Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hasonló tapasztalat,...

Anyukák! Hasonló tapasztalat, esetleg vmi jó ötlet? Többi lent.

Figyelt kérdés
15hós kicsim megcsúszott a kádban és arccal előre elesett. Azonnal kikaptam a vízből, nem ivott belőle, de borzasztóan megijedt. Azóta üvölt, ha fürdeni kell, és ha meglátja a vizet a kádban, pedig előtte imádott ott játszani. Próbáltuk úgy, hogy együtt fürdök vele, hátha akkor nem fog félni, de sajnos ugyanúgy sírt és rögtön ki akart menni. Mit tegyek? Mostantól rémálom lesz a fürdetés? :(
2011. ápr. 19. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

esetleg zuhany egy ideig, vagy az üres kádtól is fél?

Halik:)(halak) amivel játszhat?

2011. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi is megnyelettük a babát, de még két hetes volt és elfelejtette. Szerintem próbáld mosdókagylóban v egy nagy lavórban v felfújható medencében fürdetni és a konyhában pl, ha van hely, hogy ne a rossz emlék ugorjon be neki.

A nagyobbik fiamat én is sokáig a konyhában fürdettem, mert a folyosó nem volt fűthető és nem akartam, hogy megfázzon, amíg átviszem a szobáig, a konyha közelebb volt.

2011. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A játékok sem érdeklik, még rám sem figyelt, csak sírt.

Holnap kipróbáljuk a zuhanyt, hátha. Ha nem sikerül, akkor máshol kell fürdetnünk. Köszi az ötleteket!

2011. ápr. 19. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy ülésből hanyatt esés a kádban. Utána napokig nem volt hajlandó beülni a vízbe, csak állt belém csimpaszkodva és sírt. Nekem az vált be, hogy egy darabig vártam, hadd álljon és kapaszkodjon, közben pancsoltam a másik kezemmel a vízben, míg oda nem figyelt. Nem sajnálgattam, nem nyafogtam neki, hanem jókedvűen beszéltem vele. Beledobtam néhány izgalmas játékot a vízbe, olyanokat, amiket addig nem nagyon ismert, és az olyan érdekes volt, hogy el is felejtette hogy ő valójában fél, és szépen leült. Azóta nincs gond.
2011. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Használtok csúszásgátlót? Ha nem, akkor vegyetek egy jó minőségűt. Ennyi idősen már megértenek szinte mindent, magyarázd el neki, hogy most már biztonságos, és tegyél be neki új fürdőjátékokat. Kiürült fürdőkrémes tégelyek, egy fél literes palack, benne valami színes golyók, akármi ami leköti.
2011. ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Használunk csúszásgátlót, már régóta. Az volt a baj, hogy pont annyira a kád széléhez ment, hogy ott már nem volt csúszásgátló, s akkor esett el.

Megpróbálunk mindent, köszönöm a segítséget!

2011. ápr. 20. 07:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!