Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik anyuka itt azt írta,...

Egyik anyuka itt azt írta, hogy a gyereke (7éves), azért lett nagyon intelligens, mert sokat mászott. Akkor az én fiam ezek szerint kevésbé lesz okosabb?

Figyelt kérdés
Hiába próbáltam ösztönözni, sőt "tanítani" mászni, ő nem akarta, mindig sírásba torkollott az akcióm. Sosem szeretett hason lenni. Egy kicsit próbálkozott a kúszással (hátrafelé), de ennyi. A héten pedig felállt a járókába, és azóta csak állni akar. Akkor ezek szerint ő nem lesz olyan ügyes, okos, mint a mászós társai? Mit tegyek? 9.5 hós.
2009. márc. 4. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség! Ha az intelligencia és a mászás egyenes arányosságban állna egymással, akkor az emberek 99%-a intelligens lenne. Ami ugyebár nem igaz...
2009. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár az én babám még nem mászik (3hó), de nem gondolom, hogy a mászásnak bármi köze lenne az intelligenciához, sőt szerintem ez hülyeség.

Attól lesz okos, ügyes, kreatív egy baba/gyerek, ha jó sokat foglalkoznak vele és a szülei is kreatívak, okosak.

Szerintem ne izgasd ezen magadat!!! Foglalkozz jó sokat a babáddal és szeresd őt ahogy csak lehet! (Bár gondolom ez megvan :) )

2009. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy amelyik gyerek nem mászik annál könnyen kialakulhat diszlexia, ami ugye tanulási nehézséget okoz. Az én családomban senki sem mászott, és az érettségi a minimum végzettség. Ez egy baromság, amit az illető írt. amit tehetsz (és hasznos), ha már jár a babád, és elég nagy hozzá, akkor Veled együtt négykézlábazzon! Ez jó játék, és segít a mozgáskoordináció fejlesztésében, hisz ez a lényege a mászásnak! Szóval nem lesz a gyereked butább azért, mert nem mászik!!!
2009. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a mászás során az agyféltekék olyan ingert kapnak, amitől jobban fejlődnek. felnőtteknek is ajánlják a bal láb-jobb kéz (és fordítva) emelgetését, mint memóriafejlesztő. szerintem nem írt hülyeséget az az anyuka, csak hiányzott a magyarázat. ettől függetlenül nem lesz kevésbé okosabb a kisfiad, az biztos. és valóban: a diszlexiások kizárólag olyan gyerekek közül kerültek ki, akik nem másztak. de aki nem mászik, még nem lesz feltétlenül diszlexiás!
2009. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam sem mászik,pedig 9 hónapos.Már mindent próbáltam,de nem egy mozgékony alkat.Csak elücsörög,forgolódik,egy picit hátra felé kúszik.Sajnos ez van.Én is egy kicsit tartok attól,hogy baj lesz ez később,de nem tudok ellene tenni.Én még a Dévény féle gyógytornára gondoltam.Azt írták itt sokan,hogy ilyen mozgáskimaradásoknál,mozgáskoordinációs problémáknál szinte csodát tesz egy pár alkalom.Mostanában fogok utána érdeklődni.De remélem,hogy tényleg nem igaz ez az egész,hogy ha kimarad egy mozgásforma az baj lesz.Üdv.
2009. márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sose másztam. 140-es az IQ-m és rektori dicsérettel, kiváló diplomával végeztem a fősulin. NAgyon nem ettől függ. Amit előttem írtak páran, az igaz (diszlexia és hasonlók) de nem feltétlenül alakul ki. Ráadásul miután megtanult járni, valószínűleg mászni is meg fog tanulni, legfeljebb kicsit később. De a játék során előbb-utóbb szüksége lesz rá és meg is tanulja.
2009. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom. Azt mondták a bátyám nem igen mászott, most mégis ott a dr rövidítés a neve előtt. A hugim meg csak mászva közlekedett 15 hónapos koráig mindenhova és csak szenved a sulival, máig nem bírta eldönteni mit is akar az élettől. Ez badarság
2009. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valóban azt mondják, jót tesz az agy fejlődésének a mászás, de nem feltétlenül jelent hátrátnyt, ha kimarad.


A bátyám sem mászott sosem és mégsem volt soha emiatt lemaradása. A suliban mindig 4-5-ös volt szinte mindenből, közgáz diplomás, vezető beosztásban van egy cégnél, ahol szakmailag és anyagilag is jóval az átlag felett elismert. Emellett kétgyermekes boldog családapa, akinek a kisfia ugyanúgy kihagyta a mászást mint ő.


Szerintem ne aggódj! :)

2009. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi csajok, aranyosak vagytok!
2009. márc. 4. 16:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Én annak idején előbb tanultam meg járni, és csak utána másztam... (de nem sokat), mégis egyetemi a végzettségem. Mert kimaradt az életemből a mászás, dislexiás sem voltam és koordinációs problémám sem volt soha! Ami még az ügyességet illeti, sportoltam is és a kézügyességem is jó (ezt az utóbbit valószínűleg örököltem).

A kisfiam most töltötte be a 7. hónapot, próbálkozik a mászással, de még nem megy neki. Ettől függetlenül értelmes lurkó, és van bőven más dolog, amiben ügyes.

Hogy azért lenne vki intelligens, mert sokat mászik.... ez baromság! Ne foglalkozz ilyen hozzászólásokkal és ne izgulj emiatt!

2009. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!