Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Láz esetén a hűtőfürdőn kívül...

Láz esetén a hűtőfürdőn kívül a vizes törcsibe csavarás hogy megy?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hós 38.5-39 fokos láza van,szeretném levinni,nurofent már adtam neki,hűtőfürdőben most voltunk.Ha mégsem viszi le a lázát, hogyan csináljam a vizes törülközőz?
2009. márc. 6. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hűtőborogatáskor (priznic)a lázas gyermek egész testét, a feje kivételével beborogatjuk egy vizes fürdőlepedővel. Ezt 10 percenként cseréljük, hiszen nem dunsztolni kell a gyereket.

A borogatást háromszor-négyszer megismételjük. Kb. ennyi idő alatt lehűl a lázas szervezet.

Annak, hogy a lázas gyermeknek csak a csuklójára és a homlokára tegyünk vizes vagy ecetes zsebkendőt, semmi értelme. Ez nem segít a hőleadásban." Jobbulást a babának! Szintén 6 hós anyuka:))

2009. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adjál neki más hatóanyagú lázcsillapitót is nyugodtan. Kúp vagy Panadol szirup. A hütövizet hogy csináltad? Mert nekünk sem ment le soha úgy mig rájöttem, hogy nem jól csináltam :) Jobbulást a manónak!
2009. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
36-37 fokos vízbe tettem,majd lassan elkezdtem hűteni a vizet,míg 30 fokos nem lett.Nem így kell?
2009. márc. 6. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ez az... nem szabad addig lehüteni...35 fokig és pár percnél tovább nem szabad bent hagyni, mert akkor nem leadja a hőt, hanem termeli a szervezete...második voltam. Adtál neki más lázcsillapitót is?
2009. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem a doki mondta,hogy 30 fokig hűtsem a vizet.Akkor mi az igazság?Valaki tud még valami információt?
2009. márc. 6. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én azt olvastam, hogy a borogatás nagyon nagy bajt is okozhat: pangást idézhet elő a kis testében. A védőnőm azt mondta, hogy 28 fokig nyugodtan le lehet hűteni a vizet. De nem úgy, hogy öntögetsz hozzá mindig hideg vizet, hanem hagyod addig pancsizni, amíg szépen lassan lehűl magától. Így nem olyan brutális a babának sem. Remélem, tudtam segíteni. Jobbulást!
2009. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én a hűtőfürdőt a következőképp tudom: olyan hőfokúra melegíted a vizet, amennyire lázas (pl. 39 fok!), és fokozatosan lassan 37 fok körülire hűtöd! Nekem anya mindig így vitte le a lázam, sikeresen! Jobbulást!
2009. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még valami: 28-30 fok, az már nagyon hideg!
2009. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!