Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 10hós babátok?...

Miket tud 10hós babátok? Beszédre is kiv. Vagyok, mert itt ríják, már hogy 5-6hósan mondogatnak olyanokat, na az enyém nem, csak nincs valami baj?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
5-6 hónaposan még nem "mondanak" semmit a babák. Max. gügyögnek, és hablatyolnak, próbálgatják a hangjukat. Ne aggódj, hogy még nem mondja fejből a babád a Révai-lexikont 10 hónaposan. :))
2011. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak valamelyik nap olvastam,hogy ezt meg azt mondja a babája!!!!!!!!!!:D
2011. máj. 5. 09:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 19 hónaposan kezdett beszélni!
2011. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Peeersze, 1 évesen meg már négy nyelven beszélt anyanyelvi szinten, nem?

Kisfiamnak is voltak olyan "elszólásai" már 7 hónaposan, amikbe értelmes szavakat bele lehetett hallani: böff, ajjaj, hejj, de ezek tudom, hogy nem voltak tudatosak, csak hablatyolt, próbálgatta a hangját, próbált "kommunikálni". Aztán 9,5 hónaposan elkezdte mondogatni, hogy NEM, és DE, és ezeket már mindig jó helyen használta, jókor, így gondolom, kezdett tudatos lenni a dolog. 10 hónaposan jött a BABA, VA-VA, TENTE, BÁ (Apa), na ezek már biztosan tudatosak voltak. Innentől kezdve hónapról hónapra egyre több szót mondott és használt.

Most 19 hónapos múlt, több száz szavas szókincse van, kezd rövid mondatokban beszélni, de rá mindenki azt mondja, hogy fiú létére nagyon előre haladott beszédben.


Egy a lényeg: a babákat nem szabad összehasonlítani, mert nincs két egyforma gyerek, még testvérek között sincs, mindegyik máshogy fejlődik, az egyik ebben ügyesebb, a másik meg másban.

De hogy 5-6 hónaposan "beszél", az elég erős túlzás. (Olvastam a napokban olyat is egy anyukától, hogy 10 hetesen már szavakat mondott a gyerek. Persze, én meg most jöttem le a falvédőről.)

2011. máj. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8-9 hónaposan kezdte mondani titt (cicc), babda (labda) és pa (lámpa). Tudatosan használta őket, de egy idegen nem értette volna. Ne foglalkozz senkivel. MAjdnem egy éves a lányom már most korához képest sok szót mond és sok állathangot tud, de hiába felállt 8 hónaposan még nem indult el. Ügyesen feláll, megáll, de járni nem akar. Lehet a te babád a mozgásban lesz ügyes. Én megkaptam, hogy álladnóan tanítom a gyereket, de nem igaz ő hozza mondig a könyveket és mutogat "kérdezi", hogy mit lát. Ne erőltess semmit. Tégy úgy ahogy nektek a legjobb. Az óvodában már senkit nem fog érdekelni, hogy mikor tanult meg járni, beszélni stb.
2011. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne indulj ki abból amit "itt" olvasol :) !Baba fejlődése - 10 hónapos baba - mozgásfejlődés

A 10 hónapos baba már stabilan ül, és ülésből hasra fordul. Kapaszkodva feláll, és már ekkor megfigyelhetőek a járás csírái. Az első kis esetlen oldallépéseket a 10. hónap körül tapasztalhatjuk. Ezek még meglehetősen bizonytalanok, mert egyensúlyozása fokozatosan érik. BeszédBaba fejlődése - 10 hónapos baba - értelmi fejlődés

Tíz-tizenkét hónapos korában a gyermek egyre többet megért, főleg a gyakran ismétlődő szavakat, mint mama, papa, nem, enni, inni, stb. Ezeket már próbálja ismételgetni, s ekkor hangzanak el az első szavak. Általában ez a mama, vagy papa, hiszen a szülők ezeket a szavakat ismételgetik leggyakrabban.

Visszhangszerűen utánozza a hallott szavakat. Ez csak átlag,tehát ha a tied még nem,attól még semmi aj nincs!Üdv egy 2,5 éves és egy 6 hónapos kisfiúk anyukája

2011. máj. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Üdv,

Enyém még állni sem tud, csak ülni.

Hordom orvoshoz, aki szerint nincs emmi baja.

Azt veszzük észre, hogy ha mondunk neki valamit, sokszor leutánozza a szavak "dallamát" és gagyog valami hasonlót abban a hangsúlyban.

2011. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne törődj senkivel!


Itt mivel anonim az oldal még inkább megy a "licitálás" kinek a gyereke tudott többet :) Halottam már 4 hónapos járni tudó babáról, és 2 hónaposan mászó beszélőről is :)


Nekem már nagyobbacskám van, szavakat 13-15 hónapos korában mondott, naponta akár többet is megtanult. BESZÉLNI 17-18 hónapos korától beszél. Tehát mondatokban kifejezi az akaratát. De még ez is korai a védőnőm szerint.


18 évesen meg aztán hót de mindegy, hogy mikor mit tanult meg nem? :)

2011. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!