Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és mit játszotok 10...

Mennyit és mit játszotok 10 hónapos babával?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 14:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Arra az arányra gondolok, hogy mi az egészséges,aközött,hogy el van a kis dolgokkal meg a lakással és aközött, hogy leülök mellé. Kb mennyi időt jó közös játékkal tölteni és mennyit jó hagyni magában felfedezeni?
2009. márc. 5. 14:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ne is mondd. Nálunk EGÉSZ NAP felfedezés van. Már alig bírom cérnával. Egyáltalán nem hajlandó a szobájában ülve eljátszani egy percig sem. Egész nap jön-megy, mindent kipakol, áthelyez, cipel, húz, hajít. A wc kefét húzza maga után a földön, a kisseprűt viszi magával mindehova, a távirányítót kidobja a kukába, stb. Egész nap futok utána. Ma még nem reggeliztem !!! Most melegítek magamnak "reggelit"! Hullafáradt vagyok, reggel 8-tól este 11-ig ezt csinálja. Közte max. 1,5 órát alszik csak. Úgyhogy együtt csak esténként játszunk 1-1 órahosszát, de akkor is megy mindenfele, mi meg utána...
2009. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Borzalom ez a korszak. Nem lehet vele játszani ,mert meg nem áll egész nap. ajtót nyitógat, virágföldet szec, cipőt fűz ki, dvd állványt pakol. Mindegy mit csinál, csak ne a játékaival kelljen játszani. Na azokkal nincs el egy percet sem, beezeg az apja cipőjével ma fél órát babrált. Azért én minden nap délelőtt is és délután is egy-egy órát (mert tovább képtelenség lekötni) kizárólag neki szánok, ilyenkor pakolunk tálból ki és be bújócskázunk, négykézláb kergetőzünk a lakásban. Egyébként én is futok utána egész nap.
2009. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
jaj...olyan jókat mulattam amiket irtatok.az én fiam már 1 éves bőven elmúlt-de hasonlókat produkál.sláger a wc nálunk is-de minden rosszaságban benne van.próbáljatok eljárni társaságba,játszóházba,tornázni,zenebölcsibe.ha pesti vagy,irok egy jó helyet-csak nem akarom itt reklámozni.egyébként én is állandóan pakolok utána-de én sok mindent hagyok neki-tőlem kipakolhatja a konyhafiókot,a kozmetikai szemetest is-abban max tusfürdő,meg wc papir guriga van.de legyen olyan idő is,ami "játékidő" amit csak a bohóckodásra szántok.nem baj,ha nem játékkal játszik.ismerje meg a kis világát.adj neki műanyag poharakat,azt rakosgassa egybe.énekelj sokat neki,beszélj hozzá mosogatás közben is.tudom,nagyon strapa-de meghálálja.
2009. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lánykám is 10 hónapos. Mászik, feláll, mindent felfedez, imádja a fiókokat, főleg a konyhait. Szerencsés helyzetben vagyok, mert egyedül is szépen eljátszik amíg én csinálom a dolgomat:)Eléggé nyugodt csjszi:)(bár van akarata)

Reggeli után leteszem a szőnyegre, odarakom neki a játékos dobozát, azokkal elvan, kipakolja, bepakolja, szétszedi. Közben zenét hallgat. Én pedig csinálom a rutinfeladatokat:)Közben oda-oda nézegetek rá:)Miután végeztem leülök mellé és figyelem, éltalában Ő alakítja a játékot, hozza a babát, kockákat, dobozokat és kitalálok hozzá kis mondókákat, "beszélgetünk". Majd jön a tízóri, aztán alvás 2 óra. Ébredés után általában már ebéd van. Majd újra játék, persze ha jó az idő kintvagyunk. A játék általában nálunk a nappali nagyszőnyegén zajlik:)persze imádja a fürdőszobát is, főleg a wc papírt:)

Imád építeni,kockákkal dobolni. Imádja a mondókákat, zenét:)

Boldog babázást:)

2009. márc. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!