Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell innia egy 10...

Mennyit kell innia egy 10 hónapos babának? (tápszeres)

Figyelt kérdés
az én kisfiam egy ideje nem iszik meg naponta 1-1.5 dl folyadékot.régebben 2-szer 3-szor ennyit ivott.akkor kezdődött,mikor megbetegedett.beszéltem a doktornővel,aki azt mondta,ha eszik gyümölcsöt,iszik tápszert,akkor elégnek kell lennie,majd inni fog,ha meggyógyul.azóta már régen meggyógyult,de nem változott semmit.viszem az orvoshoz,de véleményekre lennék kíváncsi.aggódnom kell?
2011. máj. 2. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés a folyadék.A kislányom 2*300ml folyadékot iszik egy nap általában,van hogy még többet is kicsivel.És ha kinálgatod többször?Úgy sem fogadja el?
2011. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyobbik lányom, anno 7-9 hónapos kora között SEMMIT sem ivott csak a napi 2x-i tápit, abból is kb 180ml-t alkalmanként. Ne aggódj, majd fog inni.Én sokat paráztam rajta, de nem lett semmi baj. Én vettem neki kicsi édes poharat és fürdés közben tettem bele neki tiszta vizet(babavíz is jó ha még azt isztok) és felemeltem a poharat és lassan folyattam bele a kádba a lányom előtt, ez nagyon tetszett neki, egyszer csak elkezdte tátani a száját, és elkezdett újra inni.

Ja, és pohárból próbáltad már,teát, gyümileveket próbáltad? Én anno mindet kipróbáltam amit lehetett, de ez a kádas dolog jött be.

Most a 9 hónapos lányom reggel este megiszik 270ml tápit, és iszik mellé kb 200ml teát vagy vizet vagy gyümilevet.

Sok sikert!

Sok szerencsét.

2011. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kislányom is 10 hós és naponta 500ml teát vagy vizet iszik meg.
2011. máj. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

amikor beteg volt,2 teljes napig egyetlen kortyot sem ivott.nem túlzok:egyetlen kortyot sem.csak gyümölcs és tápszer.akkor próbáltam neki mindent adni(gyümölcslé,instant tea,kamilla tea,víz)semmit nem fogadott el.általában instant teát adok neki,vagy vizet.és nagyon sokszor kínálom (csőrös itatópohárból)...iszik is egy-egy kortyot.de nagyon keveslem,mert előtte,még a cumisüvegből megivott 5 decit is.eleinte gyanakodtam az új itatóra is,de már másfél hónapja ez van neki,szépen tud belőle inni,egyedül is.

kipróbálom a sima,figurás kis bögrét is....hátha.

köszönöm a válaszokat

2011. máj. 2. 22:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!