Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy azért ilyen a...

Lehet, hogy azért ilyen a súlya, mert én nem igazán eszek zsíros dolgokat, szénhidrátokat, olyanokat, amik hízlalnának és így nem rakdik rá a zsír csak az nő, meg az izmok fejlődnek?

Figyelt kérdés

2,5 hónaposan 4400g, 3700-al született.

Január 2-án lesz 3 hónapos és még 4 és fél kiló sincs, a

doktornő is mondja, hogy hát hízhatna jobban is.

De eszik rendesen meg hosszra is nőtt, fejlődik szépen, kedves, nyugodt baba.

Gagyog, nevet, figyeli aki hozzá beszél stb., csak nem hízik úgy.


2009. dec. 21. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem alkati kérdés. Lányom 2360 g-mal született, én szoptatás alatt - főleg az első hónapokban - egyszerűen majd megvesztem a kajáért,csokiért, mégse lett duci babám. Sőt. Az egy éves státuszon 7,5 kg volt csak, most 14 hónaposan még mindig csak 8 kg. De már rég nem izgulok, iszonyat sokat mozog, már pici babaként járt egyfolytában keze-lába, 6 hónaposan mászott és kapaszkodva felállt a kiságyban. Amikor még csak szopizott, végig az "előírt" mennyiség kb 70 %-át ette meg, most sem egy túl nagy evő. Valószínűleg anyukámra hajaz, mert ő kétévesen 11! kg volt... Doktornénink, védőnénink is állandóan azt mondogatta, h nyugodjon meg anyuka, vannak ilyen babák... szóval nyugi! :)

Ja, és én emiatt kényszeres mérlegelő voltam, de úgy képzeld el, hogy minden evés előtt és után mértem, háromszor, h tutira tudjam a megevett mennyiséget. Kb 7-8 hónapos korában tettem el a mérleget...

2009. dec. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi köze ahhoz, hogy te hogyan eszel.

Ha kell, a szervezet a te saját zsírkészletedből von el és abból zsírosítja a tejet, úgyhogy ezen ne aggódj. Ha te nagyon fogynál, akkor kell aggódnod, de ez inkább alkati kérdés.

Nekem ikreim vannak, az egyik ducibb, a másik kis "gizda", pedig fiú mindkettő és ugyanazt isszák....

Van köztük 11 hónaposan 1 kg súlykülönbség.

Szóval ez nem rajtad múlik.

2009. dec. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jól van, köszönöm.
2009. dec. 21. 09:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy a lányom 4 kilóval született, 9 hónaposan csak 8,5 kiló (78 cm)

(Tegnap volt valamelyik válaszan, hogy 3! hónaposan 8 kiló a baba.)

2009. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányom 3400zal született, 16 hónapos és 9 kg, 84 centi. Egy éves korára a 8 kg volt az álomhatár. Volt több hónap is, hogy csak 80 grammokat hízott. Egészséges, okos kiscsaj csak vékonyka. Mondjuk sosem tömtem zsíros, szénhidrátdús kajával csak azért, hoy jobban hízzon...
2009. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!