Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vágtátok le először...

Mikor vágtátok le először babátok haját?

Figyelt kérdés

6 Hónapos a lánykám, de annyira nagy a haja,hogy vágnom kellett belőle. Oldalt és elől. És most annyira lelkiismeretfurdalásom van, az egyik néni rámijesztett,hogy 1 éves koráig nem szabd???

Csatot nem rakhatok bele, mert tuti ha kiesik megenné, gumizni meg még nem akartam::


2011. máj. 5. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8 hónapos volt, amikor levágtam, mert nagyon a szemébe lógott és oldalt az eredeti haj is elég hosszú volt már. Kaptam is anyósomtól. Kb 1 hónap múlva újra vágtam,mert megint megnőtt, először nem mertem sokat vágni. 10 hónaposan a fodrász vágta le. Ez már 2 hónapja volt. Most , hogy néha lekerül a sapka, többen kérdezték , hogy már vágva volt a haja. Mondtam, hogy igen, én is kaptam ilyen megjegyzéseket+lesajnáló tekinteteket az idősebb generációtól. Én is feltettem anno egy ilyen kérdést, de senki nem tudta megválaszolni, hogy miéert nem szabad 1 éves kor előtt hajat vágni. Ja és a poén , hogy anyósom sem tudta a választ csak sopánkodott.
2011. máj. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

9 hónapos volt a fiam, mikor először géppel letoltuk neki, tavaly nyáron. Már nagyon hosszú volt neki, amúgy is hosszú hajjal született, nem volt "kopasz" időszaka, hogy elhullott, aztán nőtt az új, mert folyamatosan váltotta a haját, tehát folyton nőtt. Folyamatosan lánynak nézték, meg aludni sem tudott, mert folyton leizzadt, csatak víz volt a buksija állandóan. Aztán 1 éves kora után fodrász vágta neki ollóval ősszel, majd januárban megint, 1 hónapja megint géppel vágtuk neki itthon picire.

Az én nagymamám is mondta, hogy nem szabad, de hogy miért, azt tényleg senki sem tudja. :D

Semmi baja nem lesz.

2011. máj. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Micsoda hülyeség,mi baja lesz ha levágják a haját???????????!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Én egy évesen vágtam,mert akkor volt akkora h már a szemébe lógott,a csat meg nem tartotta azt a kis finom hajat.Viszont csuriban vágtam és fél évig érdekesen nézett ki...nem igazán gondoltam végig.:DDe az a tincs a gumijával,azóta is megvan,szép emlék:)

2011. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Errefelé azt mondják azért nem lehet 1 éves koráig levágni a hajukat, mert akkor nem nő neki új! :)

Kérdésre válaszolva: a kisfiunknak is nagy a haja(nemsoká 1 éves), de még nem olyan vészes. A nyárra mindenféleképp le kell vágnunk.

2011. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
SZerintem ez csak olyan mende-monda, hogy ha levagjak 1 eves kor elott, akkor nem no ujra. Ne legyen lelkiismeret furdalasod. Nem csinaltal semmi rosszat.
2011. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 éves kora után picivel. De nem a babona miatt, hanem, mert imádtam a kis göndör fürtjeit, de nyáron van a szülinapja, borzasztóan izzadt. Amúgy kisfiú, de ha lányom lenne én megpróbálnám a hajpántot nála. Azt a textilt, nem a régi tipusút.
2011. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Orchidea001 ***** válasza:

Miert ne szabadna????csak gondolj bele,miert ne nőne új?

a hajvegeknek semmiköze a fejbőrhöz.

Amúgy régen ezt mondtak,hogy 1 éves koráig nem"illik" levagni.

Nekem 7 honapos a kisfiam es 4X vagtam.Egy fodrasz anyuka:)

2011. máj. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!