Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor kinek higyjek az...

Most akkor kinek higyjek az etetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hós, napi 5-ször szopizik. Eszik emellett főzelékeket, gyümölcsöt, mindent, amit lehet, de utána kéri a cicit. Megkérdeztem 2 védőnőt, az egyik azt mondta, h. most már illene elhagyni a szopikat. A másik azt mondta, h. 1 éves koráig szopizzon nyugodtan.
2009. márc. 5. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem jó ez így ahogy van. Valószínű,hogy még szüksége van a babádnak az anyatejre.

2009. márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
legalább 1 teljes étkezést ki kéne váltani a többi maradjon szopi..és szép lassan majd váltsd ki ugy h csak reggel és este legyen szopi...de azzal ráérsz
2009. márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szopizzon nyugodtan. A babád tudja, hogy mi kell neki. A kislányom 13 hónapos és még mindig a tápszer a fő tápláléka (8 hónapos koráig csak szopizott, de akkor betegség miatt elment a tejem). Napi 3-szor eszik tápszert, szereti a gyümölcsöt, a zöldséget nem hajlandó megenni, és annyira keveset eszik, hogy 3 hónapja nem hízott egy dekát se. A dokinénim bestresszeltetett, elmentem másik orvoshoz, ő ,eg azt mondta, hogy most jobban érdekli minden más, majd enni fog, bízzam a gyerekre. Én addig fogok neki tápit adni, ameddig kéri és szerintem örülj, hogy te tejet tudsz adni. Amúgy a szopi befejezése után még 3 hónapig nagyon erős az immunrendszerük és így ezt is meg tudod hosszabbítani akár az őszi influenza időszakig is.
2009. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek. Csak magadnak.

Ezeken az oldalakon is rengeteg ellentétes véleménnyel találkozol, ami alapvetően nem baj. Akkor baj, ha harciasan meg akarja az egyik tábor a másikat győzni a maga igazáról. Márpedig a gyereknevelés lényege az lenne, hogy szedj össze információkat és dönts el, hogy melyik úton indulsz, azon legyél konzekvens, de legyél nyitott a reakciókra is amit a gyerekedtől kapsz és ezek alapján módosíts.

Tökéletes, mindenkire alkalmazható módszer nincs.

A NEKTEK legjobbat kell kiválasztanod, és nektek az a legjobb amit nyugodt lélekkel járni tudsz.

Tudom, hogy ez nagyon általános, de varázspálcája senkinek sincs.

Mostanában az a probléma, hogy túl sok információt kap minden mama, és csak megzavarodik, elbizonytalanodik ettől.

Tehát hallgasd meg a véleményeket, csináld úgy ahogy érzésed szerint jó. Ha szeret szopizni a kicsid és eleget eszik, és szeretetd szoptatni, akkor szptasd. Ha valamelyikre a válaszod nem, akkor nem.

2009. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nektek jó, úgy csináld. Ha el tudod vonni a figyelmét a szopiról, akár ki is maradhat, de nálunk ez nem vált be. Szereti a cicit a kicsikém, 15 hónapos lassan, még háromszor szopizik, bár a ciciben nincs túl sok, úgyhogy hagyom. A védőnéni piszkál az elválasztással, de majd úgy csináljuk, ahogy Picur szeretné, nem ahogy a védőnéni...
2009. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csináld úgy, ahogy nektek jó. Ha a babád igényli a szoptatást, akkor adj neki evés után. Lehet, hogy nem is a tejre, hanem az összebújásra van igénye. Különben is egy csecsemőnek 1 éves korig fő tápláléka a tej kell legyen, persze kiegészítve az általad adott mindenféle mással. Az én nagy lányom és a fiam is több mint másfél éves koráig szopizott.. volt, aki furcsán nézett rám, amikor kiderült, de nem törődtem senkinek a véleményével.. nekünk így volt jó. Persze mellette ettek ők mindent rendesen, ami koruknak megfelelő volt, de a szopi ilyen sokáig megmaradt. Néha még nappal is kérték:)) Ma már tini mindkettő, de kiegyensúlyozottak máig.
2009. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, akkor hallgatok a megérzéseimre és az ösztöneimre.
2009. márc. 5. 13:33
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen idősen már kéne egyen annyi főzit, gyümit, hogy mellette ne kérje a cicit.

Én szoptatok hajnali 4-kor, és 7-kor, mikor felébred 8-9 körül egy kicsit cicizik, 10-kor kap gyümit (egy alma valami fél mással banánnal, barackkal...) délben főzi 220 ml, 15-kor szopi, 18-kor megint 200 főzi, és 21-kor szopi.

De persze te tudod, mi jó a babádnak.

2009. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!