Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két honapos babám mar hasrol...

Két honapos babám mar hasrol hatra fordul, ez baj? Árthat a gerincenek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:

bármi amit magától csinál az tökéletes! az enyém alig volt 4 amikor már forgott. az első viszont 6hósan csinálta csak. gyerekenként más a helyzet.

gratula neked is kis örökmozgód van! :)

2011. ápr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pociban is izgetmozgot, és egy hetesen mar tartotta a fejet, mindenki hülyének néz amikor mondom, hogy ezt csinálja azt csinálja, a másik reakció meg az hogy íródtak hat ne hagyd neki ezt meg nem szabadna, de meg is mit csináljak, kötöttem le vagy mi? Nem én mutattam meg neki egyszer csak atfordult, de csak hasrol hatra megy neki, hattól hasra nem.
2011. ápr. 22. 19:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztos nem árt neki! Az én Fiam 4 hetes korban fordult át hasról hátra! :) ügyes babák :)
2011. ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

huuh ez tényleg korainak tűnik, az én fiam 6 hós. most kezdte el:)amúgy semmi baja nem lesz, hiszen magától csinálja:)tudod, a babák nem olvassák a "nagy könyvet" hogy mit mikor kell csinálniuk:D


fel tudnál tenni róla képet esetleg hogy tartja a fejét??tök kíváncsi vagyok rá:)))

2011. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is megcsinálta ezt ilyen idősen, vissza viszont "csak" 4,5 hónaposan csinálta, onnantól viszont mindenhogy.

Ő elég hamar csinált mindent, 5,5 hónapos korától mászik (kúszás nem tetszett neki, csak 2 napig csinálta, azt is hátrafelé) 6 hónaposan felült, 7,5 hónaposan felállt, 10 hónapos korától meg le sem lehet lőni.

2011. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem rémisztgetésnek szánom, de hasonló helyzetben voltam 3 hónapja. mindenki dicsérte a kicsi fiam, hogy milyen ügyes, ő is már 3 naposan nézegetett hasonfekve, kis túlzással persze és 8 hetes kora óta átfordult hasról hátra kb egy hónapig. baja nem lesz tőle, ne aggódj, viszont lehet, hogy máris baja van. nem tudom, hányadik hétre született és milyen volt a szülés vajúdás, de okozhatja feszes, fokozott izomtónus ezt a jelenséget. persze az is lehet, hogy szimplán csak ügyes :-) de ha fokozott izomtónusról van szó, az sem tragédia ám, pár alkalmas gyógytornával megoldható, pláne, ha minél előbb eljuttok gyógytornászhoz. én fiam most 6 hónapos, négy és fél hónapos kora óta járunk gyógytornászhoz és ég és föld a kicsi máris. a forgást egyébként 3 hónapos kora körül elfelejtette. most kezdi újra, de csak hátról hasra. nem sírósabb az átlagnál a picikéd? a gyógytornász nekünk azt mondta, hogy ezek a picik, bár nem látszik rajtuk, de olyanok, mintha gúzsba lennének kötve :-((

a gerincének semmiképpen nem fog ártani, megakadályozni sem tudod, hogy csinálja ezt éls nem is kell megakadályozni. inkább csak óvatosan figyelgesd vagy biztos ami biztos, kérj tanácsot orvostól. lehet, hogy nálatok is ilyesmiről van szó. ha kérdésed van, írj privit! van pár "tényező", aminek fennállása esetén gyakori a fokozott, illetve a túl enyhe izomtónus.

2011. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is kb. ilyen idősen hasról hátra fordult, viszont az mondta a védőnő, hogy ez még nem tudatos, csak viszi a lendület. Egy ideig csinálta, majd abbahagyta, és tudatosan 5 hós kora előtt pár nappal csinálta csak újra.
2011. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha magától csinálja, akkor nem árt neki.
2011. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

a nyuszi hozott neki játszószönyeget, tegnap ráraktuk es ott is fordult oldalra, meg hasról hátra, és hátán feküdt meglátta a feje felett logó rágókákat és jobb kézzel elkezdte ütögetni, mindig amikor megállt újra megütötte, ezzel elvolt több mint fél óráig, és főleg a kék szinű tetszett neki, fel is vettük videóra, mert soha nem hiszok el hogy miket csinál, és most látták, orvos ismerősök is és mindenki azt mondta hogy nagyon fejlett, hogy tudatosan csinálja... szóval örülök neki, és persze figyelgetem, hogy nehogy holnapután már szaladjon :)

2011. ápr. 26. 13:53
 10/10 A kérdező kommentje:

az izmaival semmi gond, és nem hogy sírósabb az átlagnál, hanem alig sir, csak ha éhes, álmos, vagy kakis, ha ébren van nagyon nyugis, mosolygos baba

és tényleg nem jó rémiszgetni :(

2011. ápr. 26. 13:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!