Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adjam neki a tejpépet?

Mikor adjam neki a tejpépet?

Figyelt kérdés
Babám 5,5 hónapos 7,5 kg, védőnő szerint már át kellene tudni aludnia az éjszakát. De ő még kétszer felkel enni. Este fél9kor alszik el, és fél1 illetve fél4kor kel szopizni, kizárólag anyatejes. Arra gondoltam kipróbálnám a tejpépet este, de mikor adjam neki?? Tízóraira már gyümölcsöket eszik. Dél körül szopizik, utána fél4, majd 6 óra után és fürdés után fél9körül van a vacsi lefekvés előtt. Szerintem 6 kor még korai lenne, fürdés előtt egy fél órával etessem meg??? Ti hogy csináltátok? Vagy várjak vele, és majd megérik arra hogy átlaudja az éjszakát? Szivesen kelek hozzá,már teljesen hozzászoktam csak arra gondoltam hátha beválna.
2011. ápr. 21. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak attól függ, hogy jól alszik-e a babád, illetve hogy felkel-e éjjel, hogy mikor, mennyit eszik. Sokszor olvastam, hogy ha este "teletömjük" jobban fog aludni...hát nekem ez furcsa. Én is tök rosszul alszok, ha estefelé eszek "sokat". Kislányom (6 hónapos) délután 5-kor eszik tejpépet, este 8-kor szopizik, utána már alszik is, és az egész éjszakát átalussza. Pedig már nincs sok tejem, régen sem volt. Mikor még mértem, nagyon kis mennyiségeket szopizott, mégis kibírja reggelig.

Ha a babád még igényli az esti evéseket, az sem baj. Van ilyen. Unokaöcsém 10 hónapos, és még kétszer kel enni éjjel.

Szerintem jó az, ha 6-kor adsz neki tejpépet.

2011. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is jó, ha a fürdés előtt kap tejpépet, aztán röviddel utána fürdés és lefekvés előtt még szopizhat. bár sajnos én annyira rövid ideig szoptattam, hogy a véleményem nem igen számba vehető.

egyébként egy ismerőstől hallottam, hogy nem tejpépet, hanem sinlacot adott a babájának, így szépen átaludta az éjszakát.

megjegyzem a lányom 7 hetes korától tápszeres volt, és elmúlt 1 éves, amikor éjjel felkelt enni. pár hétig ez ment, majd szépen visszaállt.

szóval nem biztos, hogy éhség kelti fel, csak éppen másként nem tud visszaaludni. persze éhes is lehet, elképzelhető, hogy ha majd zöldséget, később húst is eszik, majd jobban telítődik, mint az anyatejjel, és akkor nem kel enni.

próbáld ki, ahogy javasoltuk, és majd meglátod, hogy megébred, vagy sem. azt is kipróbálhatod, hogy éjjel csak vizet, vagy teát adsz neki, így lehet leszokik az éjjeli evésről, csak majd hajnalban kel...ez is megér egy próbát.

2011. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem a tejpéptől fog jól aludni. Lányom este 6 körül eszik tejpépet, majd fél 9 körül szopizik, és közben alszik el. Ő átalussza az éjszakát. De ez szerintem gyerekfüggő. Egyik barátnőm kislánya 11 hónapos és még felkel éjjel, mondjuk már nem ad neki enni, csak megitatja vízzel.

Próbáld ki nyugodtan, hogy délután adsz neki tejpépet, hátha. De az utolsó etetésnél én nem adnék neki semmi "pocakterhelőt". Lehet, hogy nem is azért kel fel a babád, mert éhes, hanem mert anyára vágyik.

2011. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, mikor a védőnő megmondja, hogy mi a frankó!

Én is osztom a többiek véleményét! Szerintem is a 6-os etetésre adj a babádnak pépet. Akár ebbe is tehetsz gyümölcsöt!

2011. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A válaszom, hogy Én 6 körül adnám neki.

DE!!!! Én nem értek egyet vele nagyon, hogy 6 hó előtt bármit kéne neki adni, plááááne hogy van anyatej, és azzal sem, hogy át kéne aludnia az éjszakát. Minden védőnőnek ez a mániája, de Én is most vagyok ebben, és a 8 hónap altt, mióta a kislányom megvan, és agyba főbe beszélgetek hasonszőrű anyukákkal, még egy olyan se volt, akinek ne ébredt volna a babája. Az enyém is eszik még mindig, bár nem ébred fel, de nyöszörög, és én adok neki, had egyen az a gyerök. :-DDD


Ha elkezdesz neki tejpépet adni, csökkenni fog a tejed...:-(

Szerintem ne...de ahogy gondolod, végülis úgy jó, ahogy neked, és a babádnak jó. :-)

2011. ápr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia nálunk ugyan ez volt a szitu, csak 6 hósan, de végül is szinte ugyanaz!Szóval, én úgy csináltam, hogy 7kor megetettem tejpéppel, olyan 110-120 ml vízből csináltam, azt bevágta.Utána fürcsi fél nyolckor, és fél 9-9 felé aludt el, szopival.Jobb lett a helyzet, egy ideig felkelt egyszer, de nem adtam neki kajcsit, vagyis cicit sem, mert a védőnő is azt mondta, hogy éhes nem lehet, reggelig ki kell bírnia.Tehát ha szopizna ilyenkor az csak komfortszopi lenne, nyugtatásaképp.Szót fogadtam ,és hát nem kapott cicit.Nem sírt, mivel tényleg nem volt éhes, visszaringattam, és reggel 7-ig aludt.Azóta nem szoptattam meg éjjel egyszer sem, és kb.:2 hét múlva folyamatosan aludt ébredés nélkül.

De azt nem feledd, hogy minden gyerek más.Egy próbát megér, de nem szabad erőltetni.

Reménykedek mondjuk, hogy azért bejön:)

Majd írd meg nálatok milyen módszer vált végül be!

További jó babázást kívánok.

11 hós anyuja

2011. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én se vacsorára adnám. A 6 körüli étkezésre lehet, hogy jó lenne.

Ahogy nálunk tapasztaltam, ha este teleette magát a baba, akkor is felkelt éjjel. És akkor sem aludt kevesebbet, ha estére hullafáradt volt és alig evett pár falatot.


Előbb utóbb ő is végigalussza az éjszakát.


Nálunk ez 8-9 hónaposan jött el.

2011. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, ha szoptatsz, akkor nem javasolt, hogy tejpépet is adj a babádnak! Teljesen felesleges kitenned őt tehéntej-származéknak, ha egyébként elég az anyatejed. A szakmai protokoll szerint szoptatott babáknak nem javasolt a tejpép! Egyetértek azzal, hogy nem így fog megoldódni az éjszakai ébredése. A legtöbb baba ebben a korban még felébred!

Esetleg olvasd el ezt: [link]

2011. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot, azt hiszem a 6 órai "elő" vacsira kipróbáljuk és meglátjuk mi lesz. :)
2011. ápr. 24. 21:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!