Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye már vegyünk? Ugye már...

Ugye már vegyünk? Ugye már használni kell? Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés

13 hónaposommal most jöttünk fel levegőzésből. Picivel több mint 2 órát voltunk lent a társasházunk füvesített parkrészén. Fél árnyékban próbáltam mindig, hogy legyünk, de nem mindig sikerült. Nekem most marhára húzódik az arcom, és csak most ugrott be, hogy akkor valószínű Picurnak is, és kenni kéne valamivel az arcát amikor lemegyünk sétálni, játszani mert már jócskán van ereje a napnak.

Jól gondolom?


2011. ápr. 20. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
manapság már lassan télen is kell naptejet használni. mindenképp kend be a picit ha kimentek órákra. van direkt gyerekeknek kapható magas faktorszámú naptej bármelyik drogériában.
2011. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én csak strandon használok naptejet, nem volt leégve soha senki. De ez egyéni elbírálású, akár már használhatod is.
2011. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ennyi idős, nekem egyenlőre eszem ágában sincs kenni. Akkor nyáron a 40 fokban mit kennék rá? Még várok minimum egy hónapot.
2011. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, célszerű bekenni azokat a testrészeket, amiket a ruha nem takar (főleg az arcot, később meg a karokat, lábakat is). Illetve lehet még napernyőt is használni. Vannak nagyon jó kis nyári kalapok, aminek a sültje védi valamelyest a baba arcát, és van olyan, amelynek nyakrésze is van (mi is ilyet használunk). És mellesleg a naptej ilyenkor is, és 40 fokban is ugyanolyan hatásos. 50, 50+ naptejeket érdemes venni.
2011. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fiam két éves, kenem. Nem a melegtől, hanem a sugárzás erejétől védem a bőrét. Már kezdett színe lenni, a kezén-nyakán is, magamon is látom, tehát már ereje van a napnak. Közben a bőr védekezése a téli hónapok után sehol! Nem szeretném megvárni az első leégést. Konkrétan emlékszem május elsejei leégéseimre gyerekkoromból, pedig akkor még nem így sütött a nap.
2011. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Háááááááát én mondjuk nyáron 40 fokban nem ülök a napon, mert hajlamos vagyok összecsúszni, most viszont úgy élveztem és láthatóan ő is a tavaszi napot, szóval ezért kérdeztem. Azt hiszem beszerzek valami kencét, amit vékonyan használok majd.

2011. ápr. 20. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem ülök 40 fokban a napon, de a gyerek össze-vissza fog rohangálni:) Én inkább akkor kenem, mint most. 13 hónapos, most még többet babakocsizunk, akkor le lehet "árnyékolni", nyáron viszont többet fog szabadon mozogni.
2011. ápr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!