Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást hogyan kell...

Hozzátáplálást hogyan kell kezdeni? Illetve milyen korban hóban mi adható és mi nem? 6hós

Figyelt kérdés
2009. márc. 8. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Van egy jó táblázatom, írj, akkor csatolva elküldöm. Első általában alma, azt már adhatod, reszelve, vagy csak a levét. Finom pépes kell, hogy legyen minden, darabok nélkül. Pár napig (min három, jobb ha több) növekvő mennyiségben add, elöször1-2 kanállal. Aztán ha már többet eszik jöhet a barack u.így.
2009. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én sárgarépával kezdtem azt pároltam és hígítottam anyatejjel ez volt 3 napig, majd köv. 3 nap sütőtök, krumpli, majd a krumplihoz cékla. Húsleves levébe turmixolok répát egy kis májat és csirkemellet ami a levesbe főtt ezt imádja. Már kapott brokkolit is meg paradicsos krumplit. És már rizst is evett az egészségesebb mint a krumpli. Nekem az almát nem szereti és amiben van alma azt nem is eszi meg. Gyümi közül az őszibarack és a körte jött be neki. Nekem most lesz 7 hós és 2 hónapja kezdtük a hozzátáplálást.
2009. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Általában reszelt alma levével szokták kezdeni. Először csak 2-3 kiskanállal adj, aztán fokozatosan növelheted a mennyiséget. Amikor már ezt szívesen eszi (kb. 1 hét múlva) adhatsz reszelt almát is a babának. Ezt is kis mennyiséggel kezdve és szépen fokozatosan növelheted. Utána kóstoltathatsz körte, barack, banán pürét is. Ez akár egy hónapig is eltarthat, nem kell elsietni, mert a babák szervezetének meg kell szoknia a szilárd kaját. Általában a "tízórai" előtt szokták az első szilárd ételeket kóstoltatni, hogy ha esetleg hasfájást okozna a babánál, akkor a hasfájás ne éjszaka jöjjön... Ha a tízórait kiváltottátok, akkor lehet a déli etetés előtt a főzelékeket ugyanilyen lassan, fokozatosan bevezetni. A hozzátáplálás menetéről jó tanácsokat találsz Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve c. könyvében, ami sok receptet is tartalmaz egészen a csecsemőkor végéig. Én ezt a könyvet még a kórházban megvettem, de az Alexandrában is láttam 2500Ft körüli áron. Nagycsaládos anyuka, szintén 6 hónapos babával
2009. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!