Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagyják abba a babák az...

Mikor hagyják abba a babák az állandó sírást?

Figyelt kérdés
A kisfiam nem tud aludni, csak 10-10 percet szokott. Fáradt, nyűgös. Nagyjából egész nap sír, akármit csinálok vele. Talán a meleg miatt, vagy a foga jön? 5 hónapos. Mikor lesz ennek már vége? Már eléggé kivagyok. 1 évesen?
2010. júl. 11. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

gyereke válogatja, tudod jól, hogy ahány gyermek, annyi féle, nem lehet általánosítani. Nem akarlak elkeseríteni, de az én 5 hónaposom még mindíg egy angyalka, néhány rosszabb pillanatot kivéve. Szerintem, ha sír, valami baja van, amire még nem találtál megoldást. Ha a fogára gyanakszom, rózsamézet szoktam neki tenni a cumijára, ha melege van, szinte teljesen levetkőztetem. Hajrá, keresgélj tovább, mert valami biztos bántja, azért sír. Ok nélkül nem sírhat. És ne érezze rajtad, hogy ki vagy borulva, mert annál rosszabb. Ha hisztis vagyok, Apa mindíg kiveszi a kezemből.

Igyál meg egy jó kávét, ha 10 percet hallgat véletlenül, utána pedig kezdd újból a keresgélést. Kitartást!

2010. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia, sztem a rossz közérzet zavarja. tehát: meleg + fog.

nemsoká meg még a szeparációs szorongás is fogja....hát, nálunk is ez volt. most 18,5 hós, és csak akkor nyűgi, ha foga zavarja vagy fáradt. majd szépen kinövi, ahogy megszűnnek ezek a fizikai bántalmak. addig meg: türelem, türelem, kitartás, türelem.... :))

nálunk amúgy fogzásra nemigen vált be semmi...ha nagyon szenvedett, kapott panadolt éjszakára. a homeós ddolgok, meg borostyánlánc nekünk nem segített semmit. de azért egy próbát megér , esetleg, hátha.

2010. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, az jó lenne, ha apa néha kivenné a kezemből, de ő este 10-kor jár haza.
2010. júl. 11. 22:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nézd meg a fogát. Nekem is ezt csinálta a fiam már napok óta, belenyúltam ma a kisujjammal a szájába és éreztem egy kis tüskét. Tehát meg van az első fogunk!!! De már vagy 2 hete szerintem szenvedtünk az alvással.

2010. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy áll a kisfiad a mozgásfejlődéssel? Az én kislányom addig sirt amig nem kezdett el forgolódni, miután gyógytornára vittem. Későn kezdte a forgást, igy ő is elég sokat sirt. Azóta viszont mintha kicserélték volna.
2010. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia! a már említett mozgásfejlődés is lehet ludas. az én lányom most 6 és fél hónapos, napokig ki van borulva, ha nem akar összejönni neki az áhított "új figura". most például sikerült neki felülni és nem rögtön eldőlni (négykézlábas pozícióból ült hátra és az egyik lábát eleinte nem tudta átrakni), így ma egész nyugi van, de az előző két nap szakadatlan próbálkozott és dühöngött. olyankor ölbe kell venni, elterelni a figyelmét :)

őt annyira leköti a mozgás, hogy az elmúlt hónapban mindössze 10 dekát hízott, nem hajlandó enni. kivizsgálták, de tökéletes minden lelete, a doki szerint majd eszik, ha már mászik. hát... egyébként a bátyja ugyanilyen kiakadós volt, naphosszat mellette kellett lenni, csak ő 6 hónaposan még a forgással küszködött. ezeket csak azért írom le, hogy megnyugtassalak, mennyire foglalkoztatja őket a mozgás! és bizony a fog, a front, meleg is zavarhat...

remélem, hamarosan jobb lesz nektek! a fiam kb. 1 éves korától nyugodtabb, amióta képes aktívan részt venni a játszótéri játékokban.

2010. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1 éves? Na, addig még jó sok idő van. Most is csak nyűglődik, csak akkor van el, ha felveszem. Akkor viszont nem tud mozgolódni, szóval nem hiszem, hogy az a baja. Hát, ez egy nagy rejtély. Foga lehet, de még nem tart ott, hogy kibújna.
2010. júl. 30. 17:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én válaszom valószínűleg nem fog megnyugtatni, sem megoldani a problémádat, de tudd, hogy nem vagy egyedül!

Nálunk ugyanez van, azzal a különbséggel, hogy reggel még egész jól elvan és ahogy telik a nap egyre nyűgösebb.

Én sem tudok rájönni, hogy mi lehet, mert semmi baja, többször is ellenőrzök mindent, éhes-e stb.... szóval nem tudom. Én is a fogára tudok csak gondolni, bár még semmit nem látok, de szerintem más nem lehet! Csak azért gondolom, hogy nem az időjárás, mert volt már nagyon meleg, erős front is, de ennyire még sosem akadt ki.

De nagyon jó lenne tudni legalább biztosra, és akkor talán tudnánk nekik segíteni valahogy!

2010. júl. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de a sok sírás után meg majd jön a hiszti, amikor már az önálló akaratát szeretné érvényesíteni, és akkor meg majd azért lesz vinnyogás egész nap, mert te természetesen határt szabsz neki. Nálunk most ez megy, 17 hónapos, és nem sokkal jobb, mint az egész napos sírás. Szép dolog ez a gyereknevelés, csak kitartás meg türelem kell hozzá! És senki nem mondta nekem anno, hogy ilyen fárasztó lesz!:)

Amúgy 5 hónaposan nálunk is a fogak miatt volt nyűgösködés, el tudom képzelni, hogy nálatok is ez van, és persze ördögi kör, nem tud aludni a foga miatt, amiatt meg fáradt, és így persze, hogy sír. Cumi, szopi, innivaló, hideg rágóka, bogyók és gélek, séta? Mi mindig kivittük babakocsiban "szellőzni", ha nagyon nyűgi volt, és sokat segített.

2010. júl. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Tényleg nem akarlak elkeseríteni, de nekem most 1 éves a fiam és rosszabb mint valaha...nem hajlandó aludni, ezért nyűgös...SÍR EGÉSZ NAP, ill. hisztizik,mert könny nem jön ki a szeméből..!! Borzasztó 2 hónap van a hátunk mögött...és mi vár még ránk, nem tudom...de jó lenne ha visszakapnám a nyugodt, édes, mosolygós fiamat! :(
2010. júl. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!