Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lyme-kor elleni oltásról...

Lyme-kor elleni oltásról tapasztalat?

Figyelt kérdés
aki beadatta, attól kérdezem, milyen időközönként kell beadatni? mennyi idős kortól lehet? Mikortól jelent védelmet? Belázasodott, megbetegedett utánna gyereked, babád?
2011. máj. 5. 09:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
én nem keverem össze,pontosan az agyhártyagy. ellenit kapja meg most,és a kérdésekben is ez van,tehát a kérdések is igy kezdődnek hogy agyhártyagyulladás elleni oltás....na de mindegy,mindenki akkor adatja be amikor gondolja,meg amit az orvosa mond,az enyém ezt mondta,és még sokan másoknak is,másoknak meg 1éves kor utánt.
2011. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
igen,aara gondoltam,arra irtam.De a kérdező nem irta még hogy melyikre gondolt.
2011. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Hogy érti hogy "kullancs elleni" védőoltás????? Kullancs ellen nem lehet oltatni magunkat, csak az általa terjesztett betegségek ellen pl: agyhártyagyulladás.

Nincs pontos időkorlát, az hülyeség hogy egy éves kor alatt KELL beadni, én elfelejtettem a kisebbiknél, most kapta meg az elsőt, 1 hónap múlva a másodikat és egy év múlva az ismétlőt (másfél éves). A nagyobbik fiam 9 hónaposan kapta az elsőt, szintén 1 hó múlva a másodikat és egy évre rá az ismétlőt. Ez az encepur junior nevezetű oltás, de gondolom minden oltást másképpen kell alkalmazni.

2011. máj. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
azt irtam hogy kell-lehet beadatni 1éves kor alatt,nem csak azt hogy kell,és az én fiam is 9hónapos most,most fogja megkapni az elsőt.
2011. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
és amúgy pont te irtad az előző oldalon,hogy nem kell összekeverni a KULLANCS elleni és az AGYHÁRTYA ELLENI oltást:) Most meg azt irtad hogy a kettő ugyanaz.
2011. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
jaj, nem rád reagáltam, bocsi! Csak azért írtam hogy hülyeség az időpont, mert 5 évesen is el lehet kezdeni az agyhártya gyull elleni oltást, ez nem olyan mint pl a rota vírus elleni, annál 6 hónapos kor után már nem hat a vakcina (állítólag).
2011. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
az nem én vagyok, én a 13.33-as bejegyzést írtam:)
2011. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nézd már meg a százalékokat! Én írtam, hogy a kullancs elleni és az agyhártyagyulladás elleni nem ugyanaz. És tényleg nem ugyanaz. A "kullancs elleni" pedig az csak egy rövidített elnevezés, egyszerűbb, mint azt leírni, hogy a kullancs által terjesztett betegségek elleni oltás, nem?

Én azért írtam, hogy nem ugyanaz a kettő, mert pl. a Neis Vac az agyhártyagyulladás elleni, de a Lyme-kórt kifejezetten a kullancsok terjesztik, az ellen pedig a másik, az Encepur junior nevű oltás kell!

2011. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az encepur a vírusos agyvelőgyulladás elleni vakcina, lyme kór ellen NINCS védőoltás. Megnéztem a %okat, nem értelek, egyik 82% a másik 85%. Mindegy, most már tényleg hagyjuk abba, meddő vita, a kérdező lyme kór elleni védőoltásról érdeklődött, az pedig nem létezik, mint ahogy több válaszoló is írta. Majd ha pontosítja hogy melyik betegség ellen akarja oltatni a gyereket, akkor konkrétabb válaszokat is kap:) Üdv!
2011. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én a 83%-os vagyok,(akinek azt mondta az orvos,hogy 1éves kor alatt kell az elsőt beadatni.)de már én sem értem mit irtok....de szerintem se vitázzunk,felesleges.
2011. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!