Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lyme-kor elleni oltásról...

Lyme-kor elleni oltásról tapasztalat?

Figyelt kérdés
aki beadatta, attól kérdezem, milyen időközönként kell beadatni? mennyi idős kortól lehet? Mikortól jelent védelmet? Belázasodott, megbetegedett utánna gyereked, babád?
2011. máj. 5. 09:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Konkrétan a kullancs elleni oltásra gondolsz? Kisfiam 19 hónapos, most fogja kapni az elsőt, négy hét múlva a másodikat, és az már az idénre akkor védettséget ad - így mondta dokink. Úgy tudom, 1 éves kor után lehet beadatni.
2011. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lyme kór ellen nincs védőoltás, a kullancsok által terjesztett agyhártyagyulladás ellen van. Lyme kórt antibiotikummal kezelik ha megkapja a gyerek v a felnőtt.
2011. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Lyme kór ellen nincs védőoltás.
2011. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ez az agyhártyagyulladás elleni oltás,mi most adatjuk be a fiamnak,nekünk azt mondta a doki,hogy az elsőt(mert 2részletből áll),1éves kor előtt kell beadatni,a másikat pedig utána.
2011. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,azt elfelejtettem irni,hogy azt mondta a doki,hogy ettől nem szoktak belázasodni.
2011. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
most 9hónapos a fiam(utolsó vagyok megint)
2011. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. pont ma hívtam a dokinkat mert aug.-ban mennénk a Balcsira amit a legveszélyesebbnek ítélnek. koraszülött a babám, így nem tudjuk beadatni mert akkor lesz egy éves. a doki azt mondta egy éves kor után és a következő meg egy hónap múlva.
2011. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Egy éves kor előtt nem szabad adni. Kullancsszezonban már veszélyes, mert ha mégis kap egy fertőzött kullancsot a védettség kialakulása előtt, akkor súlyosabb is lehet a betegség lefolyása. A védettség a második oltás után 2 héttel alakul ki. Utána is kell védekezni riasztóval is.
2011. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
én vagyok aki irta hogy 1éves kor alatt kell-lehet beadatni az elsőt,ezt a doki mondta.Nem tusom hogy kell ide belinkelni,de beirtam ide hogy agyhátyagyulladás elleni oltás,rengeteg kérdés van ezzel kapcsolatban,csak 2-3-at olvastam el az elejéről,és ott is azt irják páran,hogy van akinek 3hónaposan adták be,van akinek6-7,változó,szóval az nem igaz hogy csak 1éves kor után kaphatják meg.
2011. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A kullancs elleni az, ami 1 éves kor után adható be, nem az agyhártyagyulladás elleni. Kisfiam is a Neis Vac-ot 13 hónaposan kapta meg (ez agyhártyagyulladás elleni). De ne keverjük össze a kullancs elleni oltásokkal az agyhártyagyulladás elleni oltásokat!!!
2011. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!