Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól alussza át babátok...

Mikortól alussza át babátok az éjszakát, úgy hogy nem kel fel enni?

Figyelt kérdés
8 és fél hónaposak a lányaim, és éjszaka még mindíg ébrednek olyan 2-3 óra tájékában arra, hogy éhesek.. Cumit probálom a szájukba adni, ha nem fogadják el megitatom őket, de nagyrészt csak a tápszertől hajlandóak vissza aludni. Pedig már nem igényelnék az éjszakai evést szerintem. Reggel 7-kor meg már ismét fennt vannak. Mikortól bizakodhatom változásban?
2009. márc. 3. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

ezt sajnos nem lehet megmondani. a párom 31 éves lesz lassan és még mindig felkel enni éjjel.

a fiam 3 hónapos korától alszik...

2009. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szavaidból ítélve iker babucikáid vannak úgyhogy szívből gartulálok hozzájuk. És minden tiszteletem a tied hogy két babát nevelsz egyszerre. Nos az én kislányom tíz hónapos és sajnos öt napos kora óta tápit eszik mert elapadt a tejem és bármit tettem nem jött vissza. Mi próbáltunk rendszert vinni az ő és a saját életünkbe és öt hetes korára értük el azt, hogy már nem cserélte fel a nappalt az éjszakával. Azóta is minden éjszakát végig alszik. Egyetlen éjszaka voltam fenn fele egy órán át amikor náthás volt. De nem ez a lényeg, hanem hogy írod hogy ők is tápszeresek. Hányszor esznek egy nap és mit? És nem voltak koraszülöttek? Mert ha igen akkor tudod ők majd még csak mostanában érik utól a korabeli társaikat néhány dologban. Mármint nem biztos csak lehetséges. Az én lányom napi 5x eszik. Reggeli tápi, tízórai gyümi és/vagy babajoghurt, ebédre tejpép, uzsonnára főzelék és vacsira SINLAC. A Sinlac-ot próbáltad már? Ez én hígan adom neki nem pépként de nagyon finom és laktató. Mondjuk nem azért kapja hogy aludjon hanem mert rossz evő és sokszor a tápit napokig nem hajlandó elfogadni és a dokinéni a Sinlac-ot javasolta. De tényleg nagyon jó. A doki ha felírja akkor 1400 Ft. Anélkül jóval drágább. És az sem mindegy hogy mikor van az utólsó etetése a babáidnak? Nálunk este fél nyolckor fürcsi utána vacsi és másnap fél nyolc nyolcig de van hogy kilencig is elalszik. Szóval írj pár infot még hátha akkor könnyebben tudnék, tudnánk tanácsot adni.
2009. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam másfél hónapos kora óta végigdurmolója az éjszakákat. 12 órákat is alszik, ha nem többet..

Őseim elmondása szerint, mi gyerekek (öten vagyunk testvérek) 2-3 éves korunkig nem aludtunk éjszaka egy szemhunyásnyit sem. Iker öcséim vannak, ők csak babakocsiban aludtak addig, míg lökdöste valaki a kocsit, még éjszaka is!!! Anyukámék ágy mellé volt beállítva 1-1 babakocsi és folyamatosan tologatták őket éjszaka. Persze, mivel ikrek, ha az egyik ébren volt keltette a másikat is...A mai napig hitetlenkednek az unokán, hogy hogy lehet ilyen jó alvó, bezzeg ők velünk hogy "megjárták".

2009. márc. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kislányom 3 hónapos kora óta.Ha megesznek egy teljes adagot éjjel is akkor biztos éhesek még,szerintem akkor adjad,ha viszont egyre kevesebbet,akkor lassan átállnak,kislányom is úgy váltott,hogy egyre kevesebbet kért éjjel enni,aztán már nagyon közel volt időben az éjjeli evés,és a reggeli,s éjjel és reggelre is egyre kevesebbet evett,így hajnalban csak inni adtam neki,és szépen reggelizett,már onnantól nem kellett neki a tápszer éjjel.Tényleg babafüggő.
2009. márc. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem estére valami pépet,ha nem tejérzékeny nagyon sok a válasték Jó északát,és társaik.Igazából mindegy milyen csak pép legyen -Jó laktató!Ha tejérz. SINLAC.Az én fia is 4 hós koráig menetrend szerűen ébredt éjjel 3 kor kajcsizni.Alig vártam hogy betöltse a 4 hót és adhassam neki a pépeket-mi SINLACOT eszünk.Vacsira beeszik igy alszik fél 6 -6ig .Persze néha felébred de cum vissza és alszik is.Tudom hogy ilyenkor már nem éhes!Próbáld meg.
2009. márc. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiam 9 hós múlt, ez volt a 2. éjszakánk hogy nem kelt enni éjjel.

2009. márc. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4 hónapos múlt a lányom, most 1 hete, h nem kel fel éjjel! (kop-kop)

Szerintem is adj vmi táplálóbbat vacsira! Pl próbáld ki a Jó éjszakát pépet, azt mondják, az beválik!

2009. márc. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3 hónapos korától nem kelt fel a pici lányom éjszakat. Most 6 hónaposak leszünk, és pár napig újra kelt, hol hajnalban, hol éjszaka enni.Szerintem kevés volt neki a tejcsi, úgy oldottam meg, hogy 6 óra körül kap Jóéjszakát tejpépet, este 1/2 8-kor fürdünk, utánna összebujás, tejcsi, ez az utolsó kajája. Azóta újra alszik végig éjszaka.
2009. márc. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A második válaszolónak: Ikrekről van szó, és igen koraszülöttek voltak, 5 héttel korábban születtek. A napi evésük nem valami változatos, mert egyenlőre nagy részt csak tápszert esznek (Milupa). Egy napirendünk: 8-9 között reggeli, 12-13 között ebéd, 16-17 uzsonna. Általában este 7-kor fürcsi, és utána esznek, és olyan 8 és 9 között alszanak el. Ja, és persze minden hajnalban 2és 3 óra között ébrednek. A Sinlacot nem próbáltuk még, de tejpépet azt igen és azt sem ették meg.
2009. márc. 5. 22:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Második vagyok. Akkor mivel koraszülöttek ezért eleve is csak 7 hónaposnak számítanak, és mint már írtam is a tejpépnek teljesen más az összeteveője mint a Sinlac-nak. Szerintem az evés időkkel nincs gond, ügyes vagy, hogy ezt már így meg tudtad oldani mert még egy babával sem könnyű nem hogy kettővel:) Nem tudom hogy a hozzátápit elkezdted e már de ha igen akkor nem lenne baj, ha az utólsó előtti kajcsijuk főzelék lenne és az utólsó meg Sinlac. Szerintem egy próbát megér. Nincs veszteni valód. Az én lányom is Milupa tápit evett egészen nyolc hónapos koráig amikor is úgy döntött hogy elege van belőle. Egyszerűen nem fogadta el. Azóta a BEBA banánosat kapja és ez sokkal jobban ízlik neki. De ő már csak napi kétszer kap tápit reggel és este. A többi étkezés már főzelék, tejpép, gyümölcs, babajoghurt. Lassan te is rávezethetnéd már őket a kevesebb tápira és több szilárdabb ételre. Vagy ha még nincs fogacskájuk akkor a pépes ételekre. A főzelék is jobban nyomja a pocakot. Sok sikert és jó egészséget nektek.

2009. márc. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!