Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hós kisfiamnak adhatok...

3,5 hós kisfiamnak adhatok répát? Ha igen, milyen formában?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Még bőven ráérsz legalább 2 hónapot. Miért akarod már most etetni?

Amúgy ha nagyon akarsz, akkor először a levét add neki, majd 2-3 nap után pépesített híg répát.

De almával szoktak kezdeni hozzátáplálni általánosan.

2009. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem adnék, fiatal. Be kellene vezetni előtte néhány dolgot:alma, barack, stb....Az a baj vele, hogy fog, ilyen kis babánál meg pláne szükségtelen a hasfájás. Ha mégis adsz, meg kell főzni, majd pépesíteni, hígabb lesz ha a saját főzőlevéből teszel hozzá, vagy tehetsz bele krumplit(ha már evett előtte).
2009. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem még ráérsz vele. Ha szopik, akkor 6 hónapos kor után bőven elég lesz hozzátáplálni, ha meg tápszert kap akkor is várj még legalább 2 hetet. Először ált.-ban almalével szokták kezdeni a kóstoltatást.
2009. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Én még nem adnék neki semmit, szerintem még túl korai.
2009. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Én nem a levével kezdeném, ugyanis csak főzve kaphat ennyi idős korban-nyersen majd jóval később. (második)
2009. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is nagyon korai, nem elég fejlett a gyomra még hozzá. Nincs tejed? Mert akkor max tápszert adj neki, mást még ne!
2009. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Mivel az en fiam anyatejes, igy a doktorno 4 es fel hos koratol ajanlotta a levek bevezeteset, vagyis kostoltatasat. Repalevel kezdtuk, ezt lereszeltem, majd kinyomkodtam a levet, es eloszor egy kiskanallal,majd fokozatosan tobbet es tobbet. Aztan jott az almale.

Csinald belatasod szerint es kerd ki a gyerekorvos tanacsat is. A lehurrogokkal ne torodj, mindeki szeret okoskodni.

Sok sikert!

2009. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Mi csak tápszeresek vagyunk,a manónak 3,5 hósan adtam először almalét,majd rá egy hétre répalét,pürésítve 4 hósan kapott először.Azóta is nagyon szereti,8 hónapos.

Te döntésed,boldog babázást!

2009. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
A két utolsó hozzászólónak: Nem négy és fél hanem három és fél hónapos! Az nagy különbség. Egyébként meg kérdezte, hogy adhat-e, szóval nem lehurrogták, hanem válaszoltak. Ezen kívül a nyers répát nem fogja megemészteni, de megetetheti a babával, csak úgy fog kijönni ahogy lenyelte, illetve semmilyen hozzátáplálási útmutatóban nem szerepel, hogy ennyi idősen répát kellene etetni nyersen! Bár gondolom ti okosabbak vagytok, és merő tévedésből ajánlják két éves kor után.
2009. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolsó hozzászoló!

Én nem ajánlottam,hanem azt írtam,ő döntésem hisz nem mi fogjuk megmondani hogy adja-e vagy sem,hanem maga dönti el,mindegy ki mit ír,ezenkívül én is tudok olvasni,látom hogy mennyi idős a babája,csak leírtam nálunk hogy volt,ennyi !

2009. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!