Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egy egy hónapos...

Hogyan lehet egy egy hónapos baba anyukáját helyre tenni? Elég gázos dolgokat csinál a babával.

Figyelt kérdés
Pl. 3 óránként felveszi enni, de közben a gyereknek hasmenése és hányása van. Iszonyú hasfájós, de nem ad neki semmit, mondván ki fogja nőni hathetes korára. Mindig a bal oldalára fekteti és már eléggé el van deformálódva a baba feje emiatt. 3!!! takaróval takarja be 24 fokos szobában. Mit lehetne tenni, hogy egy kicsit könnyítse a baba helyzetét?
2009. márc. 7. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Mond meg neki,hogy csinálja magával ugyanezt,hogy érezze hogy mennyit szenved a gyerek.Védőnő nem tud rá hatni?Miért hány? miért van hasmenése? Ő hány takaróval takarózik?Kicsit gázos lehet ez az anyuka
2009. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Ez számomra megdöbbentő!!!

Szerintem az apukának kéne hatni rá. Talán rá hallgat, de ha egyik családtagra sem akkor először jól felpofozni és mindenképpen elvenni tőle a babát legalább addig míg a manó meggyógyul mert ebbe bele is halhat a baba.

2009. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Valahogy finoman, óvatosan mondd meg neki, hogy véletlen se essen rosszul neki, hogy beleszólsz!!!

Amikor annak idején én szültem, akkor általában nagyon pipa voltam arra, aki meg akarta mondani, mit hogyan csináljak a gyerekemmel. Egy kivétel volt: annak örültem, ha valaki sok szeretettel, kedvesen, óvatosan mondta el, hogy ő például így és így csinálta. De aki meg akarta mutatni, hogy egy pici babának hogyan "kell" a lepedőjét megigazítani, azt majdnem kidobtam a lakásomból!

Szóval: óvatosan. Tudod, a szülés után a nők elég labilis érzelmi állapotban lehetnek. (Én is abban voltam.)

2009. márc. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Szerintem is nehéz megmondani egy anyának, hogy valamit nagyon rosszul csinál. Én is összevesztem édesanyámmal is, megbántottam szegényt sokszor, mikor nem egyezett a nevelési elképzelésünk, pedig ő is csak jót akart. Ha hány és megy a hasa, szerintem arra a doki is azt mondaná, hogy szoptassa sokat, nehogy kiszáradjon, bár ha így van, mindenképpen orvosnak kéne látni, mert ez nem túl jó! A hasfájásra, takaróra mindenképpen nagyon-nagyon finoman kéne rávezetni, Pl. Mi lenne, ha esetleg megpróbálná valahogy másképp? Nem beleszólni akarsz, csak esetleg talán az a baj, hogy nagyon be van bugyolálva. A csecsemőhalálozás egyik oka a túlöltöztetés!!! A fejével meg nem is tudom... ő nem látja, hogy deformálódik? Én mindig néztem, nehogy baj legyen, szerencsére az én kisfiam sokat forgatta magától, így nagyon szabályos buksija lett. Jó ötlet az apukát bevonni, hátha vele tudsz beszélni és talán ő tényleg jobban tud hatni rá.


Remélem sikerrel jársz!!!!

2009. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már próbálta a család fimoman, de nem lehet hatni rá. A védőnője sem lehet túl jó, szerinte az infacol is csak tápszeres babáknak jó és az anyatejes baba nem nyel levegőt!

Már tényleg nem tudom mit csináljunk vele.

2009. márc. 7. 09:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs véletlenül olyan könyved,amibe leírják,h a babát nem szabad túlöltöztetni stb.,és h ilyen kicsinél minden bajjal dokihoz kell fordulni? ilyen kisbabás könyvre gondolok,vagy valamelyik kismama magazin számára,és azt a kezébe nyomni..pl. a kismamának vak az a száma,amiben a kisbaba első évét írják le,meg hogy mit hogyan kell tenni...hátha attól észhez tér...
2009. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
sajnos az én védőnőm is ilyen gáz.a mikor megszültem egy hétig le se jött, aztán amikor vette a fáradtságot nagy nehezen lejött náthásan azt egy hetes babához. recepteket mondja hogy megiratja és nem hozza le.ugy szaladgálunk érte. nem mond semmit. az ilyeneket eltiltanám a gyerekektől. mond meg az anyukának hogy az infacol nem csak tápszeres babáknak van. szopizás közbe mohon nyel és nagyon sok levegőt. erre találták ki. tornáztassa a lábát a babának az nekünk segit. ilyen melegbe 3 takaroval meg csak azt éri el, hogy mégjobban megnöveli a bölcsöhalűl kockázatát. sajnálom.
2009. márc. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valakinek szólni kellene, mielőtt a babának valami baja esik!
2009. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A baba izzad és sír is ha melege van, előbb - utóbb el fog fordulni magától a pici oldalról a hátára vagy a hasára, hasmenése az anyatejtől van, a piciknek ilyen a kakijuk. nem feltétlenül hány-csak sokat bukik - ha nem sír sokat / pl.éhes/ nincs nagy gond. Az anyák ösztönösen cselekednek-nem biztos hogy rosszul csinálja...
2009. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy szegény gyerek állandóan nyekereg reggeltől estig, meg estétől reggelig. És látszik, hogy nincs valami jó bőrben. Egy egy hónapos bébinek sztem nem 30dkg-t kellett volna híznia egy hónap leforgása alatt.
2009. márc. 10. 09:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!