Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi költségre számíthatok...

Mennyi költségre számíthatok a keresztelő kapcsán? Gödön szeretnénk megkeresztelni picikénket.

Figyelt kérdés
konkrétan a papnak mennyi pénzt kell adni :S
2010. ápr. 18. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Bár nem Gödön voltak a keresztelői a gyerkőceimnek, nekünk nem kellett fizetni semmit. Az egyházadót fizetjük évente, arra kérdeztek rá és kellett volna rendezni.
2010. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is csak egyházadot kellet rendezni.A pap a végén odajött gratulált és már ment is.Nem kellet neki adni semmit.
2010. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia

Hát ez változó,nekünk református keresztelőnk volt Zala megyébe lakunk és itt nincs "kötelező adomány" adsz annyit amennyit akarsz.A rokonság többsége Pest megyébe lakik így ott tartottuk meg a keresztelőt,azt mondta a pap,hogy minimum 5000 ft amit kell adni,de keresztelőnél többnyire 10-et szoktak + amennyit még ezen felül gondolunk adományba.

2010. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk 3 éve és most 1 hete volt ugyanabban a templomban a lányaim keresztelője és nem kellett fizetnünk SEMMIT!

Reformátusnak kereszteltük és a Lelkész annyit mondott hogy a templom kijáratánál vannak adománygyüjtő ládák és név nélkül amikor akarunk, amennyit akarunk tehetünk bele, mint bármelyik másik tagja a gyülekezetnek:-)

Szerintem ez így normális:-)

De ha jól tudom a katolikusoknál máshogy van. Az egyik barátunk most lett keresztapuka és ott konkrétan 24.000 forintot kellett befizetni és még számlát is kaptak!

2010. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi katolikusok vagyunk, nem kell fizetni érte. Mi utána adtunk borítékot a papnak. Szóval elvileg ingyenes.
2010. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont u.az volt mint amit a 22:22-es válaszoló írt.
2010. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem kell fizetni érte.
2010. ápr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21:48-as vagyok. Akkor nem értem:-( Bocsánat nem akartam butaságot írni, de ezt hallottam. Meg most halt meg sajnos apósom és intéztük a búcsuztatóját, és ott is kellett fizetni 26.000.-, kaptunk számlát amint külön fel volt tüntetve, hogy mi mennyibe kerül.
2010. ápr. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Alapos utána járás lesz a vége, mert hallottam már én is 20 ezres nagyságrendű összegekről, ami felháborít, mert az egyház (római katolikus) ingyenesen hagyta a keresztelőt. Köszönöm még egyszer a segítséget :)
2010. ápr. 19. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!