Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hívják fel a figyelm...

Miért nem hívják fel a figyelmet arra, hogy mennyire fontos büfiztetni evés után a babákat?

Figyelt kérdés
Mi örökbefogadtuk a babánkat.Bejártam hozzá a kórházba, és sem az ottani védőnő, sem aztán a sajátunk soha egy szóval nem hívta fel a figyelmet a büfiztetésre. Anyukám, keresztanyum teljesen kivoltak ezen akadva, anno ezt nagyon beléjük verték a kórházban, ma pedig sehol nincs szó erről. Nem egy babaújságot olvastam, és ott sem volt egy szó sem erről. Vajon miért? Pedig fontos, hisz ha nincs kibüfiztetve, akár meg is fulladhat fekve.
2011. máj. 1. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sok helyen van szó róla. Meg egyébként is kb annyira alap dolog ezt tudni mint, hogy a kisbabát pelenkázni kell.

Egyébként nem csak evés után kell büfiztetni. szerencsés dolog evés közbe is beiktatni legalább egyszer.

2011. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

nekem sosem kellett büfiztetni, nem is büfiztettem egyiket sem. Márcsak azért sem, mert éjjel megszoptattam, elaludt és nem ébresztettem fel a hurcibálással.

És a kórházban azt mondták, anyatejes babát akkor kell, ha rosszul eszik, sok levegőt nyel, egyébként tápszeres babákat kell büfiztetni.

Szerintem ma már nincs annyira porondon ez a téma, ott a kórteremben senki nem büfiztette a babát.

Én nem látom annyira égbekiáltóan szükségszerűnek. Kivéve persze ha tápszeres (gondolom örökbefogadott babánál ez a helyzet)vagy rosszul eszik, akkor igen. De ez babafüggő. De sok olyan cumisüveg van, ami nem engedi levegőt nyelni.És ebben az esetben sem kell.

2011. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom,de az enyém anyatejes volt és mindig büfiztettem,és akkorákat büfizett,hogy az apja is megirigyelhette...Nekünk elmondták a kórhárzban ,sőt meg is mutatták,hogy hogyan sikerül a legjobban...
2011. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babám szinte soha nem büfizett,és általában szopizás közben aludt el,nem ébresztettem fel ezért,viszont oldalára fektetve tettem az ágyába.
2011. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én evés közben kétszer is megbüfiztettem afima,mert ő sok levegőt nyelt.így több is fért,és ha nem tettem,akkor a végén egy csomót bukott.
2011. máj. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ez ciki de leírom. a kórházban nem büfiztettem mert azt hittem amíg nincs tejem, nem kell :S és senki nem szólt! itthon anyukám kérdezte, hogy ugye büfiztetem? ő mutatta meg.

enyém is anyatejes volt, rengeteg levegőt nyelt. 2 hónapos korától azt csináltam, hogy mikor elaludt cicin megbüfiztettem aztán vissza tettem, akkor már csak cumizott és újra belealudt :)

2011. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkét babám hasonbaba. Szopi után lerakom hasra, vagy alszik vagy nem, de ki tudja büfizni saját magát, nem fullad meg.

Fontos a büfizés, de az egészséges gyerek úgyis elkezd sírni, ha fáj valamije, és akkor felveszed és büfög magától.

Azért szerintem ez ennyire nem tragédia, hogy nem szóltak neked.

Egyébként gratulálok a babádhoz :)

2011. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Látom, volt aki hozzám hasonlóan járt és az anyuka segített :)

Én figyeltem a kórházban, de egy kismama sem büfiztetett.Megetették a babát, visszatették a helyére és mentek.

Nekem is kb. 3 hete kérdezte meg anyukám, hogy ugye büfiztetek, és mikor mondtam, hogy nem igazán, totál kiakadt.És igaza volt, mert mióta rendszeresen csináljuk, alig bukik és sokkal jobb a közérzete.Szóval büfire fel! :)

2011. máj. 1. 15:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!