Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vakummal szult anyukak milyen...

Vakummal szult anyukak milyen a babatok kutacsa?

Figyelt kérdés
a babom ket hetes es vakum segitsegevel szuletett a kutacsa nagyon kidomborodik es puha.Nagyon aggodom.olyan mintha egy nagy pup lenne a fejen.
2011. ápr. 16. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is vákummal szültem a lányom, de nem volt púp, nem domborodott ki.

Nem tudom, nálatok normális-e. Mindig is ilyen volt? Akkor gondolom látták már orvosok. (gyerekorvos, meg a kórházban is.)

2011. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk csak egy 2-3 cm átmérőjű lila folt volt ott, ahol a vákuum volt. Viszont nem dudorodott ki, a kutacsa meg abszolút rendben volt, mert nekünk nem ott volt a harang.

Viszont vannak pancser dokik, akik rosszul csinálják, ilyen esetben volt már olyan is, aki hallás, látáskárosodást szenvedett egész életére. Szóval azt tudom mondani, hogy nézesd meg gyerekorvossal, de egyébként biztosan kinövi majd.

2011. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is vakuummal szültem. A kisfiam fején csak néhány napig látszódott a helye, félkörívben, kicsit lilás volt, aztán folyamatosan elhalványult, mint amikor beütjük valaminket. Szegénynek kis csúcsos feje volt miatta, aztán visszaalakult. De neki eleve hátrébb volt a vakuum helye, nem érintette a kutacsát, úgyhogy azzal nem is volt semmi probléma. Most 6 hónapos és már csak fél ujjbegynyi van neki.

Gyermekorvos, gondolom, látta. Ha ő nem mondta, hogy valami nem stimmel, akkor biztosan rendben van. De én azért rákérdeznék többször is.

2011. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is vákummal szűltem, de nem a kutacsánál volt a púp, hanem a feje búbján. Nekünk sajnos becsontosodott, így meg is marad, de most már kevésbé észre vehető szerencsére. Ha a kutacsa domborodik, azt mindenképp nézesd meg dokival, nekem azt mondták anno, hogy nem szabad kidomborodjon.
2011. ápr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is váákummal szültem,neki a feje búbján,kissé oldalt volt a lilaság ami gyorsan elmúlt,de a kutacsot nem érintette.Kérdezz rá a dokitól szerintem is!Az,h puha az normális,de kidomborodnia nem szabadna!
2011. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kidudorodás a születése óta megvan? Nem mondott semmit a doki?
2011. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
voltunk dokinal megtapogata neki es azt mondta ,hogy ver van benne de ennyi es,hogy majd idovel felszivodik.Neki ket pup is van a feje bubjan.
2011. ápr. 16. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:
A szobatársam kislányának volt 2 púp a fején. Azt mondták a kórházban neki, hogy óvatosan bánjon vele, mert a babának a púpok fájdalmasak, és vissza fognak húzódni, amikor kiürülnek a szervezetből, mégpedig a széklettel. Úgy tudom, tovább lesz sötétebb a széklete. Ilyet tapasztaltál?
2011. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem igazan tapasztaltam neki mustar sarga a szeklete es ket hetes.Nekunk is ket pupunk van egy kisebb meg egy nagyobb.
2011. ápr. 17. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!