Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesnek mese? Milyen?...

1 évesnek mese? Milyen? Könyv, vagy tv? Szerinted melyiket érti? Kisvakond? Mumuhug? A tiéd mit szeret?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Igaz, az én kisfiam már 16 hónapos, de már elég régóta olvasgatok neki meséket mesekönyvből. Nem kell bonyolult mesékre gondolni, tulajdonképpen a leporellók a legjobbak, sok-sok kép, minimális szöveg (annyit egy egyéves is végig bír hallgatni). Van pl. kisvakondos mesekönyvünk, sok állatos, kirándulós, vonatos, autós stb. Inkább könyv mint tv, már próbáltunk nemrég tv-ben is mesét nézni, de egyáltalán nem kötötte le.
2011. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, igen, nem tudom, mennyit ért belőlük, de már szinte az összes mesekönyvében megmutatja, ha kérdezem, hogy hol van ez vagy az. Nem az a lényeg még ebben a korban, hogy a történetet értse, hanem egyrészt az, hogy barátkozzon a mesékkel (végighallgassa őket), plusz nagyon jók ezek a mesekönyvek a dolgok megismertetésére (állatok, eszközök stb.). Nem hiszem, hogy régen olyan sokat értett volna belőlük, így már, hogy elég sokmindent felismer, talán-talán ért a történetből is valamit, de ebben sem vagyok teljesen biztos. Mindenesetre szereti, ha olvasok neki, és nekem ennyi egyelőre elég is.
2011. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 8 hónapos kora óta mesélek a fiamnak ebéd után, alvás előtt

Van kb. 10 leporelló (Kisvakond, A három kismalac, Arany J. Családi kör, A kiskakas gyémánt félkrajcárja stb.), azokat forgatom, de főleg magam miatt, hogy ne unjam meg.


Beül az ölembe, ő lapozgat én meg mesélek (többnyire már fejből). Utána amíg van kedve mutogatunk ez mi-az mi, állathangokat mondunk, mit csinál a néni-bácsi stb. Vannak korszakai, hol jobban, hol kevésbé érdekli a dolog, de én nem hagyok ki egy napot sem.

Most 16 hónapos.

2011. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

11 hónapos fiamnak olvasni szoktam. Magyar népmesék, Andersen meséi, Micimackó, ilyesmik.

És itt szoktuk nézni diafilmeket (nemrég találtam, nagyon jó, csak sajnos néhány mese nincs fent végig, mert jogvédett):

[link]

És a neten is szoktuk nézegetni Bartos Erika meséit.

A tv szerintem semmiképp nem jó egy ekkora gyereknek.

2011. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!