Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Négy hós mult a fiam, egy jó...

Négy hós mult a fiam, egy jó hónapja étvágytalan volt, felére apadt a tejem. Most már enne, de nem elég. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Korábban 200-at is szopizott, az étvágytalanság idején beérte százzal is. Aztán próbáltam egy hétig gyakran mellre tenni, de összben igy sem evett többet és tejem se lett több. Tápszerpótlást persze szopi után nem fogad el, a súlya már nem is nőtt. Most pár napja úgy eszik többet, hogy előre adok 50 tápszert és utána szopik 100-at, így elvan, elégedett és hízni is elkezdett. Eszek-iszok, lactoherb tea, more milk kapszula, de nem gyarapszik a tej. Nem is fog már ugye? Törődjek bele, hogy így eszik? Szerintem igy egyre kevesebb lesz a tejem...
2009. márc. 7. 17:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt nem irtam, hogy minden szopi után kivétel éjjel, azonnal fejem az egyik mellem, azt a pár cseppet is.
2009. márc. 7. 17:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is beteg volt a kislányom, így kevesebbet evett. A tej mennyisége természetesen nálam is csökkent. Amikor meggyógyult, neki is kevés lett a tej. Nem tudom, mennyit evett előtte, vagy utána, mert sosem mértem. A lényeg, hogy nem pótoltam, hanem amikor megéhezett, megszoptattam. Emellett ittam a szopis teát. Szerintem a gyakori szoptatás növelte meg annyira a mennyiséget, hogy már vissza is állt a kb. 3 órás rend, de ha hamarabb kér, az se baj, akkor is kap enni, nem lesz semmi baja tőle. Ne csodálkozz, hogy a babád nem hízott, ha kevesebbet evett. Akkor lenne gond, ha esett volna a súlya. Szerintem inkább ne adj neki tápszert, mert akkor nem kap a szervezeted jelzést, hogy többre lenne szükség... így nem is fog a mennyiség nőni. A vége meg az lesz, hogy rájön, hogy a tápiért nem kell megdolgozni és egyre kevesebbet fog szopizni. Kitartás, szoptasd igény szerint, akkor több lesz a tejcsi. 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ezen a véleményen vagyok! Inkább szoptasd, eleinte lehet, hogy nem fog kibírni 3-4 órát de ez nem baj. Akkor megszoptatod megint, és a gyakori szoptatástól több lesz a tejed. Az a lényeg, hogy anyatejet kapjon, abban minden megvan ami a kicsinek kell!
2009. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam, ahogy irtátok, volt, hogy óránként tettem mellre, de annyit étem el vele, hogy evett egy kicsit, amennyi benne volt, ez kitartott kb másfél órára, aztán ujra mellre tettem , de hiába szivta, nem termelődött szinte semmi! Csak nézett furán a nagy bociszemével:( igy etettem egy hétig és nem gyarapodott sem ő, sem a tejem. Nálam valami baj lehet, hogy a gyakoribb szopi sem hozta vissza a kellő tejet?!? Sajnos ez rajtam nem segít! Más tanácsa valakinek? El vagyok szomorodva.
2009. márc. 7. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!