Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák! Ha majd ti...

Kisfiús anyukák! Ha majd ti is anyósok lesztek, mit csináltok majd másképp mint a jelenlegi anyósotok, hogy jó viszonyban legyetek a menyetekkel?

Figyelt kérdés

Mióta kisfiam született, sokat gondolkodom azon, milyen anyós leszek egyszer és hogyan tudnám elkerülni azokat a konfliktusokat, amelyekkel személyesen is találkozok ill. itt a fórumon olvasok. Érdekelne a véleményetek!


Ui: szándékosan a babák topic-ba írom a kérdést, mert ez egy különösen kritikus időszaknak tűnik ill. magam is hasonló cipőben járok.


2009. márc. 4. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam valahol egy mondást. Minden anya reméli, hogy a lánya jobb férjet talál magának mint ő, a fia pedig rosszabb feleséget talál magának mint ő. Ez egy picit közhely szagú, de mint minden közhelyben ebben is van egy pici igazság. Sok konfliktus azért alakul ki, mert a szülő másmilyen "lovat" szánt a gyerekének és ezt a véleményét nem mindenki tudja megfelelően tálalni.
2009. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen en is sokat szoktam gondolkozni. Valoszinu, legalabbis nagyon remelem, hogy nem fogok beleszolni a fiatalok eletebe. Elvegre ok kulon emberek. Az, hogy nekem mi a jo, mi a szep...stb. csak egy dolog. Nekik mas velemenyuk lehet, mindig, mindenben. A normalis dolgaikat majd probalom tamogatni, viszont ami nekem furcsa lesz, hagyom, had csinaljak.

Elmondom a velemenyem, de a fontos dolgokban csak. Apro, mindennapos dolgokban en ugyan nem fogom beleutni az orromat, de olyanokban se, ami ugy erzem nem az en dolgom. Pl. itt olvastam most egy gyurus temat, ahol az anyos veszi meg a gyuruket. De minek? Ez nem normalis dolog. Mi koze az anyosnak a fiatalok gyurujehez. Szornyu!

Mondjuk megmondom oszinten, ennyire, mint a magyaroknal szokas, hogy a szulok beleszolnak a fiatalok eletebe, nem szokas am mas orszagokba! Kulfoldon tenyleg nem szolnak igy bele a szulok a mindennapokba. A magyar szulok keptelenek elengedni, felfogni, hogy a gyerekuk felno, es van onallo velemenyuk az eletrol.

Probalok ugy elni, hogy elni, es elni hagyni!

2009. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés... Korábban, még a terhességem előtt és alatt, voltak "elveim", hogy én majd így, meg úgy megváltom a világot és juszt se fogok semmit úgy csinálni, ahogy az anyukámtól, anyósomtól láttam, hallottam. Aztán megszületett a kisfiam és néha azon kapom magam, hogy egy az egyben azt csinálom, amit korábban mereven elutasítottam. Szóval ezért nem merem azt mondani, hogy jó anyós leszek, mert hiába gondolom ma úgy, hogy én aztán semmibe sem fogok beleszólni, korántsem biztos, hogy 20-30 év múlva is így fogom gondolni.
2009. márc. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem az a tapasztalatom,hogy az emberek nehezen tolerálják dolgokat.Tehát ha valaki valamit máshogy csinál mint ők, az nem feltétlenül jelenti azt,hogy rosszul csinálja csak máshogy.Sajnos a mi családunkban is előfordult nem egyszer a konfliktus a kisfiam születése után,az én anyósomék nagyon konzervatív gondolkodásúak.pl."az anyatej nem elég tápláló"vagy "a táp az méreg"Ugye nem kell részleteznem ez csak töredéke a gondolkodási módjuknak....Ők egy udvarba laknak a dédivel,és így soha nem volt meg az intimszférájuk és sajnos mi sem lakunk tőlük messze és ezért ők ugyan ezt csinálják velünk tehát nem igazán,hagynak magánéletet.Én biztos a ha felnő a fiam próbálom úgy intézni, hogy ne a közelünkbe lakjon pont azért,hogy ne érezze ő meg a barátnője "rájuk telepedünk".És sztem ha hagyjuk élni a fiatalokat akkor kevesebb a konfliktus is.
2009. márc. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!ezt nehéz így megmondani,törekedni kell az arany középútra.Nekem csak 4 hónapos múlt a fiam,de már most 2 nevelési elvem dőlt meg!!!És mostanában sokszor kérek véleményt,tapasztalatot az anyósomtól-és van,amit meg is fogadok.De,mióta megvan a baba,ő is valahogy normálisabb-nem henceg és dirigál bele mindenbe.Valahogy megpróbálja kivárni,míg én kérek tőle segítséget.(5 gyereke van)

