nem adtam neki.

hanem helyette hígított hipp hozzáadot cukor nélküli gyümilevet csak, egy rész lé, két rész vízzel hígitva.

2009. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Az üveges Hipp Tea & Gyümölcslé-ben(édesköménytea és alma nektár) nincs hozzáadott cukor(semmilyen),csak ami természetesen a gyümölcsben van.Én csak ezt adom neki.
2009. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ártani biztos nem fog,de ha már elérted,hogy üresen megissza,akkor én a helyedben örülnék és nem adnék neki cukrosat.Én eleve nem szeretnék egy darabig cukros dolgokat adni(lesz még rá idejük),de ha téged ez nem zavar,akkor a te babád,a te döntésed.Nem tudom én csak azt amit itt írtak,hogy a sok cukor ill. sóbevitel megterheli a kis veséjüket.Ha édeset szeretnél,akkor nemsokára ehetne gyümölcsöket,amik egészségesebbek.Üdv.
2009. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Én most dobtam ki a kukába a 900 Ft-ért vásárolt Hipp-es tea granulátumot, miután olvastam arról, hogy a cukor milyen rombolást végez a szervezetben. Csak tiszta vízet adok a babának. Megkeresem és elküldöm, hogy hol írnak róla.
2009. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez a cikk engem is érdekelne.
2009. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaiktokat!

Megerősítettetek, nem adok neki ilyen cukros mű dolgot, csak az egyik barátnőm már hónapok óta ezzel nyúz, hgoy a hippes teák milyen jók, és miért nem azt adok a gyerekemnek, az ízetlen köménytea helyett. Ezért voltam kíváncsi rá, hogy másoknak mi a véleménye, mert én sem akarom már most cukorral tömni, amit lehet, nem ízesítek neki, és szereti így is.


Boldog babázást mindenkinek!


A cikket feltehetnéd ide, én is elolvasnám!

Köszi!

2009. márc. 9. 14:45
 7/10 anonim ***** válasza:
oh máskor ne dobd ki nagy gyerek v. felnött meg ihatná v. nagymamák szivesen fogadnák
2009. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha tápszeres a babád, akkor szerintem nyugodtan adhatod a "cukros" teákat, mivel a tápszerben is van cukor. Amúgy meg rá van írva, hogy 4 hónapos kortól adható. Szerintem nincs benne annyi cukor, amennyi ártalmas lehet a babáknak.

Amúgy a kórházban is cukros vizet adtak az újszülötteknek:(

2009. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez túlzott "cukorpara". Tápszerben, anyatejben, gyümölcsben, zöldségben-cukor van(nem csak szőlő). Illetve egyéb szénhidrátok-amikből a babád emésztőrendszerében szintén cukor lesz. Kóstoltad az előírt hígításban a teát? Nem igazán mondanám édesnek-max édeskés...
2009. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja a romboló cukros cikk engem is érdekelne, utsó
2009. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!