Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik lehetnek ezek a foltok?...

Mik lehetnek ezek a foltok? Ötlet, tapasztalat?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom lábán egy-másfél hete furi foltokat találtam. Van egy a bal combján hátul, a térdhajlathoz közel, illetve egy a jobb lábszárán hátul szintén inkább a térdhajlathoz közel, és ma észrevettem egy újabbat, igaz nagyon halvány, ez pedig a jobb combján van, majdnem már a csípő csontjánál. Először azt hittem, hogy véraláfutások, úgy néztek ki, gondoltam, megütötte magát. Viszont, napról napra mintha nagyobbak lennének. A jobb lábszárán lévő először csak egy pötty volt. Pirosak, de nem úgy, mint valami bőrirritáció, hanem mintha pl. piros tollal odafirkált, pöttyözött volna valaki. Nagyon furi. Nem bírok várni, mire orvos mond rá valamit, hátha valaki itt tapasztalt már ilyet. Nem fáj neki, felülete sima, nincs, nem érezhető semmi rajtuk tapintásra.
2011. máj. 9. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarlak megijeszteni, de itt olvastam róla, hogy a lábon kijön elvileg egy jellegzetes kiütés, nem tudom, hogy milyen, ha olyan a kiütés, akkor leukémiás.

Azóta voltál már orvosnál, mert azt írták, hogy egy sima háziorvos is ránézésre is megtudja mondani, hogy az-e?

Remélem jól van a kicsi!

2011. máj. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia. Hát ilyesmi fel sem merült bennem. Szerencsére nem vagyok egy paragép. Még nem látta orvos, holnap megyünk bárányhimlő oltásra, akkor akarom megmutatni. Kislányom jól van, persze, semmi baja, és először azért nem is foglalkoztam a dologgal, mert mikor megláttam, és megkérdeztem (leginkább magamtól), hogy "hát neked meg milyen itt a lábad?", rávágta, hogy "elestem".
2011. máj. 10. 06:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál. Véleménye szerint a hetek óta tartó nátha, felső légúti sorozatos, vírusos fertőzés(ek) miatt itt-ott kis, vékony hajszélerek elpattanak a bőr alatt. Azt igazolta, hogy nem kiütések, nem ekcéma jellegű irritáció, egyértelműen a bőr alatt vannak. Tény, hogy kislányom hetek óta náthás folyamatosan, igaz, alig, csak enyhén, de nem múlik el teljesen, néha köhécsel is (bölcsis). Abban maradtunk, hogy várunk egy hetet, és ha netán újabb foltok jönnek, vagy nagyobbak lesznek a már meglévők, biztos, ami biztos, csináltat vérképet. Ennyi egyenlőre.
2011. máj. 11. 23:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!