Anyukám már kicsit más tészta....ő nem a baba dolgokba szól bele,hanem minden másba!Pl.nyáron költöztünk bele a házunkba,és még mindig nincs függöny az ablakokon,minket ez egy cseppet se zavar(hiszen nem az utca fronton lakunk,nem látnak be),de ő minden egyes alkalommal szóvá teszi...szeretné berendezni nekünk a házat,de nem veszi figyelembe,hogy nekünk más a kívánságunk.Annak ellenére hogy 3at nevelt,teljesen másképp gondolkodik,viselkedik a babával.

Szóval,remélem ha oda kerül a sor,hogy már csajozni,fog a fiam,félre fogom tudni tenni az önzőségem.De ez még messze van :-)

2009. márc. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Húúú, igazán jó a kérdés. Igazság szerint, nekem nincs konfliktusom az anyósommal, ugyanis ahhoz találkoznni kellene...ami egy évben kb 4-5* szokott előfordulni max, valamilyen eseménykor (szülinap, karácsony stb).

Egyébként ezen már én is gondolkoztam, és szerintem én borzasztó anyós leszek! el a kezekkel a kisfiamtól!!!

Azt gondolom, mivel tisztában vagyok a saját hülyeségeimmel, majd azt kell elérnem, hogy azokat a lehető legminimálisabbra csökkentsem, remélem sikerülni fog! Nem szeretnék mindentjobbantudó, mindenbebeleszóló, azénkicsifiamatnebátsasenki anyós lenni. Remélem sikerülni fog... Majd 20-25 év múlva kicseréljük a tapasztalatainkat oké?

2009. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig egyik anyósommal se volt gondom(2 volt),de én nem aggódom azon,h nem fogom elfogadni a fiam nőjét.Eddig is elfogadtam(a nagy már 17 éves,a pici 9 hós,mindkettő fiú)és ezután se lesz másként.Pedig volt,h sírt,mert kiderült,a csajszi csak játszott vele...haragudtam persze,de nagyjából pártatlan tudtam maradni,és nem kezdtem el szidni a csajszit,és lázítani a fiamat.Én olyan vagyok,ha látom,h a gyerekemnek jó,akkor az nekem is jó.Még ha találok is hibát a lányban(kiben nincs???bennem is van,nem is kevés),nem mondom,csak ha kifejezetten megkérdez a gyerek.Szval mi 100%-ig jó kapcsolatban vagyunk,és nem akarom,h ez megváltozzon.Márpedig 1-2 rosszkor,rossz helyen és rosszul megfogalmazott mondat nagyon elszúrhatja a dolgokat.Pláne a kamaszoknál!
2009. márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére van egy anyósom, akire mindig számíthatok. Türelmes, felnevelt 2 fiút, most már 3 fiú-unokát is terelget. Ha valamivel nem ért egyet elmondja, megbeszéljük, és vice versa. A családban mindannyian tiszteljük a másikat, elfogadjuk az életkor miatti nézőpont különbséget, meg tudjuk beszélni a problémákat (azok mindenhol vannak). Csak merem remélni, hogy én is ilyen barátságos, önzetlen, segítőkész anyós leszek.
2009. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jó nagyon a kérdés..van itt akivel egy cipőben járunk..nekem is vagy egy kamasz 16éves nagylány és 3hós kisfiú, tehát már 2 anyós. Az elsővel együtt laktunk mikor a lányom született, ő kidobott minket mikor 11hós volt a lányom..a mostani pedig mindenbe de mindenbe beleszól...én is gondolkodtam már h nem akarok ilyen anyós lenni.Csak hát imádjuk a gyerekeinket, és gondolom azt hiszük az csak úgy jó ahogyan mi gondoljuk..most is a anyukaként, aztán majd később anyósként.
2009. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat lányok, nagyon jókat írtatok! Kinyomtatom és elteszem magamnak, hogy majd olvasgassam, ha anyóscipőbe lépek :))) Minden jót Nektek!
2009. márc. 5. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!