Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt szokják meg...

Mennyi idő alatt szokják meg a babák a kanalazást? Sok levegőt nyel a fiam.

Figyelt kérdés

sziasztok! a kisfiam lassan 5 hónapos, tápszeres. baracklevet, majd pürét kóstolgatunk, ami remekül rendezte az eddigi széklet problémát. de már kb. 5 kanálnyi kajánál is olyan sok levegőt nyel, hogy aztán egy órát kutyagolhatok vele fel-alá, hogy büfizzen. addig szegény csak tekereg, kínlódik.

rettegek a hozzátáplálás további részétől (nem sietünk, de azért 1 hónap múlva már mást is szeretnék neki adni)... Hogyan lehet megtanítani "rendesen" enni? (ja, cumisüveggel is nagyon mohón eszik, aztán meg bukik... gyakrabban etetés sem vált be)

szívesen venném a tanácsotokat! köszi


2009. márc. 3. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem a böfi hiányától tekereg, hanem csikarja a barack? Lányomat legalábbis baromira megcsikarta, nagyon szenvedett. Nem is adtam neki elég sokáig.

Amúgy sajna más ötletem nincs, a kanállal lassan majd megtanul enni.

2009. márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne barackkal kezdd, hanem almával. Pár napig alma, aztán banán, utána keverd a kettőt, utána vezesd be a barackot, de azt ne magában, hanem almával, azt az ízt már ismerni fogja addigra. Fekszik a kisfiad az etetés közben? Ha igen, akkor próbáld meg (ha van pihenőszéketek) ültetve etetni.
2009. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

biztos, hogy a büfi! mert kipróbáltam, hogy cumisüvegből adtam, pépes fejjel neki és akkor semmi gond nem volt. bevágott belőle egy negyed üveggel (többet is evett volna, de nem mertem :) és békésen aludt utána...

de hát csak meg kell ezt a kanál dolgot szokni...valahogy :)

2009. márc. 3. 16:39
 4/4 A kérdező kommentje:

pihenőszékben eszik.

ha nem lenne nagyon szorulásos még várnék a hozzátáplálással. ezért választottam a barackot.

a védőnő és a dokink is azt mondta, egy hónapig még nyugodtan eheti a barit és a tápszert, aztán jöhet a többi kaja. szóval a barack laevolac helyett van :)

2009. márc. 3. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!