Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 5 hónapos, szeretnén...

Kislányom 5 hónapos, szeretnénk megkeresztelni, mi kell hozzá, hogy kezdjem és hol kezdjem az intézkedést?

Figyelt kérdés
Mi katolikusnak vagyunk keresztelve párommal, de nem vagyunk pl. összeházasodva, milyen feltételek vannak, egyáltalán hol tudok tudakolózni ezzel kapcsolatban, hogy mit kell csinálni, melyik templomba kell menni, csak a kerületben lehet, ahol lakunk vagy hogy hogyan is működik ez? Köszi előre is!!!
2009. márc. 6. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A katolikusok sokkal szigorúbban veszik a házasságot, mint a protestánsok. Keresztelő előtt úgy tudom, össze kell házasodnotok. Ismerősök úgy oldották meg ezt, hogy először összeadta őket a pap, utána rögtön megkeresztelte a babát is. Előtte kellett járniuk valamiféle oktatásra és áldozni, meg bérmálkozni is kellett nekik. Szerintem bárhol elvégzik a szertartást, csak esetleg vmiféle igazolást, keresztlevelet kérnek tőletek.
2009. márc. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Menj be a nálatok lévő templomba. Mindenhol van ilyen ügyintéző ember, ő megmondja, hogy nálatok a pap milyen feltételekkel keresztel, hogy zajlik, mire van szükség hozzá. Utána beszélj a pappal mindenképpen, hogy szeretnétek megkeresztelni, de nem vagytok házasok. A legtöbb helyen már nem olyan szigorú a pap, hogy ez akadály legyen, ha mindketten meg vagytok keresztelve. A keresztszülőknél szokták kérni azt hiszem, hogy meg legyenek bérmálva, és ha lehet, férj és feleség legyenek.

ha Pesten laktok, akkor érdemes először megkérdezni abbana kerületben, ahol laksz, de nem feltétel tudomásom szerint, hogy ott kereszteljétek, ahol laktok.

2009. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vidéki vagyok. Nálunk úgy működött, hogy lementünk az atyához, elmondtuk mit szeretnén. Adott egy lapot, amit ki kellett tölteni és vissza kellett vinni. A lapon kérdések: (amire emlékszem) miért szeretnétek megkeresztelni, kik a keresztszülők, összevannak-e házasodva, jártok-e templomba, ha van nagyobb testvér jár-e hittanra ...

Ezt vissza kellett vinni neki a megbeszélt időpontra, beszélgettünk egy kicsit:)

Fontos! A keresztszülőknek kellett, hozni egy igazolást attól a paptól akinél aházasságot kötötték, hogy válallhatják a keresztszülőséget.

Az első babánál még nem voltunk házasok, de megkeresztelték a lányomat.

Mi nem házasodtunk templomban, mert a párom nincs megkeresztelve.(ez sem volt gond)Bár kérte az atya, hogy majd, ha lesz időnk legyen meg a templomi esküvő is:)

Szerintem mindegy melyik templomban lesz a keresztelő ( de ezt nem tudom biztosan), mert az unokahúgom Pesten lakik, de Gödöllőn lesz a keresztelő májusban.

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót Nektek:)

2009. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia ott kezd hogy elösször is beszélsz a pappal kitűzitek a dátumot .Persze olyan pappal amilyenre keresztelni akarjátok gondolom katolikusra.Tőlűnk csak a szűletési dátumát kérdezte és felirta a keresztszűlük adatait. Az egyházadót azt be kellett fizetni ami fejenkét 5000 ft. De ez nem mindenhol van mi szabolcs megyébe lakunk egy kis faluba. Mi összevagyunk házzasodva de az se akadály itt, ha nem.Azt hallotam hogy valamikor a papp kötözködik, ha nem vannak megházasodva szerintem ez ritka.A ceremónia után a keresztszűlönek illik pénzt adni a pappnak .Legalábbis erre.
2009. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez területenként változik. Mi nem vagyunk házasok,sött a párom egyáltalán nem vallásos(tehát pogány). Tolna megyében lakunk és Csongrád megyében akartuk a keresztelőt mert én oda valósi vagyok. Engedélyt kellett kérnünk a lakhely szerinti egyháztól hogy máshol megkeresztelhessük a kisfiunkat,ami mellé az egyház adót be kellett csengetni az utolsó fillérig...Szóval kiadták a kis papírt és elmentünk oda ahol akartuk keresztelni. Kitöltöttük a hivatalos nyomtatványt és elmondtam a papnak hogy ha anyagilag megtehetnénk akkor már házasok lennénk és ne ennek függvénye legyen a keresztelő,mert nekem ettől még lehet fontos de a páromra nem akarok ráerőltetni semmit. Rábólintott és kinéztünk egy időpontot. A nagy nap előtti estén meg kellett jelenni keresztszülőstöl és átbeszéltünk mindent hogy mikor mit hogyan kell és mit kell vinni(fehér ingecske) és hogy 800.-ft-ot kell fizetnünk az egész ceremóniáért. Ez a gyertya és az emléklap költsége. Szóval se házasok és csak félig vallásosak vagyunk...és nem is lakhely szerint kereszteltük. mikor szerveztük mindenki azt mondta hogy így kizárt a keresztelő...hát nem... ja és mi a kisfiammal katolikus vallásuak vagyunk. kezd a lakhelyszerinti egyháznál a kérdezősködést. sok sikert:D
2009. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvileg ahol laktok ott kell felkeresni a plébániát.

A vasárnapi mise után is mehettek.Ott a pap elmond mindent.

Mi más körzetbe kereszteltettük a kisfiamat , ilyenkor csak egy igazolás kell. Tehát a helyi plébániát mindenképp fel kell keresni.

Nálunk egyszerre több gyereket kereszteltek, keresztelés előtt pár nappal volt mindenkinek fél órás előadás,hogy mi is fog történni. (ingyen volt,annyit adsz,amennyit gondolsz,borítékban)

Én és a keresztanya katolikusak vagyunk, az apuka ker.apa ref. Mi házasok vagyunk. A kisfiamat katolikusnak kereszteltük. És ami nagyon fontos,hogy nem volt a keresztelőnek feltétele a házasság.

Függ attól is ,hogy ahol laktok mennyire toleráns az egyház.

2009. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!