Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak a védőnők?

Miért vannak a védőnők?

Figyelt kérdés
Hozzánk összesen egyszer jött ki. Ha bemegyek hozzá, megméri a gyermekemet, jegyzetel valamit és kb. ennyi. Múltkor azt kérdezte tőle egy anyuka, hogy "mit csináljon, a babája nem akar enni?" Erre ő csak megvonta a vállát, hogy majd eszik, ha éhes lesz. Ha kérdésem van de. 10-ig tegyem fel, mert utána ő elmegy. De hova? Családlátogatásra nem. Akkor? Szerintem ezért elég költséges védőnőket alkalmazni. Máshol lelkiismeretesebbek?
2009. márc. 5. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

én kiköltöztem külföldre, itt nincs védőnő. nem mondom, h nem lenne kérdésem néha, de akkor jön a csetelgetés anyukámmal, h mi legyen. ha neki sincs ötlete, a barinője védőnéni, akkor ő segít. ez idáig 2szer fordult elő, hogy józan paraszti ésszel nem tudtuk megoldani a dolgot, de egyebet a védőnő sem tudott tenni. pedig szeret minket, szóval ha tudod volna segíteni, segített volna, az tuti.

felslegesnek érzem kicsit én is.

2009. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk se jobb a védőnő, bár én nagyon örülök, hogy nem jön, mert ő se normális. Eddig kétszer volt kint, egyszer meg felhívott, hogy megkérdezze, oldalra fordul-e már a fiam...Mondtam neki, igen, forog mind a 2 irányba és nyusziugrásban kúszik...Nem értette mit beszélek :S Mivel a gyerekorvos rendszeresen látja a fiamat, nem érzem a védőnő hiányát. Csak felidegesítene.
2009. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk változó a védőnő hozzáállása: valamikor ügybuzgó, kéthetente hív, valamikor pedig elfelejt dolgokat mondani (pl., hogy a kötelező oltás két adagos, így majdnem lemaradtunk a második oltásról).

Az a baj, hogy ha valaki úgy gondolja, hogy nem megfelelően végzi a védőnő (vagy akár a gyerekorvos) a dolgát, elintézi egy kézlegyintéssel, jó esetben vált (igen, indokolt esetben védőnőt is lehet váltani). De szerintem ennek nem ez az elintézési módja. Ha úgy gondolod, hogy nem végzi jól a munkáját, akkor igenis az önkormányzathoz, mint fenntartóhoz kell fordulni panasszal.

2009. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A nálunk nagyon rendes, szimpatikus, lelkiismeretes. Rendesen jár hozzánk. Szóval vannak kivételek!!
2009. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! a mi védőnénink is nagyon jó! rendesen végzi a munkáját és megvagyunk vele elégedve
2009. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én a védőnőmet havonta 4 alkalommal látom. Így volt ez mindhárom gyerekemnél, vagyis a legkisebb most még csak 10 hetes. Egy hetes volt, mikor kijött hozzánk, azóta minden hónap páros szerdáján mi megyünk tanácsadásra, a páratlan szerdákon pedig Ő jön hozzánk. Ha véletlenül valamiért nem tud jönni, akkor felhív, érdeklődik. Minden kismamát végiglátogat, mellette megnézi az ovisokat és az iskolásokat is. Nekem nincs okom panaszra, mert lelkiismeretesen végzi a munkáját, mióta én kapcsolatban vagyok vele, közel 10 éve.
2009. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnő nagyon jó. Többször jelentkezik egy hónapban, mindenről részletes tájékoztatást ad és bármilyen hülye kérdéssel bármikor hívhatom, sosem éreztem még azt rajta, hogy zavarnám vele, mindig készségesen és nagyon részletesen válaszol.

Nekem a tanácsadásban a legfőbb támaszom a védőnőm, utána jönnek a nagyik és a net :-)!

2009. márc. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 és fél hónapos a kisfiam és eddig egyszer volt kint, akkor is aludt, csak ránézett messziről. Nem érdeklődik telefonon sem, hogy mi van velünk, valami kérdésem lenne-e. Nem mintha annyira hiányolnám, de legalább egy hónapban egyszer felhívhatna, ha már nem jön ki. Én is az internet segítségére hagyatkozom sokszor, és az itt leírt kérdésekből tanulunk meg sok mindent szerintem. Még jó, hogy van egy ilyen oldal, hogy megoszthatjuk egymással a gondjainkat, aggályainkat.
2009. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti válaszoló vagyok.

Én úgy tudom, hogy a védőnőknek elő van írva, hogy mennyiszer kell minimum megjelenniük háznál. Nálunk az első hónapban hetente jött, utána kéthetente. Most 6 hónaposak vagyunk, de havonta egyszer most is minimum jön.

Nem tudom mi az előírás, de tuti van valami, úgyhogy amit a fentiekről írtatok, ők tuti, hogy nem felelnek meg a munkaköri leírásukban foglaltaknak, ezt jelezni is lehetne a megfelelő helyre. Amúgy pl. mi lenne akkor ha környezettanulmányt kellene csinálniuk? Ezt infó hiányában hogyan tennék meg? Érdekes!

2009. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

A mi védőnőnk nem ér egy kalap sz*rt se. 3 hónapos a ksifiam, eddig bármilyen kérdésem volt, mindig elintézte egy "háááát, tulajdonképpen ez még elmegy"-gyel, vagy "ez még belefér"-rel. Tegnap este 7-kor felhívtam (úgy gondolom ez még nem extrém késő, hogy ne illene zavarni), mert nagyon fájt a fogam, mit vehetek be? Nem vette fel a telefonját, ma reggel visszahívott...minek? Ha valami komolyabb problémám lett volna? Mit kezd vele másnap reggel? Szóval ennyit róla. Szerintem még életében nem látott közelről gyereket. Nagyon ki vagyok rá akadva. Sok mindenről nem tájékoztat. A legtöbb dolgot én is innen tudom meg, hála Istennek tényleg, hogy van internet a világon.

Én beszüntetném a védőnői rendszert...vagy sokkal komolyabban kellene képezni a védőnőket és ellenőrizni!

2009. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!