Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának lehet...

6 hónapos babának lehet xylitolt tenni a teájába?

Figyelt kérdés
Merthogy cukrot nem teszek semennyit sem, üresen pedig kiköpi... A vízzel ugyanez a helyzet, pedig most kezdtük a hozzátáplálást és most már kellene a folyadék...
2011. máj. 3. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha szomjas lesz, inni fog. Ne erőltesd, néha kínáld meg és slussz. Elég neki az anyatej/tápszer (nem tudom mit kap).


Ezt a xylitolt nem ismerem, de nem hangzik túl jól.

2011. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
gyümölcscukor
2011. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1.vagyok, köszi 2. :)
2011. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mármint a nem a Xylitol a gyümölcscukor, hanem azt tegyen a kérdező a teába

hülyén írtam, bocsi

a xylit az ez:

[link]



második voltam

2011. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

megnéztem: nyírfacukor :)

Köszi :)


de akkor sem tenném 6 hós teájába, a véleményem fennáll :)

2011. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja ez a nyírfacukor, amit annyra dícsérnek?
2011. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni ezt a cikket:

[link]

"CSECSEMŐK ÉS KISGYERMEKEK TÁPLÁLKOZÁSA KAPCSÁN!

– Tartsuk szem előtt, hogy az édesítőszerek nem használhatók csecsemők és kisgyermekek számára készült élelmiszerekben.

– A gyermekeket születésüktől fogva az élelmiszerek természetes édességéhez „szoktassuk” hozzá!

– Ne szoktassuk hozzá a gyermekeket az édesítőszerrel édesített élelmiszerekhez, illetve az édesítőszerek használatára – hacsak nem indokolt (pl. cukorbetegség)!"


És egy másik oldalról is idézek:

"Gyerekek fogyaszthatják?

* 3 éves kor alatt semmilyen édesítőszer nem ajánlott, ha nem feltétlenül szükséges."


Ezerszer inkább szőlőcukor vagy gyümölcscukor, esetleg bio nádcukor, mint az ilyen édesítő kütyük!

2011. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1., ő még nagyon pici, nagyon valószínű, hogy egyelőre nem akar inni, egy-két hónap múlva meg majd erőltetés nélkül megissza a vizet is, főleg nyáron.

Főleg, ha szopik, akkor nem kell aggódnod.


2., jó dolog ez a xylit, de nagyon kevés ideje ismert, egy csecsemőn én nem kísérlketeznék vele, de agavesziruppal sem, sem sztiviával, se semmi

nem leszel rossz anya, ha teszel egy kis cukrot a teájába,

ha amúgy odafigyelsz az étkezésre a családban és nem tanul rossz mintákat, akkor ezzel nem adsz át neki semmi rosszat

a cukor nem a sátántól való, csak nekünk így "20 felett":) nem árt odafigyelni.

2011. máj. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Igazatok lehet, iszik majd magától, ha szomjas, ma pl el is fogadott pár korty vizet, egyébként szoptatom. Maximálisan igazat adok annak a válaszolónak, aki azt írta, ne szoktassam rá az édes ízre. Még egyszer köszönöm, viszont egy megjegyzést engedjetek meg (akinek nem inge...): ha valakinek fogalma sincs arról, hogy miről szól a kérdés, akkor miért válaszol...?
2011. máj. 4. 08:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!