Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagyjak abba az eldobalo...

Mikor hagyjak abba az eldobalosdit?

Figyelt kérdés
Mindent dobal! Majdnem masfel eves! Hiaba mondom, hogy nem szabad.
2011. ápr. 20. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Hehe :-)

Kisfiú? Ha igen, akkor ne számíts sok jóra :-) Évek ...

2011. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 éves, már megérti, hogy nem szabad, és hogy mérges vagyok érte. Mindettől független mindent dobál.
2011. ápr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit eldob,azt elrakom. Ha ez sem használ,akkor megy be a szobájába. Néhány alkalom után már nem dobál semmit.
2011. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 hónapos kora körül fedeztem fel, hogy már mindent megért, amit mondok neki. Most 2,5 múlt. Kb. azóta járatom a számat, hogy a játékokat nem dobáljuk, szépen játszunk vele. Nekem az a módszer jött be, hogy ha valamit dobál, ütöget, amit nem szabad, szólok neki, hogy a következőnél elteszem, sokszor mégegyszer bepróbálja, és akkor elteszem egy olyan helyre, ahol nem éri el, szépen elmondom neki nyugodt hangon, hogy ezt most azért nem kapod vissza, mert nem játszottál vele szépen. Aznap már nem kapja meg. Ha épp hisztizik, akkor nem szólok hozzá, mert olyankor se kép, se hang.. megvárom, míg lenyugszik magától, és utána lehet vele beszélni. Ez nagyon hatásos szokott lenni.

Persze ehhez nagyon következetesnek kell lenni.

2011. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem vált be, próbáltam. Eldobta, majd odaadta nekem. Szó szerint kiröhögött. Nem cseszek én ki vele, gondolta. aztán jött a járóka bünti. az se vált be, dobálás után ment be magától. Nem hatja meg a büntetés.
2011. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen.Minden elhajít,főleg ha mérges,ideges.

15 hónapos amúgy.

Úgy a földhöz vágja a dolgokat,hogy na.Én meg csak nézek rá,felhúzott szemöldökkel........akkor abbahagyja egy időre.Vagy ha olyan dolgot vág a földhöz ami igencsak csattan,nehéz,elveszem tőle.Hiába szólok rá többször,hogy hagyja már abba......mintha direkt csinálná,még néha vigyorog is.

Ez szerintem,azért csinálják,hogy meddig mehetnek el.

Bár,sajnos tőlem is láthatta mert én vagyok ilyen,ha ideges vagyok én is csapkodok.

2011. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most biztosan le fogtok hurrogni, az én kisfiam is dobál mindenfélét. De ami nem olyan hogy baj lenne, nem veszem el tőle, hiszen a játékokat azért vettük neki hogy játszon vele, és neki ez tetszik hogy dobálgatja,akkor dobálgassa. Persze ha mondjuk telefon, távírányító ilyesmivel próbálkozik azt elveszem tőle...mivel az nem játék és adok neki mást amit dobálhat! Egyébként a kérdés az volt hogy mikor fel elmúlni ez a korszak. Erre nekem az a véleményem, hogy amikor már jobban érdeklődik más iránt is, például rajzol, homokozik, oviba jár és a társaival játszanak, akkor már nem fog semmi ilyesmiket csinálni.
2011. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Igen, kisfiu :-}

Micsoda energiaja van, tiszta izompacsirta :-}

Hat, nekunk nagyon kicsi a hely, nincs szobaja, velem van egy szobaba, igy nem mukodhet a szeparalodas...sajnos nem elunk valami fenyesen, de meg nem erti meg miert rossz ha eldobja a dolgokat vagy elhajitja...varni kell meg amig megerti.

Meg mindent a szajaba akar venni, jatszon is figyelni kell, nehogy kovet, botot, stb 'egyen', azt sem erti miert nem szabad. Megsertodik, ha kiverem a kezebol.

2011. ápr. 20. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!