Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi Nurofent lehet adni...

Mennyi Nurofent lehet adni egy 7,5 hónapos babának fogzásra?

Figyelt kérdés

4 foga jön a kisfiamnak. Az egyik ma kibújt, de már 3 hete tart. Néha lefekvés előtt adok neki Nurofent, hogy jobban tudjon aludni. Ez is max 4 óra, nélküle ennyit sem. De mostmár napközben is sokat sír. Mennyit lehet neki adni 1 nap és hány napig szünet nélkül? Homeós bogyót (Chamomille vulgaris) is kap. És ezt meddig lehet neki adni szünet nélkül?

Gengigel-lel is kenem.


2009. márc. 3. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
3-4 alkalommal kaphat naponta 2,5ml-t de én úgy tudom, csak 3-4 napig lehet orvosi felügyelet nélkül adni. Kérdezd meg az orvosotok vagy a védőnénit, hogy utána mit javasol. A homeos bogyókat, kúpokat, kencéket folyamatosan lehet adni. Amúgy én is kérdeztem az elmúlt napokban a homeos bogyók alkalmazásáról (nálunk is nagy a fog-nyűg) és egy anyuka válasza nagyon tetszett: sokszor a kevesebb a több! Azóta én sem adok mindent fogzási fájdalom enyhítésére, és semmivel nem rosszabb. Igaz, hogy nyűgös még mindig és pityereg de nem jobban, mint akkor, ha mindenféle szert adtam neki. Mondjuk nurofent én csak végszükség esetén adok neki este napi 1x. Azért az mégiscsak gyógyszer... Kitartás! Remélem mihamarabb kibújik a fogacska/kák!!!
2009. márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem azt mondta a gy.orvos, hogy max.4 napon keresztül adhatom a nurofent egy nap 3x2.5 ml-t. Nagyon nyűgi, de nappal vhogy "túl éljük", éjszakára kap csak 2.5 ml-t.

2009. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Az utolsó válaszolótól bocsánatot kérek. Hsznos válasznak akartam jelölni, de véletlenül a félhasznosra ment... :(

Amúgy én is így gondoltam az adagolást.

2009. márc. 3. 11:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!