Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós kisfiamnak nem elég az...

4 hós kisfiamnak nem elég az anyatej (60 ml-t szopott legutóbb) de nem hajlandó tápszert enni. Hasonló helyzetben lévők mit tettek?

Figyelt kérdés
Már eszünk almát és sinlacot, de azt nem adhatok neki naponta5x szerintem.
2011. ápr. 14. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Sinlacot minek adsz neki? Teljesen felesleges dolog. A milupának. nestlének, hippnek vannak tej illetve rizspépei, adj neki azt. Alma mellett bevezetheted az őszibarackot, szilvát, sütőtököt, krumplit, répát. Ezt mind eheti. Ha nem elég a tej, akkor etesd gyakrabban, fejj is hogy termelődjön a tejed.
2011. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindkét mellből eteted egyazon szoptatás során?
2011. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindkét mellemből etetem. Tápszert eddig kétfélét próbáltam: Beba Ha és a Milupa Milumil Optima. Azért adtam Sinlacot, h hízzon is a gyerkőc ( a 4. hónapban csak 30 dkg-ot hízott, az orvos szerint is kevés, most 6900 g és 2850 g-mal született.) , mert a gyümölcstől nem fog hízni és azzal nem lakik jól 3-4 óráig.

Van egy 20 hós kisfiam is, ő nagyon szépen evett: először szopizott és mivel vele is kevés tejem volt, utána jöhetett a tápszer.

Próbáljak még többféle tápszert?

2011. ápr. 14. 13:01
 4/8 anonim ***** válasza:

4 hónaposan 6900 g, és 2850-nel született?

Ez miért kevés? Még fél éves sincs és már duplázott! Semmi baj a súlyával! Nem tudom, a doki miért kevesli.

Szerencsére lányom elfogadta a tápszert, de a tejpépet nem. Esetleg próbáld meg azt, mint ahogy az 1. is írta.

2011. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mozog esetleg sokat? Forgás, stb. Akkor nem csoda, hogy nem hízik annyit. Nálunk legalábbis így volt.
2011. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket is!

Sokat mocorog, de még csak hasról hátra fordul néha.

Hát akkor hozzátáplálunk. Csak attól félek h így nem kap elég tejalapú dolgot. neki azért mégiscsak még az lenne a fő tápláléka.

Várom még a többi tanácsot is!

2011. ápr. 14. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a Humanas tápszert fogadta el, Beba, Milumil nekünk se ment. Nekem is nagyon keveset eszik egyszerre, én többször etetem. Nekem is kevés tejem van, felváltva kap anyatejet, tápszert, plusz eszik krumplit, répát, sütőtököt, almát, banánt, kekszet. A gyakori fejés meg nem mindeninél válik be, hiába evett arról sűrűbben, nem lett több tejem. Mondjuk örülök, hogy van még, de nagyon lassan termelődik újra. 5 hónapos múlt.
2011. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi, fel fogom íratni
2011. ápr. 15. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!