Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos múlt a babám és kb...

5 hónapos múlt a babám és kb 2 hete felvette azt a szokást, hogy az eddigi 1 ébredés helyett 4-5-ször ébred éjjel?

Figyelt kérdés
Elöször azt hittem, hogy éhes de csak beleiszogat a tejbe és már el is alszik a cumisüvegen.Az a baj, hogy már egyre kevesebb a tejem mivel csak cumisüvegből eszik így fejem neki de már a sok fejéstől nem ,hogy több lett inkább kevesebb így már este tápszert kapott hátha azzal tovább kihúzza és fejhetek újra egy normális adagot.Persze nem jött be mert ugyanúgy felébredt.Teát adtam neki mind a 3-szor amikor felkelt és ugyan úgy belekortyolt és aludt tovább viszont az időpontok mindig ugyan azok majdnem percre pontosan.Mit lehet tenni a megszokásból ébredéssel?Vagy a tea maradjon és majd csak elhagyja?
2011. ápr. 30. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom a tiéd miért ébred, de az én gyermekem is négy és fél hónapos múlt, amikor nyugtalanná váltak az éjszakáink. A következőkkel szokták magyarázni: jön a foga, mozgásfejlődés, száraz levegő a szobában, melege van vagy fázik. Ha a foga jön, akkor próbáld ki a dentinox gélt, hátha segít. Nálunk négy hónaposan azt mondta az orvos, hogy nemsokára kijön a foga, de majdnem 9 hónapos volt, amikor előjött az első. Ha mostanában kezdett el forgolódni, mászni, stb. akkor az is okozhat nála nyugtalanságot. Ha csak pár kortyot iszik, szerintem biztos nem éhes, inkább szomja lehet, de ha teát fogsz neki adni, akkor nagyon valószínű, hogy a cukor miatt rá fog szokni és állandóan kelni fog, valamint a cukortól aktívabbak a gyerekek, tehát még rosszabbul fog aludni. Szerintem próbáld ki, hogy sima vizet adsz neki, ha szomjas azzal is be kell érnie és arra nem fog rászokni. Egyébként nálunk 9 hónapos volt, mire elmúltak ezek az éjszakai ébredések. Csak vizet adtam neki, párologtattam a szobában és amikor percre ugyanabban az időben kelt minden éjszaka, akkor volt, hogy csak átszóltam a szobájába, hogy itt van anya, aludjál drágám. Néha használt néha nem, de most 10 hónapos és alszik rendesen. Egyébként 8 hónaposan a szeparációs szorongás miatt még többet fog ébredni, akkor semmiképpen se hagyd sírni, énekelj neki vagy simogasd, hamar elmúlik és alszik majd rendesen.
2011. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ez 4 hónaposan kezdődött és most 10 hónapos és még mindig tart,minden áldott éjszaka!!!!!Kb 4x6x kel...hogy miért??????szerintem örökre titok marad....:(
2011. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár nekem 7 és fél hónapos a babám,de kb egy hete ő is ezt csinálja.Én a frontra tudok gondolni,mert egyébként jó alvó,3 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat.Már én is ki vagyok,mert 4-5x ébred éjszaka.
2011. máj. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Foga miatt szerintem...

Nálunk ez 3 hónapos korában kezdődött, és tartott vagy másfél hónapon keresztül. Fogalmunk sem volt, mi lehet a baj. Aztán vettünk neki borostyánláncot! Az éjszakai kelések visszacsökkentek 1-2-re :)

6-7 hónapos kora között megint kezdődött az éjszakai felkelés, bújtak a fogai... Napközben adtunk neki homeos bogyókat, így az éjszakai kelés megint 1-2-re csökkent!

Ha sírva ébred, akkor szerintem biztosan a foga!

2011. máj. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nálunk is előfordul , de nem minden északa. én is gondoltama fogára, de van hogy bemegyek hozzá, és nagyokat pukizik, tehát lehet hogy felébred a bélmozgáokra is, vagy ha sok inger éri napközben ,és azt dolgozzák fel ilyenkor, szerintem is titok marad :)
2011. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!